מכת דם

אין תמונה
תראי כמה היא דומה לך

פעם הם היו אחד הזוגות הכי צמודים ומעניינים בביצה ונראה כאילו זה יימשך לנצח. היום? אסף ומיכל אמדורסקי גרושים כדת וכדין, הוא מסתובב עם דוגמניות, היא מתראיינת לכל דבר שזז, הוא מוציא תסכולים על צלמי פפראצי, היא כותבת עליו שיר ומתחרמנת עם דוגמנים מול המצלמות. במילים אחרות - עוד לא ראינו דם. והרי ברור לכם שזה יגמר בו.

מכת צפרדע

תודו שהמחזה של צפרדע שפלשה לבית "האח הגדול" בעונה הראשונה נחשב למכה של ממש. מה גם שבמסגרת משימת התעלמות, דיירי הבית היו צריכים להתעלם ממנה לגמרי ולהעמיד פנים כאילו שום דבר לא מקפץ להם בגינה ומקרקר בקולי קולות. יש כאלה שהצליחו יותר, יש כאלה שהצליחו פחות ויש גם כאלה, כמו עינב בובליל למשל, שהתייחסו לכל העניין בטבעיות מוחלטת. קצת יותר מדי טבעיות, אם יורשה לנו לציין.

 

מכת כינים

אין תמונה
תראי כמה היא דומה לך

זה לא שאנחנו רומזים שליודה לוי יש כינים, חלילה וחס. אנחנו פשוט מחפשים נואשות אחר תירוץ הגיוני מדוע הבחור מחליף תסרוקות כל שני, שלישי, חמישי, חמישי אחה"צ ושבת. קצת נדמה כאילו יש לו איזשהו חופשי חודשי אצל הספר שלו, שהוא משתדל לנצל כמה שרק אפשר. מצד שני, גם הפריזורה של ב זוגתו היא לא בדיוק שיא היציבות, כך שאולי הוא פשוט מנסה להסתגל. בכל מקרה - לא, כנראה שאין לו כינים. אנחנו מקווים.

מכת ערוב

"מה קרה לגל?" הזדעקו הפרומואים בערוץ 10, והבהילו כהוגן את כל צופי "הישרדות". מה באמת קרה? מחלקת הפרומו של הערוץ החליטה ליצור (עוד) דרמת חיים ומוות קטנה כדי לקדם את העונה השנייה והמדשדשת של הריאליטי ולהקפיץ לכולם את הלב. אלא שבסוף, כרגיל, התברר שמדובר במהומה רבה על לא דבר - כולה עקץ אותו דג. מה שאמנם גרם לו לפרוש מהתכנית, אבל מכאן ועד ליצור חשש ממשי לחייו – לא הכי פיירי בעולם. אז באותה הרוח, אנחנו החלטנו שטרף אותו ערוב, והחלטנו לקרוא לזה מכה. כי אם כבר אובר דרמטיות - אז עד הסוף.

מכת דבר

דבר זו חתיכת מגיפה, ואם יש מגיפה רצינית שפשטה בשנה האחרונה בתעשייה, הרי זו מגיפת הסרטים היחצנ"יים. משתתף בסרט חדש? הוצאת דיסק טרי? בא לך קצת יחסי ציבור? מצא לך במאי דוקומנטרי, או לפחות כתב תרבות באחת ממערכות החדשות, שיבלה איתך יום וחצי ויוציא מזה "סרט תיעודי שחושף הכל", אבל לא באמת מחדש כלום. ריטה עשתה את זה, רמי עשה את זה, גם רביבו, אורנה דץ ואייל גולן. והיד, כאמור, עוד נטויה.

 

מכת שחין

עידן חביב מ"הישרדות" (צילום: גיא קרן)
צילום: גיא קרן

שחין זו פחות או יותר המחלה הכי פושטית שאפשר לחטוף שם על האי ב"הישרדות". עם כל הרעב, הצמא, התשישות, כוויות השמש, השעמום והסבל שבלשמוע את אריק מדבר, פלא שחצי מהשורדים לא הובהלו לבית החולים הרבה לפני פרק האיחוד. בכל מקרה, לא יכולנו שלא לשים לב לכתפיים של מר עידן חביב, ושל כמה מחבריו לאי, שנראות כאילו נחתה עליהן מכת השחין, ביג טיים.

מכת בר - וכל אות נוספת מיותרת

אין תמונה
תראי כמה היא דומה לך

היא על השער של "ספורטס אילוסטרייטד"! לא, היא בדייויד לטרמן! היא מצטלמת לפוקס! מצלצלת בפעמון הבורסה! בקמפיין חיסכון למים! בתכנית החדשה של MTV! אין ספק שבשנה אחרונה, בר רפאלי היא וואחד מכה שנוחתת על כולנו כל יום מחדש. זה טוב? רע? אתם סובלים מזה? נהנים? תחליטו בעצמכם.

מכת ארבה

מי יכול לשכוח את ימיו הראשונים של יוסי בובליל בבית "האח הגדול" ואת מלחמת החורמה שניהל נגד הצרצר (להלן, ארבה) העיקש שפלש לטריטוריה שלו והטריד את שלוותו. שעות על גבי שעות נאבק בובליל באויב הרשע עד שלבסוף הצליח למחוץ אותו ועל הדרך, ללמד את כולנו שיש אנשים שאיתם פשוט לא מתעסקים.

 

 

מכת חושך

מה הקשר בין מנחת "מצלצלים" כינרת אריאלי למכה ההיא שהונחתה בזמנו על המצרים? החושך בעיניים, כמובן, שחוו גם אותו מצרי מסכן שהכביסה שלו לא ממש התייבשה באותו היום, וגם הבלונדה המתעלפת בזמן שצנחה לרצפה ואיבדה את הכרתה בשידור חי. מצרים, כידוע, התאוששה די מהר מהאפלה. התכנית "מצלצלים", לעומת זאת, לא ממש שרדה לראות יותר מדי אורות של בוקר.

 

מכת בכורות

אורית פוקס (צילום: שוקה)
אורית פוקס | צילום: שוקה

נמאס לנו, פשוט נמאס. מהפרמיירות, מההשקות, מההקרנות החגיגיות, הפתיחות הרשמיות והאירועים הנוצצים. לפעמים נדמה כאילו הביצה המקומית לא נחה לרגע, וכל שניה צוות mako בידור מוזעק לעוד אירוע מתוקשר, עוד מפגש מאולתר של סלבריטאים, עוד הקרנת עיתונאים ועוד בכורה, טרום בכורה וטרום-טרום בכורה. תגידו, סלבס, אתם חושבים שאין לנו חיים? אתם חושבים שאנחנו נהנים להתרוצץ עם מצלמות, להתעסק עם תמונות שלכם לחפש בנרות אחרי משהו לכתוב עליכם? בחייאת, קחו חופש בחג הזה ותנו גם לנו קצת חירות, קצת.

עוד  בmako בידור: פריס הילטון מפתיעה ומתחתנת, למרות הגירושין אייל ואילנית יחגגו את הפסח ביחד, חנה ומרגלית עושות שופינג לקראת החג וסרט ההמשך של "סקס והעיר" יעסוק במשבר הכלכלי - כמה לא סקסי מצידו.

10 המכות נחתו גם על : הנשים, על החופשות, על הצחוק, על המשפחות ועל המוסיקה.