מעיין אשכנזי ואביחי אוחנה הגיעו לאולפן של אופירה וברקוביץ' ודיברו על הזוגיות והעסקים בצל משבר הקורונה, וכן על מחלת הראייה הגנטית של אביחי. "כבר בגיל 23-24 הראייה שלי ירדה מתחת לחמש מעלות רוחבי כשבן אדם רגיל רואה 120-130 מעלות רוחבי", סיפר אוחנה, "כרגע אני רואה רק את העין שלך".

אתה חושש שלא תראה בכלל?
"יש לי את החשש, אבל הפחד ליווה אותי בתחילת הדרך. בגיל 18-19 היה לי את הפחד הזה שאתעוור בעוד עשר שנים. זה גרם לי להתנהגות של 'בא לי לחיות עכשיו', זה מביא אותך גם לדיכאונות. זה משהו אתה צריך להתמודד איתו ובסוף לקבל. ברגע שיש לחץ נפשי זה מדרדר הכל".

על פגיעת הקורונה בקריירה שלה, אמרה מעיין: "אני פתחתי עסק בינואר ואז בגלל הקורונה הייתי צריכה לסגור. זה היה מאוד קשה והכניס אותי למינוס אבל יחסית קטן כי אני תמיד שומרת ליום שחור. עכשיו חזרנו לסוג של שגרה, זה אומנם מתכונת מצומצמת יותר, אבל כיף היה לחזור. השקעתי המון במקום הזה, זה היה החלום שלי".

בראיון ל-mako, סיפר אביחי כי הוא נקלע לחובות כבדים. "פתחתי עסק שלושה שבועות לפני הקורונה. מתייחסים לקורונה רק מאז הסגר, אבל היא השפיעה על אנשים כבר חודש לפני שזה בדיוק התקופה שבה פתחתי", הסביר כשנשאל איך נקלע למצב כלכלי קשה. "אני לא יכול לבקש הלוואה מהמדינה כי אני עסק חדש ורק הרגע פתחתי. אתה לוקח הלוואה, שם מעצמך ובונה על תזרים המזומנים, בטח בתקופה שאמורה להיות חזקה כמו פסח ופורים. השכירות במקום שעסק שלי יושב בו נורא יקרה, ואני מנסה להכניס אנשים ולהביא מפה ומשם כסף כדי להוריד את העול הזה".

הצטרפת למחאת העצמאים?
"דיברתי עם הרבה האנשים, גם עם השולמנים. הקהל בבית לא תמיד מבין ורואה את הפוליטיקאים כאנשים ערכיים. בן אדם שיושבע ביום ראשון להיות שר בכנסת, ויהיה לו שומר ראש ונהג יכול לחוש את הכאב של העם? של האנשים שאין להם כסף? הוא לא יכול".

אתה מאמין שתצליח לצאת מזה?
"בוודאי אבל צריך עזרה מהמדינה ומענק פיצויים. המדינה שלנו עשירה, כל הזמן מחביאים כסף. עכשיו שי באב"ד ומשה בר סימן טוב עזבו כי הם יודעים שאם הם יישארו שם כל האשמה תהיה עליהם והם לא יוכלו ללכת ברחוב בעוד חודשיים".

אביחי אוחנה ומעיין אשכנזי (צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של אביחי אוחנה, instagram)
אביחי אוחנה ומעיין אשכנזי, ינואר 2018 | צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של אביחי אוחנה, instagram


בראיון הקודם שלהם לאופירה וברקוביץ', אופירה הביאה לאביחי טבעת כדי שישתמש בה, אולם הוא ומעיין עדיין לא התחתנו. "כל מה שאני אגיד ישמע כתירוץ", הגיב אביחי.

יכול להיות שמעיין היא זו שלא רוצה להתחתן?
מעיין: "אם זה היה תלוי באביחי, היום היינו כבר עם ילדים ונשואים. איכשהו תמיד בראיונות מוציאים ממני שאני לחוצה אבל לא באמת הייתי לחוצה עד עכשיו. אני חושבת שהיה יותר חשוב לי שנתמסד בצורה כלכלית. חתונה, לפחות בשבילי, זה כדי להביא ילדים לעולם. אביחי ניסה את עצמו ופתח עסקים, אני פתחתי עסק וזה היה החלום שלי. צריך קצת זמן להתאקלם".

הוא האחד?
"בוודאי, הוא אהבת חיי".

את לא חוששת מהנכות שלו?
"אני מאוד חוששת וגם אנשים שקרובים אלי מטפטפים לי את זה הרבה, אבל אני הולכת עם הלב שלי. אני מאמינה באמונה שלמה שמה שצריך לקרות יקרה", סיפרה מעיין בדמעות. "גם המגבלה וגם החתונה מרגשות ומפחידות אותי יחד".