קרן שחם, כתבת מגזין 2013 (צילום: מיכאל טופיול)
חזרה לחייך | צילום: מיכאל טופיול

כשנה וחצי אחרי שיצאה כזוכה הגדולה של וילת "הדור הבא" כשבידה חצי מיליון שקלים ואהבה חדשה, קרן שחם נעלמה לחלוטין מהרדאר. היא לא התייצבה באירועים, לא הגיעה להשקות, לא קטפה קמפיינים ובקושי ניצלה 2 דקות מ-15 דקות התהילה המדוברות כל כך.

ערוץ הרכילות המוביל בישראל גם בפייסבוק -  עשו לנו לייק

וזה לא היה במקרה. כמו כוכבי ריאליטי רבים שמגיעים לקתרזיס בערב הגמר, הימים שאחרי הופכים לסיוט לא קטן. במיוחד כשבימים שאחרי אתה מגלה שהתכנית שהייתה חלק מחייך במשך כמה שבועות טובים, נחשבת לאחד מכישלונות הריאליטי הגדולים של הטלוויזיה.


"אחרי שיצאתי מהתוכנית התנתקתי מכל המסגרות בחיי", משתפת קרן שחם, בת 27, מפוכחת ובוגרת הרבה יותר מהילדה בת -25 שנאבקה על ליבו של איתן אורבך. "לא חזרתי לעבודה שלי כברמנית במועדון בו עבדתי במשך ארבע שנים, הקפאתי את התואר הראשון שלי בתקשורת וניהול, מצאתי את עצמי קצת אבודה. אז גם בדיוק הבנתי שאני לא רוצה להיות שחקנית ולא להיות בכל העולם הזה בכלל. לפני הלימודים רציתי להיות בתוך העולם הזה, כך שהייתי מנותקת מכל עמודי היסוד שלי והרגשתי שאני לא יודעת מה לעשות".

אז מה עשית?
"כלום. הייתה לי את האופציה בגלל סכום הכסף שזכיתי בו פשוט לא לעשות כלום. חודשיים לא יצאתי מהבית, נעלמתי. החברות שלי היו באות אליי הביתה. לא ישבתי ובכיתי כל היום. פשוט רציתי את השקט שלי. לא הייתי בדיכאון מאוד גדול, אבל היה לי קשה. אחרי חודשיים לאט לאט לאט חזרתי להיות קרן שיש לה חברים, בנאדם אוהב, שמח. חזרתי לעצמי. בחודשים האלו הייתי נורא מבולבלת".

נפילת מתח אחרי סחרור הריאליטי?
"היה לי מאוד קשה עם החשיפה ותשומת הלב. משהו לא התחבר לי בין הרייטינג הנמוך שהיה לתוכנית לעומת ההכרה ברחוב וכמות האנשים שזיהו אותי. היה פער מטורף, המון אנשים זיהו אותי ולא היה לי נוח עם זה. אני לא אוהבת שתשומת הלב מתמקדת בי, בגלל זה גם עזבתי את הדוגמנות ועברתי אל מאחוריי הקלעים".

קרן שחם בביקיני (צילום: ראובן שניידר )
לא מחפשת פרסום | צילום: ראובן שניידר

לא הבנת את זה כשהלכת לתכנית ריאליטי?
"אני יודעת שזה נשמע קצת מוזר. תביני, אני יצאתי מהווילה בזוגיות עם גב פשטי שלא באמת התקיימה בחוץ. כולם באו עם המון שאלות. וכשאני אומרת כולם זה משפחה, חברים, תקשורת וגם אנשים שאני לא מכירה. הייתה התעניינות מאוד גדולה סביבנו שאני לא צפיתי אותה, היו כתבות עלינו בכל מקום וזה לא היה משהו מובן מאליו שחשבתי שיקרה בסדר גודל כזה. כל השאלות האלה, שאליהן לא היו לי תשובות, העמידו אותי במצב שלא רציתי להתמודד. זו גם הסיבה שלא דיברתי עד היום, כי לא היו לי וגם לא רציתי לתת תשובות. לא רציתי לדבר על מה שאני עוברת. כיבסתי את הכביסה המלוכלכת שלי מול כל עם ישראל 3 חודשים בווילה. כשיצאתי החלטתי שאני אעשה את זה בבית. בחרתי פשוט להתנתק".

