הפעם בתכנית "מומחים פלוס", המומחים שלנו יגלו לכם איך תוכלו להרוויח יותר כסף בזכות קרן ההשתלמות שגם ככה יש ברשותכם, ניתן לכם טיפ מושלם לעיצוב הבית וגם נסביר מה זה קוד בלו ולמה החברות הגדולות חייבות אותו? מה כל עסק חייב לדעת על הדומיין שלו? וגם טיפטיפוח שיעשה לכם טוב לעור הפנים והטרנד הנחשק בעולם רפואת השיניים - עקירה ושתלים ללא חתכים. אבל רגע לפני כן, נציג בפניכם את הפאנליסטים הנכנסים של העונה:

נתחיל עם הפאנליסטים דניאל קוגלר, ניצן פלג ועמוס טלמור, מקבוצת ההחזקות סידביז:

השלושה מייצגים את קבוצת סידביז החזקות הממוקמת בישראל והוקמה על ידי יזמים, משקיעים ואנשי מקצוע מגוונים מעולם הסטארטאפ וההון-סיכון, כדי לשפר ולעלות את אחוזי ההצלחה של חברות סטאראטפ ישראליות, לאחר שזיהו את הסיבות העיקריות לכישלון מיזמים בשלבים מוקדמים, על אף שהמייסדים והמיזם היו בעלי פוטנציאל רב להצלחה.

הקבוצה מעניקה מעטפת שלמה תחת קורת גג אחת, במתחם הממוקם בראשון לציון, המאפשרת ללקוחות סידביז לשבת ולהמשיך לתפעל את הסטאראטפ שלהם בצמוד לאנשי המקצוע.

דניאל קוגלר, מנכ"ל החברה, יזם ובעל מספר עסקים, מומחה לניהול, בניית אסטרטגיה וגיוס הון. הוביל גיוסי הון רבים, ניסיון רב בניהול אופרציות וסדר ארגוני.

ניצן פלג, סמנכ"ל החברה, יזם ובעל מספר עסקים, מומחה ליחסי ציבור ובעל קשרים עסקיים רבים עם הגורמים המובילים במשק, מומחה למשא ומתן. ניצן מלווה ומחבר יזמים ובעלי עסקים בעסקאות מגוונות.

ועמוס טלמור, מנהל קרן הון-סיכון (VC) סידביז - יועץ מקצועי בתחום מכירות בינלאומיות, פיתוח שווקים חדשים, ניסיון מוכח של שנים בתעשיית ההייטק כמשקיע וכמוביל חשיבה עיסקית ייחודית.

סידביז  (צילום: באדיבות סידביז )
מימין לשמאל, עמוס טלמור, ניצן פלג ודניאל קוגלר | צילום: באדיבות סידביז

יובל שוורצמן - הליצן שעושה בית ספר לעולם השקעות הנדל"ן

יובל שוורצמן הינו מייסד חברת SMART START, אשר מלווה מידי שנה כמאה משפחות לרכישת דירות להשקעה יד ביד, משלב איתור הנכס, המשא ומתן, ועד שיפוץ הנכס, השכרתו וניהולו.

שוורצמן הוא גם המייסד של "הביצפר להשקעות נדל"ן" של יובל שוורצמן, אשר מעביר מידי שנה קורסי השקעות בנדל"ן ייחודיים, לקבוצות מצומצמות של סטודנטים בשמירה על אווירה אינטימית, יחס אישי ודגש על תוצאות ממשיות בשטח של רכישת נכסים להשקעה בארץ.

יובל וצוותו מעבירים סיורי שטח לימודיים למעל 250 איש מידי שנה ב-10 ערי ההתמחות שלהם בארץ. ואם זה לא מספיק, יובל הינו המייסד של קבוצת "ליצנות כלכלית" ובעלים של ערוץ YouTube מצליח בו הוא מעניק כלים בנושאי פיננסים, השקעות והשגת רווחה כלכלית.

