מה המחיר שבן אדם צריך לשלם כדי להיות אהוב על כולם כל הזמן? הערב (ראשון) ב"המטבח המנצח VIP" יגיע תורם של אלישע בנאי ואמו אורלי זילברשץ להיכנס למטבח, והציפיות מהם כל כך גבוהות שגם הטעות הכי קטנה במנה יכולה לאכזב מאוד.

בעוד שביום-יום הם רגילים בעיקר למחמאות ופרגונים, בתחרות הזאת המפורסמים זוכים לא פעם גם לביקורת נוקבת שלא תמיד נעים לשמוע אותה. איך אלישע יגיב אם אחת המנות שלו תקבל ביקורת לא טובה? "קשה לאלישע לקבל ביקורת, הוא נורא מרגיש צורך להסביר את עצמו כל הזמן", קבעה קורין גדעון, "אבל לפעמים אין מה להסביר. זה מה שהגשת, תעמוד מאחורי זה ותתקדם הלאה".

אילנית לוי דווקא מזדהה עם הרצון של אלישע לרצות את כולם. סביב השולחן סיפרה באומץ כי לפעמים היא "מעלימה" מעט את עצמה רק כדי שאחרים לא ירגישו מאויימים ממנה. "יש לי צורך תמיד להיות אהובה על העולם ולתת לאנשים אחרים להרגיש בנוח. לפעמים זה בא על חשבון הנוחות שלי", חשפה.

אילנית לוי (צילום: אייקונז ביי מדיו, יחצ)
"יש לי צורך לתת לאנשים אחרים להרגיש בנוח. לפעמים זה בא על חשבון הנוחות שלי". אילנית לוי | צילום: אייקונז ביי מדיו, יחצ

"אני פחות מדברת, פחות דעתנית, פחות מתלבשת יפה, בכוונה מגיעה לא מאופרת, בכוונה לא עם הבגד הכי יפה, לא עם עקבים. רק לא 'לגנוב הצגה' מאף אחד", שיתפה אילנית. "אני מעריכה את זה שאלישע הולך עם האמת שלו עד הסוף, גם אם הוא משלם מחיר. הוא לא מנסה להתאים את עצמו, גם אם יש על זה ביקורת. הוא הולך עם מה שהוא רוצה כטבח".