מה לא הסתדר עם גב? בווילה נראיתם מאוהבים.
"כשהיינו בווילה חשבתי שנישאר זוג גם אחרי כי בנינו שם משהו. היה לי ברור אמנם שלא נמשיך את אותו הקשר כי זאת מציאות מדומה והקשר שם נבנה מאוד מהר בתהליך לא טבעי, אבל חשבתי שנצא ונתחיל לבנות קשר חדש. אבל בפועל, כבר ברגע שיצאנו מהווילה לא היינו זוג. זה היה בלתי אפשרי, עברנו יותר מדי דברים, יותר מדי משקעים. כל אחד יצא עם ההתמודדות שלו והדברים שהוא היה צריך לפתור עם עצמו. לא ראינו איך אנחנו עושים את זה ביחד. נשארנו בקשר טלפוני ידידותי ולאט לאט זה דעך. ניסינו לתמוך אחד בשנייה, אבל אנחנו אנשים מאוד שונים וכל אחד רצה להתמודד עם הדברים אחרת. לא הצלחנו למצוא את האמצע".

אתם בקשר היום?
"לא. אני פשוט חושבת שאנחנו נורא שונים. אפילו לא נתקלתי בו מאז. את שאר הגברים של התוכנית ראיתי פה ושם, אותו פשוט לא".

חתונה גיא המאירי - קרן שחם וגב פשטי (צילום: ראובן שניידר)
עם גב פשטי. נגמר מהר | צילום: ראובן שניידר

מצטערת שהשתתפת בתוכנית?
"אם היית שואלת אותי את זה בחצי שנה הראשונה, הייתי אומרת שהלוואי ולא הייתי עושה את זה כי זאת הייתה חצי שנה לא פשוטה, התבודדתי והסתגרתי עם עצמי. היום, בדיעבד, אני לא מצטערת על זה בכלל. יש מין טרנד של כוכבי ריאליטי שמתראיינים אחרי ומספרים שהיו במשבר, אני מאוד מתחברת לזה אבל אני לא רוצה לדבר על זה ככה. הווילה לא הייתה מקום נוראי, חייתי שם והצלחתי להתנהל בצורה שמכבדת אותי ואת המשפחה שלי. היו רגעים שנהניתי, אבל זה מקום לא קל".

באמת האמנת שתמצאי אהבה בתוכנית ריאליטי?
"בגלל גיא גיאור ודפנה דה גרוט אני מאמינה בזה אבל ממש לא הלכתי לתוכנית כדי למצוא אהבה. התוכנית באה לי בדיוק בזמן שרציתי מקום לברוח אליו. העבודה בבר לחצה עליי, היה לי מאוד לא טוב בלימודים ומבחינתי לא היה מפלט. זה היה או תוכנית ריאליטי או להגיד להורים שאני טסה להודו לשנתיים, וזה לא משהו שמקובל אצלנו בבית. חשבתי הרבה לפני שהחלטתי ללכת לתוכנית, גם אחרי שהודיעו לי שאני בפנים עוד התלבטתי, אבל בסוף החלטתי שזה מקום טוב לברוח אליו וככה בעצם הגעתי לשם. לא הבנתי את גודל הדבר".

 "הבנתי שאני לא שייכת לעולם הבידור"

"הדור הבא" לא הייתה הניסיון הראשון של שחם להשתלב בתחום הבידור. בשנת 2005 הוכתרה כ"נערת ישראל" בתחרות מלכת היופי והעידה אז על עצמה: "הבמה מעניינת אותי, ואני מקווה ללמוד בבית-ספר למשחק ובהמשך להשתלב בתחומי הקולנוע או התיאטרון. אני מתעניינת גם בנושאי עיצוב, ובהחלט רוצה לגעת ביופי".