יובל שוורצמן (צילום: תמי שפלר קזדאן)
לא רק ליצן, גם משקיע בנדל"ן. יובל שוורצמן | צילום: תמי שפלר קזדאן

את דרכו החל יובל כאיש הייטק בחברת סטארטאפ, כשבליבו חלום להיות שחקן טלוויזיה ותיאטרון וכזה שנהנה מחופש כלכלי ע"י השקעות בנדל"ן. מאז הוא בהחלט מגשים את החלום, משחק בתיאטרון באנגליה ומחזיק מספר דו ספרתי של נכסים בארץ ובחו"ל.

עדי חן, מייסדת מיזם "סופרוומן", שהפך את מקצוע העוזרת האישית מהבית - לקריירה

עדי ייסדה מיזם המכשיר נשים שאוהבות סדר, ארגון ואדמיניסטרציה לנשות מקצוע בתפקיד עוזרת אישית לבעלי עסקים ואף הפכה את התחום למקצוע החדש והמבוקש. גולת הכותרת היא שאתן לא צריכות לעזוב את הבית ולהתחיל להרוויח מממוצע של 4 שעות ביום, משכורת של 7,000 שקלים וזו רק ההתחלה. ישנן תלמידות שעשו מזה ממש קריירה ומכניסות הביתה שכר שנע בין 15,000 ל-25,000 שקלים.

בהכשרתה, עדי מעניקה לתלמידות שלה את כל הכלים המקצועיים והמנטליים החשובים כדי להצליח בתחום זה ובזכות המיזם הנ"ל, נשים ואימהות רבות זכו לחופש כלכלי לו ייחלו. כיום המיזם הפך לקהילה ענפה של בוגרות שכבר עוסקות בתחום ומשלבות בין עבודה למשפחה.

עדי חן (צילום: מעיין דרורי)
מייסדת מיזם "סופרוומן" | צילום: מעיין דרורי

מור פלד - הפרופיילרית של עולם הנדל"ן

עיקר תפקידה של מור הוא לעזור למשקיעים למצוא דירה עם תשואה שנתית של 6-5 אחוזים ועליית ערך של כ-10-8 אחוזים. 

מור, שפועלת בכל אזורי ההשקעה ברחבי הארץ, עוזרת למשקיעים לייצר פרופיל מדויק של הרוכשים/השוכרים הפוטנציאלים של הנכס אותו הם רוכשים ובכך מגדילה את הכדאיות לנכס, האטרקטיביות שלו ואת הערך הכספי שלו, הן לשוכרים והן לרוכשים פוטנציאלים, כך שלמשקיעים מובטחת תשואה. את שיטת הפורמולה, תתפלאו, היא פיתחה בהשראת מודל IKEA, המתאים את המוצרים בחללים לפי פרופילים של אנשים.

מור החלה את דרכה היזמית בתחום הנדל"ן בגיל חמש, כשהתלוותה לסבתא שלה שסגרה עסקאות ולימדה אותה לזהות הזדמנויות עסקיות מילדות. כבר מגיל 20 היא מבצעת בעצמה עסקאות נדל"ן, קונה, מוכרת, משביחה ובונה הכנסה פאסיבית מדירות.

 

מור פלד (צילום: גיא אנטו)
הפרופיילרית של עולם הנדל"ן. מור פלד | צילום: גיא אנטו

אפרת לקט - "אמא מאמנת" והגורו של האימהות בישראל

את אפרת לקט, מי שנכנסת כמנחה בפאנל הורות בתכנית, אתם וודאי מכירים כ"אמא מאמנת" ומי שעוזרת ומלווה אלפי אמהות בארץ שרוצות לדעת איך לעזור לילד שלהן להיות הילד הסקרן שהוא, להעסיק את עצמו, לחקור לעומק, להתרכז לאורך זמן, לפתח קשרים טובים עם חברים ומבוגרים, להתנהל בעולם בביטחון ולהוציא מהכוח אל הפועל את כל האיכויות החבויות בו.

אז לכל האימהות שחיפשו גן מונטסורי והתאכזבו לגלות שאין בסביבה שלהן, לאימהות שחיפשו קורסים בתחום וגילו שהכל באנגלית ולאימהות שעשו קורס קצר ולא מצליחות להבין איך בפועל עובדים עם זה - היא פיתחה קורס מונטסורי אונליין שהופך את הכל לזמין לכל אמא.

