לפני כחצי שנה הגיעה כוהנת הכושר והבריאות שר פיטנס לבית החולים כדי ללדת את בנה השני. דווקא אז, ברגע שהיה אמור להיות אחד מהמאושרים בחייה, הגוף שאותו טיפחה במסירות כל השנים קרס. בתוך זמן קצר, מצבה הידרדר והיא הייתה מורדמת ומונשמת. שר, ששמה האמיתי הוא שיר סנדה, נדבקה בחיידק טורף מסוג סטרפטוקוק איי והייתה במרחק פסיעה ממוות.

בשנים האחרונות נחשבה שר פיטנס לסיפור הצלחה יוצא דופן: היא הקימה אימפריית כושר הכוללת סניפים בכל רחבי הארץ, בהם מתאמנות יותר מעשרת אלפים נשים. יש לה מאות אלפי עוקבים ברשתות החברתיות, בהן היא חושפת את החיים הפוטוגניים שלה לצד בעלה, עידן מתי שמשמש כמנכ"ל רשת מכוני הכושר ובנה הבכור, אלרואי. גם את חוויות ההריון השני שיתפה שר עם עוקביה, אלא שהפעם זה הסתיים אחרת לגמרי.

שר פיטנס הייתה בין החיים למוות  (צילום: מתוך "חשיפה", קשת 12)
הייתה בבית החולים במשך ארבעה חודשים. | צילום: מתוך "חשיפה", קשת 12

הלידה אמנם עברה בשלום, אבל כעבור יומיים, בזמן שהיא שוהה במלונית הסמוכה לבית החולים, שר החלה לסבול מכאבים ורעידות. לדבריה, הרופאים בתחילה לא התייחסו לתלונותיה ברצינות. "הייתה איזושהי תחושה בהתחלה של 'תפסיקי לבכות, את אחרי לידה וזה כאב נורמלי'. אמרתי להם: 'זה לא כאבים של לידה'. ככה זה היה, שעות על גבי שעות, כאילו מישהו אוכל אותך מבפנים, קודח לך בגוף. לא יכולתי לנשום'".

במשך יומיים, שכבה שר פיטנס בבית החולים כשהיא סובלת מכאבי תופת, עד אשר הגיעו התוצאות שבישרו על קיומו של החיידק בגופה. הרופאים נאלצו להסביר לשר שעליהם לנתח אותה ולכרות את רחמה. שר נאלצה להשלים עם הבשורה הקשה ואף כתבה צוואה כשהבינה שחייה בסכנה: "הריאות קרסו, הייתי עם חמצן, הכאבים הכניעו אותי. אמרתי: 'תעשו מה שצריך, רק שאני אוכל לנשום'".

שר פיטנס הייתה בין החיים למוות  (צילום: מתוך "חשיפה", קשת 12)
השיקום היה לא פשוט. | צילום: מתוך "חשיפה", קשת 12

בשלב זה נאלצה שר לעבור שני ניתוחים מורכבים. בחוץ בינתיים, בנה אלרואי המתין לשובה הביתה, כשהוא לא מבין לאן אמו נעלמה. בנה השני, ליאו (אריה), עבר ברית מילה ובעלה עידן נאלץ לטפל בעסק שנקלע למשבר בעקבות התפשטות הקורונה. בכל התקופה הזו, שר תיעדה את הקשיים הרבים שהיא חוותה בבית החולים. "לאבד את העצמאות ברמה כזאת, זה היה הדבר הכי קשה לי", היא סיפרה.

המאבק בין חיים למוות אולי הסתיים, אבל השיקום של שר רק החל. כשהיא עדיין מרותקת לכיסא גלגלים, שר הצליחה לראשונה מאז ההידרדרות במצבה להחזיק את בנה התינוק, שהיה אז רק בן חודש. "תהיתי אולי יהיה בי קצת כעס על הילד, על מה שעברתי, אבל כלום לא היה בי מהרגע הראשון", היא סיפרה לחיים אתגר בדמעות, "הייתי מוכנה לעבור את זה עוד פעם בשבילו. הייתי מוותרת על חיי".

שר פיטנס הייתה בין החיים למוות  (צילום: מתוך "חשיפה", קשת 12)
סוף סוף מחבקת את בנה. | צילום: מתוך "חשיפה", קשת 12

גם בעברה, נאלצה שר להתמודד עם קשיים רבים. הוריה התגרשו בילדותה והיא עברה לגור עם אביה, מאיר. "אבא שלי נקלע לחובות כלכליים וירד מנכסיו. אני זוכרת כילדה שהייתי עולה במדרגות ולא במעלית כדי לראות שלא דופקים לי על הדלת ולא מחכים נושים", היא נזכרה. מותה הטראגי של אביה בתאונת דרכים קטלנית גרם לה לעבור שינוי משמעותי בחייה: "הייתי נערה מלאה שהיא יפה ומהממת, וכשאבא שלי נהרג החלטתי שאני עושה שינוי בחיים שלי. גיליתי כוחות שלא חשבתי שיש לי. אמרתי, אם אני עשיתי שינוי על עצמי, למה שאני לא אעזור לאחרים?".

דווקא האסון הנורא שנחת עליה בגיל 22, דחף את שר למצוא את הכוחות הפנימיים ששימשו אותה לבניית האימפריה שלה. היא חידשה את הקשר עם אמה, אלא שאז הגורל הכה שנית: אמה של שר נפטרה לפני כשנתיים וחצי בנסיבות שטרם התבררו עד כה.

בתום חודשים ארוכים של אשפוז, שיקום ועבודה קשה ומאומצת, שר הצליחה ללכת לבדה. היא השתחררה מבית החולים ושבה לביתה, אחרת לגמרי מאיך שיצאה ממנו. "זה ניצחון ענקי. זה הרגע שהתפללתי וחיכיתי לו", היא סיכמה.