קרן שחם נערת ישראל
ב-2005 כ"נערת ישראל". נגעה ביופי

בשנים שאחרי הייתה מיוצגת בסוכנות טאלנטים, דגמנה, הובילה קמפיינים, למדה משחק ואף הנחתה את השעשועון "צלצול הכסף" בערוץ 2. "אני רציתי לדעת שנגעתי בהכל וניסיתי הכל, שלא יהיו לי חרטות שלא עשיתי", היא מנסה להסביר, "מכל הדברים שעשיתי הבנתי שלעולם הבידור אני כנראה לא שייכת. אני לא אוהבת את החשיפה וגם לא את הביקורת. אני יודעת שלא יהיה לי עור של פיל לעולם. פשוט הייתי צריכה להבין את זה".

אולי פשוט פחדת.
"תמיד היו לי יחסים לא פתורים עם כל עולם היופי והמשחק. אחרי תחרות מלכות היופי, הייתי חיילת ועבדתי שנה וחצי מאוד יפה, פשוט מאוד מאוד לא אהבתי את זה. זה מביך אותי. אני לא מספיק מחוברת לעניין הזה ואוהבת את זה כדי לדעת להתנתק מעצמי ולהשתחרר מול המצלמה. האמת שזה גם לא אתגר אותי מספיק. לא הרגשתי שאני יכולה לצמוח מזה. לא במובן פלצני, אלא גם אם אני אתקדם ואהיה אחת הדוגמניות הכי עובדות, זה לא היה עושה לי וואו בחיים".

לבר רפאלי זה דווקא עשה חתיכת וואו בחיים, לא רצית איזה קמפיין הלבשה תחתונה שהיה מקפיץ אותך לליגה של הגדולות?
"היו לי המון הצעות, גם להלבשה תחתונה. לא לקחתי אף אחת מההצעות. גם לא אחת יוקרתית במיוחד. מבחינתי זה דבר שלא יקרה, כי זה נורא מביך בעייני. יצאתי מהתוכנית עם פרס גדול ופתאום לעשות קמפיין של הלבשה תחתונה בשביל עוד כסף היה נראה לי מאוד שטחי. היה דבר אחד שכן רציתי לעשות, משהו שהיה לא פתור אצלי, וזה להיות מראיינת בתוכנית של גיא פינס. אחרי התוכנית הלכתי לעשות טסט, אבל הטסט שלי היה לא טוב".

אולי זאת הדלת המסתובבת, שאם הייתה נפתחת היית היום עדיין בעסק.
"כן, אני חושבת שהיום הייתי שם, עסוקה מעל הראש כתחקירנית, ממשיכה ללמוד את התואר בתקשורת כי ראיתי את זה כדרך להתמקצע במה שלמדתי. ברגע שלא הייתה לי משבצת- לא מנחה, לא שחקנית ולא דוגמנית- אז מה אני אעשה? לא רציתי לעשות משהו בכוח. עד היום אני מקבלת מאנשים המון תגובות ושאלות. אפילו ההורים שלי לא הבינו למה אני לא ניצלתי את הבאזז".

קרן שחם, כתבת מגזין 2013 (צילום: מיכאל טופיול)
לא אוהבת למשוך תשומת לב | צילום: מיכאל טופיול

אז אני אשאל שוב גם בשם ההורים שלך, למה לא ניצלת את הבאזז?
"זה התחיל כשהלכתי להיפגש עם סוכן שחקנים כלשהו. ישבתי שם עם בחורה שהייתה אמורה להיות אחראית עליי, היא התחילה לבנות לי תוכנית איך לייצג אותי ולתכנן את הדרך קדימה, במשחק והגשה. פתאום מצאתי את עצמי ברגע האמת יושבת מולה ואומרת לה שאני לא שחקנית ואני גם לא רוצה להיות. אני חושבת שזאת הייתה הפעם הראשונה שהוצאתי את זה חד, חלק וברור ואז הבנתי את זה בעצמי. היא בתגובה שאלה אותי למה הגעתי לפגישה, אמרתי לה שאני לא יודעת וכנראה שאני לא צריכה להיות פה וככה זה נגמר".

