גמר הישרדות אולסטארס (צילום: אלעד דיין)
אז מי יהפוך למיליונר? נתן בשבקין, שרון רפאלי, עידן קפון, מקס שפקס לבקובסקי | צילום: אלעד דיין

בניגוד לעונות הקודמות של "הישרדות", לעונה הזו הגיעו חלק מהשורדים עם מצרך שלא יסולא בפז: ניסיון. האולסטארס, מנוסים ויודעי כל שכמותם, היו אמורים לגבור בקלילות על הטירונים שכרגע הגיעו מהבקו"ם לאיי הפיליפינים.

עם זאת, באופן די מפתיע, החלוקה בגמר הישרדות אולסטארס שווה. שניים מהפייניליסטים הם אולסטארס (עידן קפון ונתן בשבקין), אבל השניים האחרים הם חדשים לגמרי (שרון רפאלי ומקס "שפקס" לבקוסקי).

קפון, בשבקין, מה השתנה אצל שניכם מהעונה הקודמת בה השתתפת?
קפון: "אני חושב שהעונה הגעתי הרבה פחות לפלז'ר והרבה יותר לביזנס. שיחקתי משחק מאד דינמי, לא התקבעתי על ברית אחת ועברתי מאחת לשנייה בהתאם לאינטרסים שהשתנו במפת המשחק. לשפקס חברתי בתחילת האיחוד כשכולם עדיין זלזלו בכוחו, לדן ומירית חברתי מחדש אפילו אחרי שפעלתי נגד הבריתות שלהם. באופן מפתיע, לאורך כל הדרך הצלחתי לרכוש את אמונם של האנשים שהייתי צריך, אפילו שכולם הוזהרו מפני מתחילת המשחק".

בשבקין: "למדתי מטעויות העבר, ויותר חשוב: למדתי איך לתקן אותן. הקהל בבית אוהב אותי ולמזלי לא שיניתי כלום מהערכים שלי, שגדלתי וחונכתי עליהם בבית. אני חושב שאנשים מתחברים לזה".

ומה השתנה מבחינת הסביבה?
קפון: "אני מקבל הרבה תגובות על כך שחל שיפור ניכר בעייני אנשים באופן שבו אני משחק בעונה הנוכחית. מאוד מעריכים את הנחישות שאני מפגין במשחק, גם בצד האסטרטגי, גם במשימות וגם ביחס שלי למתמודדים, כמו למשל שהושטתי יד למירית למרות המתיחות בינינו ושקפצתי להציל את אביגיל מטביעה".

שפקס, מה יזכרו ממך מהעונה הזו?
"את שפקס שהיה ראש ברית השפקסלעכיות. כמובן גם את הגעגועים לבת שלי, את החמשירים, את האסטרטגיות ואת ההדחות הבלתי קונבציונליות שהיו במשחק".

אז שפקס זה המותג של העונה הנוכחית?
"לגמרי. אני שמח שהייתי וחוויתי את 'הישרדות' והצלחתי להשריש את שפקס בפני כל צופי התוכנית. אנשים באים ואומרים לי שהם קוראים אחד לשני בעבודה שפקס, בקוסטה ריקה נסגרות עסקאות שאומרים עליהן 'נסגרה עסקה שפקסית'. אני צוחק ונהנה מזה, זה מחמיא לי".

שרון, מה יזכרו ממך?
"יזכרו בנאדם אנושי, חזק, נאמן לדרך שלו ונאמן לחברים שלו".

מה הייתה האסטרטגיה שלכם?
קפון: "בתחילת המשחק נמצאתי די לבד בתוך שבט שרובו בנוי מחברויות ובריתות קודמות, אז החלטתי יחד עם אביגיל להפוך את החיסרון שלנו ליתרון. זו הייתה האסטרטגיה המרכזית שלי - במקום לבנות בריתות, לפרק אותן, מנקודת מחשבה שברגע שברית תחסר את אחד מחבריה, הם תמיד יהיו תלויים בי כדי למלא את החלל שנפער. כך פעלנו נגד כל הבריתות במשחק: מחנה דן, איי הפנינה ולבסוף פירוק השפקסלעך".

בשבקין: "למזלי הארצישראלי המצוי מדבר לכולם בגובה העיניים ולא משתנה בשביל אף אחד. לא כיוונתי לכלום, פשוט נשארתי כמו שאני: מאה אחוז נתן בשבקין".