אפרת לקט (צילום: סלי בן ארי)
הכל זמין לכל אמא. אפרת לקט | צילום: סלי בן ארי

יפית כנף וליבי קריסטל - מאמנות להצלחה במגרשי החיים

יפית וליבי פיתחו שיטה פרקטית, המאפשרת לאימהות להצליח לשלב ולג'נגל בין המגרשים בחייהן, לצד כל האתגרים וההתמודדיות היומיומיות שנקראות - החיים שלנו. הדבר החשוב ביותר מבחינתן הוא לתת להן אוויר ולאפשר לכל אמא לשלב גם את עצמה בלו"ז, מתוך הבנה שאפשר גם וגם וגם, בלי להיות "וונדר-וומן".

"אנחנו יודעות זאת על בשרנו, היינו בעמדת הרצון והכמיהה לכך ועכשיו אנחנו במקום של ההגשמה והעשייה", הן אומרות, "החל מהתא המשפחתי ועד לקריירה העסקית כעצמאית או כשכירה. כל אחד מהם הוא מגרש בחיים בפני עצמו, שפעם היינו מגיעות אליהם עם הלשון בחוץ מתנשפות".

"אנחנו רוצות שעוד ועוד אמהות יתנהלו בחייהן מתוך שמחה וירגישו שהן מסוגלות לעבור בין המגרשים בקלילות", הן מסכמות, "אחת ההבנות העיקריות שלנו היא שניהול נכון של הזמן, והתוכן שאנחנו יוצקות לתוכו, מקבילים למעשה לניהול עצמי מיטבי בחיים שלנו כשהדגש הוא על מה טוב עבורנו. אין תבנית אחת שמתאימה לכולן". 

יפית כנף וליבי קריסטל (צילום: רמי זרנגר)
מאמנות להצלחה במגרשי החיים. יפית כנף וליבי קריסטל | צילום: רמי זרנגר

יפה צוקרמן - מתמחה בתחום החינוך למיניות בריאה עם ילדים, הורים ונוער

מעבר לכך שלא מעט מרימים גבה על היותה דתיה שמדברת בפתיחות על מיניות, בסופו של דבר, היא זו שעוזרת להורים להבין מתי ואיך לדבר נכון עם הילד או המתבגר, על נושאים שקשורים למיניות החל "מגיל אפס" כפי שהיא מציינת. יפה מוסמכת ועוסקת בחינוך למיניות בריאה ובהנחיית קבוצות בנושא זה, אם לחמישה ילדים ובעלת ניסיון של 19 שנה בתחום החינוך.

מזה כעשור היא עוסקת בתחום החינוך למיניות בריאה עם ילדים, הורים ונוער, בכל הגילאים ובכל המגזרים. במסגרת הכשרתה, יפה מלווה נערות במצוקה לחדרי מיון לאחר אונס ופגיעה מינית או בוועדות להפסקת הריון ועובדת עם מכינות קדם צבאיות ומדרשות, רשתות חינוך, בתי ספר ותיכונים בקיבוצים, בתי ספר ממ"ד וממלכתיים, אולפנות וישיבות ברחבי הארץ וכן מוסדות לנוער בסיכון

"מיניות בריאה היא המתודולוגיה בה עוסקות נשות החינוך בתפיסת האני המיני העצמי, ולא כפי שנוטים לחשוב, ביחסי מין גרידא", מסבירה צוקרמן, "מעצם היות הילדה או הילד בעלי מין מובחן ומובדל זה מזה, מתקיימות זו לזו שלל תחושות, הרגשות, תפיסות גוף ומורכבויות אשר המיניות עומדת בבסיסן".

יפה צוקרמן (צילום: ברוך גרינברג)
גורמת לכולם להרים גבה. יפה צוקרמן | צילום: ברוך גרינברג

עוד טיפים ופרקים של התכנית "מומחים פלוס", תמצאו במתחם טיפ מהשואוביז ב-mako.