בשני הקרוב (אחרי החדשות, קשת 12), שבוע הענקים של "נינג'ה ישראל" ייצא לדרך בהילוך גבוה כאשר יובל שמלא, זוכה העונה השלישית, יעלה על המסלול במטרה לסמן את הוי האחרון שלו בתחרות: טיפוס על הר מידוריאמה והפיכה לנינג'ה הישראלי הראשון. רגע לפני שיתחיל את מקצה המוקדמות, הוא סיפר ב"אופירה וברקוביץ'" על הסיבות שהובילו אותו להודיע על פרישה והתוכניות שלו להמשך הדרך.

"אני ידעתי שהיום הזה יגיע", סיפר שמלא בגילוי לב והוסיף על המטרות שהציב לעצמו בתחום הספורטיבי. "היה לי קל לבוא ולהכריז את זה, במשך ארבע עונות אני עם ההתלהבות של התחרות, אבל השנה הלחץ ליווה אותי לאורך כל העונה", אמר והוסיף. "בעולם של התחרויות אני ממשיך קדימה. ב-2018 הנינג'ה נכנסה לי לחיים, אבל החלום של האולימפיאדה מהדהד לי בראש המון שנים".

בהמשך, סיפר יובל על התמיכה הרבה שהוא מקבל מכל עבר, והאם הוא חושש מכך שהיא תיפסק בעקבות פרישתו מהתחרות. "יש המון אנשים שרואים את זה וזה מדהים לקבל את התמיכה ברחוב", אמר בחיוך והוסיף. "יכול להיות שיש בזה משהו טוב. לחזור לשקט הזה ולהתרכז במטרות שלי".

בסיום, הנינג'ה הוותיק סיפק התייחסות קצרה למקצה המוקדמות, שלדבריו היה שונה מכל מה שחווה עד כה. "זה היה המסלול הכי משוגע שהביאו לי", אמר בכנות.