אין תמונה
שריג. עובר למוניות
המונח "סרט רע" שמתקשר בדרך כלל לעישון סמים קלים, קיבל היום המחשה מציאותית עבור רן שריג אחרי שבית המשפט לתעבורה החליט כי רישיון הנהיגה של איש הטלוויזיה ותסריטאי "רמזור" יישלל לשנתיים, לאחר שנמצא אשם בנהיגה תחת השפעת מריחואנה.

הפרשה המדוברת התרחשה לאחר ששריג נתפס כאשר הוא מעשן ג'וינט תוך כדי נהיגה בזמן שצילם את עצמו לסדרה "מחוברים".

אחרי מעצר מתוקשר שהתרחש לפני שנה, נשלל רישיונו של שריג ל-30 יום. הוא מצדו טען כי עישן מריחואנה רפואית באישור רופא. היום כאמור הכריע בית המשפט כי שריג אשם בנהיגה תחת השפעת הסם, וקבע את העונש החמור שייכנס לתוקפו בעוד חודש.

"המקרה של רן הוא אי תיאום בין משרד התחבורה, הבריאות והמשטרה. בית המשפט החליט לעשות היום יש מאין וליצור תקנות תוך כדי תנוע", אומר בנצי קבלר עורך דינו של שריג. "רן עישן מריחואנה בגלל בעיה רפואית, השאלה היא אם אסור לנהוג תחת השפעת ג'וינט רפואי. אם אין תקנות, לא יכולים להאשים בן אדם, וכרגע אין תקנות כאלה".

גם הנאשם עצמו מיהר לפרסם את תגובתו לעונש החמור וחלק בטוויטר האישי את התובנות הבאות: "השמש זרחה והשופט שפט. המדינה רק לוקחת. האזרח ר' יערער ויערער עד שינצח או שיערערו אותו סופית. כבוד השופט ויטלסון, מדוע לא יכולת להביט לי בעיניים?".

שריג המשיך והיגג: "אותה מדינה שממשיכה להאריך לי את רשיון התרופה (בטח כשמצבי הרפואי מדרדר) היא אותה מדינה שפסלה לי היום את היכולת לקחת ולהחזיר את בנותי. עד לעליון".