ובכל זאת, הגעת ללא מעט אירועים בהתחלה.
"כמות האירועים שהזמינו אותי באותה תקופה הייתה פשוט מטורפת. זה מאוד הפליא אותי כי כולם רצו שאבוא, והציעו לי מתנות. אני זוכרת שהלכתי אולי לחמישה אירועים בסך הכל. אני זוכרת ששמו אותי באיזה עיתון בתמונה המובילה ומישהי כתבה- קרן שחם רוצה להיות ליהיא גרינר הבאה. זה היה דבר נורא מרושע שהבהיר לי שההחלטה שלי להתרחק מהתחום הזה נכונה".

"אני עם ריאליטי סיימתי"

אחרי שוויתרה בשמחה ובלב שלם על האפשרות להיות ליהיא גרינר הבאה, מצאה שחם אהבה חדשה, יובל (26), ממנו נפרדה לפני שלושה חודשים אחרי ארבעה חודשי זוגיות. במקביל, הבינה מה היא רוצה לעשות בחיים ופנתה לתחום האיפור. לאחרונה הקימה אתר מושקע, העבודה זורמת והשבוע גם זכתה לקחת חלק במערכת הבחירות, כשאיפרה את ציפי לבני עבור תשדירי התעמולה שלה.

"ההבנה שאני רוצה להיות מאפרת הגיעה אחרי התכנית. איפרתי תמיד את כל הבנות לשידורים של התוכנית, מאוד נהניתי והתוצאות היו מאוד יפות. הפסק זמן הוביל אותי להחלטה שאיפור זה משהו שאני רוצה להתמקצע בו. הלכתי ללימודים מקיפים ומעמיקים אצל המאפרת נטשה דנונה והיום אני מורה שם ועובדת באופן פרטי".

קרן שחם, כתבת מגזין 2013 (צילום: מיכאל טופיול)
ספורטס אילוסטרייטד קורא לך | צילום: מיכאל טופיול

איך הגעת לציפי ליבני?
"האמת שזה עבודה שהגיעה אליי דרך חברים. כשהציעו לי את זה ישר אמרתי כן, מאוד התרגשתי לאפר אותה. הרגשתי כמו ילדה קטנה כזו ושמחתי לגלות שהיא אישה נורא נחמדה ומצחיקה".

היא הייתה מרוצה מהאיפור?
"זה מה שהיא אמרה. היא אמנם פוליטיקאית את יודעת, אבל אני חושבת שכן".

אז אני מניחה שזה ברור למי את מצביעה בבחירות הקרובות.
"זה מצחיק כי כשהציעו לי את העבודה שם שאלו אותי בהלצה למי אני מצביעה ואמרתי להם שהיא המובילה אצלי. אני עדיין מתלבטת אבל בטוח אצביע וזה בטוח יהיה ציפי, יאיר או שלי".

קרן שחם מאפרת (צילום: מתן גל)
בג'וב החדש. לא מתגעגעת לדוגמנות | צילום: מתן גל

זה לא צובט בלב לאפר את אלו שמככבים על המסך, המקום שבו את רצית להיות?
"האמת שבכלל לא. היום כשאני מאפרת דוגמניות צעירות יש לי צביטה בלב, אבל עליהן לא עליי. לפעמים אני יושבת בצד וכואב לי עליהן- שעות, בקור, בגשם".

זה גם עולם בו לא נראה אותך יותר?
"אני אף פעם לא אומרת אף פעם. אני כן יכולה להגיד שאני לא אחזור ואהיה דוגמנית שזו העבודה שלה, אבל אם מחר יבואו מה"ספורט אילוסטרייטד" אז  אני אחשוב על זה".

היית נערת ישראל, ניצחת תוכנית ריאליטי, מה הדבר הבא שכן היית מוכנה לעשות מול המצלמה?
"רק דבר שקשור לאיפור או לאופנה, משהו שמתעסק בתחום אחר ולא בי. נניח, הגשת פינה בה אני יכולה להעביר את הידע, הדעה והניסיון שלי. רק לא משחק של דמות מסוימת ובטח שלא ריאליטי. אני עם ריאליטי סיימתי".

קרן שחם, כתבת מגזין 2013 (צילום: מיכאל טופיול)
נו מור ריאליטי | צילום: מיכאל טופיול