שבט סאמה סאמה2 (צילום: גיא קרן,  יחסי ציבור )
המשימה האחרונה. הרגע הכי קשה | צילום: גיא קרן, יחסי ציבור

למרות שבשבקין וקפון כבר חוו בעונה הראשונה שלהם משימות פיזיות ומנטליות קשת, זה כנראה לא מחסן. כמעט כל הפינליסטים הגדירו את המשימה האחרונה של העונה כדבר הכי קשה שעברו במשחק.

קפון: "ללא ספק, במקום הראשון הרחק מעל כולם: משימת ההדחה האחרונה של המשחק. זו הייתה משימה אכזרית ביותר גם בפן הפיזי, אבל בעיקר בפן הפסיכולוגי, כיוון שפסילה משמעותה אובדן של כל מה שנלחמת עבורו במשחק. עמדנו שם שעות, בלי יכולת לנתק מגע כדי להזרים דם ליד ולרגליים, בלי יכולת למחות זיעה, בלי יכולת לעשות כלום פרט להתרכז ולא לעשות טעות שתעלה לך בכל מה שנלחמת עבורו עד כה במשחק. והכי גרוע: לא ידענו כמה זמן זה ימשך. העדפתי לעמוד שם כמה ימים מאשר להיפסל".

שפקס: "זה היה משהו על גבול הבלתי אנושי, כל המצב הזה, הסטרס של רגע לפני הגמר שאף אחד לא רוצה ליפול, הפיזיות של המשימה. היו הרבה משימות קשות, אבל זו ללא ספק הייתה שיא הקושי".

בשבקין: "גם לדעתי משימת העמוד הייתה הכי קשה. העונה באמת היו משימות סיבולת קשות מאוד שדרשו ריכוז ומאמץ מנטאלי, אבל זה מאתגר אותי ואני אוהב את זה".

שרון: "לי דווקא היה קשה בעיקר עם האינטריגות החברתיות, כל הפן החברתי. לזה צריך להוסיף גם רעב, בדידות, קור וחוסר שינה".

גיא זוארץ - הופעה של אלטון ג'ון (צילום: אלעד דיין)
גיא זוארץ. יסלח לקפון? | צילום: אלעד דיין

על מה אתם מצטערים?
קפון: "הדבר היחיד שאני מצטער עליו לא קשור למשחק, אלא לראיון שנתתי ל"פנאי פלוס" לפני כמה ימים. עקצתי שם את גיא זו-ארץ בבדיחות הדעת, וזה איבד לגמרי פרופורציות בתוך התעשייה. הבחור מעולם לא פגע בי באופן אישי, כך שאני מתנצל אם הוא נפגע. מה גם שאמא שלי מתה עליו וחטפתי ממנה צעקות".

שפקס: "אני מצטער של שני דברים: הראשון, שבסופו של דבר, לידר לא הגיעה איתי לגמר, היא הייתה בת הברית שלי מתחילת המשחק והבטחתי לה להיות בגמר. השני, שחבטתי בשק והזכרתי את שמו של איתי".

בשבקין: "שלא הייתי יותר אסרטיבי בנוגע למירית".

רפאלי: "אני מצטערת על כל הסיפור הזה עם לידר והבלבול הרגעי שהיה לי במועצת שבט האחרונה לגבי האמינות שלה. אין ספק שגם אם הייתי מאמינה לה, זה לא היה חוסך את ההדחה הזאת".

אתן בקשר היום?
"היא החברה הכי טובה שלי מהתוכנית, כבר על האי היא ידעה שאני לא קשורה לכל ההדחה הזו. שתינו רצינו להוביל מהלך שבסוף לא צלח. לא הייתי חלק מההדחה של לידר, אז המשקעים הם לא כלפי".

היה קשה לראות את הפרק של מועצת השבט שבה היא הודחה?
"כל הפרק היה לי מאוד קשה. זה התחיל בהדחה של לידר, והמשיך במשימה. מבחינתי זה הפרק עם הכי הרבה אמוציות. לידר ואני דיברנו אחרי הפרק, לא היה הרבה מה להגיד שכבר לא נאמר, אנחנו בעיקר אוהבות אחת את השנייה".

