אחרי שערוריית שי אביטל, רונן צרפתי ורבים נוספים, לא מעט דוגמניות חושפות תקיפות והטרדות שעברו במהלך הקריירה שלהן. יוליה פלוטקין יצאה הבוקר (ו׳) בפוסט חשוף בעמוד האינסטגרם שלה, ובו כתבה על תקיפה מינית שעברה בצעירותה.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by ⚡Y U L I A__P L O T K I N__O Z (@yuliaplotkinoz)

"התמונה הזו צולמה במילאנו, דקות אחדות לפני או אחרי התקיפה המינית שעברתי שם. אני לא זוכרת כי שנים שניתקתי את האמת מהנשמה שלי. העיניים שלי, הצעירות, מעורפלות כי היה שם צלם מבוגר שדאג לטשטש אותי ולנצל אותי. זו לא פעם ראשונה שאני חושפת את הפצע הזה, פצע שעד היום אני מנסה להכיל.

אני מסתכלת על הילדה הזו ואני מרגישה את כל אותן הילדות ואותם והילדים שרצו להצליח וסוכנים כמו שי אביטל ורונן צרפתי שניצלו וביזו עד תום. את הנערות שרק רצו לצאת לנקות את הראש ולרקוד קצת ומצאו את עצמן נעולות במועדון עם גבר מבוגר שאינן מכירות, שעשה בהן מעשי סדום. את הנערות והנערים שכל הילדות מישהו בבית ביזה, התעלל ופצע בחולניות בלתי נתפסת.

קשה להעביר במילים את גודל כאב הלב והפצע שלא מגליד. את הפחד על הבנות שלנו. את המכה והטראומה שגם אם מודחקת היא תמיד שם. באהבה ביני לעצמי. ביחסים. באינטימיות. אני רוצה להגיד לכל אותם הנערים והנערות האמיצים תודה. אני רוצה לומר לכם שאתם לא אשמים גם אם בחדרי חדרים עדיין מאמינים שיכולתם לעשות אחרת.

תודה שהארתם דרך חדשה, דרך של אומץ, דרך של שינוי, דרך של הצבת גבולות. ויותר מכל לבקש סליחה. את הסליחה שכנראה לא תקבלו אף פעם. סליחה שלא שמרנו עליכם מספיק באותם זמנים. סליחה שנתנו לפרסום ולנצנוץ הזיוף להטעות אתכם. סליחה שהמשטרה לא עושה מאמצים לתת לכם ביטחון אמיתי. סליחה שחלאות שכאלה ממשיכות להסתובב ואפילו מקבלות במה צינית בתכניות טלוויזיה חדשות. סליחה שנצלנים שכאלה לא עוצרים לרגע להתנצל. סליחה מאמא ואבא שבאמת לא ידעו. סליחה מהסוכנים שהעדיפו להעלים עין. סליחה שהעולם הזה לפעמים כה אכזר.

אני מאמינה שככל שנדבר יותר ונספר את הסיפור שלנו בזמן הנכון לנו נחזק את הידיעה שאנחנו לא לבד. שמישהו מקשיב לנו, שלמישהו אכפת ושאפשר להמשיך הלאה. אני באמת לא יכולה להילחם את המלחמות של כולם\ן. אבל הלב שלי לפעמים לא עומד בזה ואני לא מסוגלת להמשיך לשתוק. שתקתי די. אני כאן בשבילכם\ן. אני מאמינה לכם\ן".