מבצע חיסוני הקורונה יצא לדרך בתחילת השבוע, כשארבע קופות חולים החלו בשלב הראשון של החיסונים לקבוצות סיכון ובני 60 ומעלה. הבוקר (שני) גם חיים כהן, השף המוערך ושופט "מאסטר שף" (הערב ב-21:30, קשת 12), הגיע לקופות החולים כדי להתחסן לעיני המצלמות. כהן, שהגיע לקופת חולים מכבי בהרצליה, הפשיל את השרוולים וקיים את ההבטחה שלו להתחסן בזמן שידור "חדשות הבוקר". האחות אילנית העבירה אותו תחקיר רפואי מדוקדק טרם החיסון, וכשזה ענה על הכל, הגיע רגע האמת.

למרות האזהרה של ניב רסקין שמדובר בבחור עדין, כהן אפילו לא מצמץ. "תענוג. אה יצא? לא הרגשתי שזה נכנס ולא הרגשתי שזה יצא", צחק ועבר לדבר בנימה רצינית יותר: "אני חושב שאם אנחנו באמת חפצי חיים, אם אנחנו רוצים שגרה, שאנחנו באמת מתגעגעים אליה – צריך להתחסן. לא לפחד, הכל יהיה בסדר ונוכל להתחבק סוף סוף".

גם חברו לפאנל שופטי מאסטר שף, השף ישראל אהרוני שיחגוג בשנה הבאה 70, התחסן היום ותיעד את המאורע בחשבון הפייסבוק שלו. "היו יותר צלמים מאחיות", צחק אהרוני כשהוא מוקף בכמות מכובדת של פלאשים ובמזרק אחד שמאיים לגנוב לו את ההצגה. 

ואכן, נראה שיש היענות גדולה מצד הציבור. תמי אלקלעי, אחות ראשית במכבי שירותי בריאות, סיפרה על המבצע הנרחב והעומס במוקדי הפניות. "יש לנו ביקוש אדיר וזה בדיוק מה שרצינו. חששנו שיהיה חשש, אבל אנחנו כן רואים שיש רצון רב להגיע ולהתחסן. אז המוקדים שלנו כרגע קצת עמוסים, אבל אנחנו מטפלים בזה. ככל שנקבל יותר מלאים, נוכל לחסן בשיא כ-25 אלף איש ביום, ב-80 אתרים ברחבי הארץ".