דן מנו הישרדות אולסטארס פרק 2 (יח``צ: גיא קרן,  יחסי ציבור )
דן מנו. גנב את אור הזרקורים | יח``צ: גיא קרן, יחסי ציבור

אז אמנם כרגע הם הרביעייה שמתחרה על התואר "השורד האחרון", שזה בהחלט מכובד וראוי, אבל אין עוררין על העובדה שבמשחק הזה היה כוכב אחד: דן מנו. יש כאלו שאהבו אותו יותר, יש כאלו שפחות, ויש כאלו ששינו את דעתם כל רגע (תשאלו את קפון), אבל כולם יסכימו שהוא גנב את מרבית אור הזרקורים.

קפון, התחלת כשונא של מנו והפכת למעריץ, מה עמדתך כרגע?
"חביב הקהל האולטימטיבי של 'הישרדות'".

בשבקין: "לדעתי הוא אחלה גבר".

שפקס: "הוא המקור, אי אפשר לקחת את זה ממנו. בעונה הזו הוא היה עם הרבה צ'ארם, שיחק את המשחק ולדעתי הוא מאוד שיפר את התדמית שלו מהעונה הראשונה".

רפאלי, מה את חושבת על דן מנו?

"ההכרות שלי איתו היא ממה שהספקתי להכיר בתוכנית. הוא בנאדם מקסים, אבל אין לו הכרות מעמיקה איתו".

נעלבת ממנו?
"לא נעלבתי. אנחנו לא בקשר, אבל אני לא בריב איתו".

מה את חושבת עליו כשחקן?
"הוא שחקן טוב ואסטרטג. בעונה הזו הוא לא שיחק את אותו המשחק כמו בעונה הראשונה, הפעם ההתנהלות הייתה אחרת, אבל אני עדיין חושבת שהוא שחקן טוב".

המפגש הערב בגמר הולך להיות מוזר בשבילך?
"ממש לא, אני הולכת לדבר איתו כרגיל. הכל בסדר. יש גמר לפני ואני מאד מתרגשת".

לידר - הישרדות פרק 15 (יח``צ: גיא קרן,  יחסי ציבור )
לידר. האם תסלחי לשפקס? | יח``צ: גיא קרן, יחסי ציבור

אוקי, אז מנו לא במירוץ, אבל יש לכל אחד מכם שלושה מתחרים, על מי אתם מהמרים שיזכה במיליון?
קפון: "הכל תלוי בזהות השורד שיפול בשלב הסמסים".

שפקס: "קשה לדעת, לדעתי זה ייפול על חודו של קול. אני מפרגן לכל מי שיזכה".

בשבקין: "אין לי מושג, צריך לראות מה יהיה. הישרדות היא תכנית מלאת הפתעות ותהפוכות. מה שכן, אני מפרגן לכל אחד".

רפאלי: "הלוואי והייתי יודעת, הייתי רוקדת ברחובות או יושבת ובוכה".

קפון, יש סיכוי לעוד עונה של הישרדות?
"מבחינתי, אני אורז את המזוודות מחר. בעצם עזבי מזוודות, אני מוכן לטוס כמו שאני כבר עכשיו".

שפקס?
"כרגע אני נח מהעונה הזו, זה לא קל ולא פשוט. זה קשה נפשית, מנטלית ופיזית. כרגע צריך מנוחה של שנה-שנתיים ואחרי זה נראה מה יהיה".

רפאלי?
"עם כל זה שזה משחק קשה ואכזרי, אם הייתה לי הזדמנות להיות במשחק הזה שוב, הייתי הולכת".

בשבקין, אולי "הרווק 2"?
"אני מוכן. בטוח שאני אעשה את זה בקונספט מצחיק בטרוף".

ורק כדי שלא תתגעגעו לחמשירים שכל כך אהבתם מפיו של האומן, היוצר, הכותב והמלחין שפקס, הנה לכם אחד שמיועד למושבעים ומסכם את העניין (לא נגענו):

"פעם היה מרגש להיות אתכם באי,

ואילו היום זה נגמר.

לא חשוב מה שקרה, מי נפגע ומי לבד נותר,

היום אתם המושבעים

ואני ניצב לפניכם בגמר

במי אתם בוחרים?".

>> מי זכה באמי?