מקדימה תרופה למכה: חן אמסלם היא אחת השחקניות העמוסות בישראל, ורובנו מכירים אותה משלל תפקידים שגילמה בתיאטרון, בקולנוע ובטלוויזיה. שם, היא גם הכירה את מי שיהפוך לבעלה ולאבי ילדה, הבמאי מאור זגורי. לאחר שהילדים נולדו היא למדה מהר מאוד כמה שהיא חרדתית בכל הקשור אליהם. "אני אמא חרדתית, אבל מתאזנת לאט לאט". בראיון אצל "גלית ואילנית" היא סיפרה על הקושי לחיות בצל החרדות האלו, על ההפתעה שקיבלה על הבמה מבעלה, והקיטלוג שהיא חיה איתו בתור שחקנית.

קראתי שכשאתם מגיעים לחופשות משפחתיות קוראים לכם סיירת בדיקות.
"מה זה סיירת בדיקות, אני קב"ט בטיחות. אני מסתכלת לכל מקום, וחושבת מה יכול לקרות, מה יכול ליפול, פשוט הכל. על הכל אני מסתכלת - אפילו אם יש מדרגות. לפני כמה ימים מאור לקח את לאב לאיזו חנות וזכרתי שיש בה מדרגות וזכוכית, אז התקשרתי למוכרת ואמרתי לה לשים לב כשהוא מגיע. זה קשה ככה לחיות, ממש קשה".

מאור סיפר בראיון שלו שאת חייבת שני בייביסיטר.
"זה כבר לא קורה. כשהירו היה ממש תינוק רציתי שלכל אחד יהיה את המקום שלו. זה גם לא היה בייביסיטר, זה אמא שלי ובת דודה שלי וכו', ציוותי זוגות, עשיתי מאץ'. אבל כן אני אמא חרדתית. אני לאט לאט מתאזנת".

לא מזמן התפרסם סרטון מרגש שבו בעלה מאור זגורי, מפתיע ומגיח אל הבמה בהופעה ה-150 של "לעבור את הקיר", ההצגה איתה היא מזוהה בשנה האחרונה. בקטע הוא לבוש כבחור דתי שמגיע לדייט עם בחורה שהוא לא מכיר, שהיא אמסלם. ונכנסו שם אפילו כמה בדיחות פרטיות לא רעות. "הבמאי הציע שמאור יעלה ויפתיע את הקהל והיה ממש כיף. הוא אוהב לתת גיחות של משחק, הוא למד את זה הרי. בפוקס הוא נהיה במאי וכותב. הקהל קיבל אותו יפה, במחיאות כפיים. ואני ממש התרגשתי לחלוק איתו את הבמה". 

ההצגה רצה כל כך הרבה זמן שאמסלם הספיקה להיות בהיריון על הבמה וללדת את בנה השני, הירו, אח לבתם הבכורה שלה ושל מאור - לאב, ועוד להספיק לחזור לתפקידה. 

יש הבדל משמעותי בין ילד אחד לשניים. איך זה נראה אצלך?
"אצלי באופן מפתיע כשלאב נולדה חוויתי משהו שלא ידעתי מה הוא והרגשתי מאוד בודדה. וכשהירו נולד אז כבר הרגשתי שאנחנו ממש מיני שבט כזה. והיה לי הרבה יותר קל עם שניים מאשר עם אחת. גם החרדות והחששות, וכל דבר. את מקבלת פרופורציה".

אמסלם, שגדלה והתחנכה בעפולה שבצפון, לא באה מהרקע של עולמות הבמה. בניגוד להרבה שחקנים אחרים שגדלו וחונכו במרכז, ואת שנות נעוריהם, העבירו בבתי ספר יעודיים לאומנות. בסביבה בה גדלה, עולם המשחק היה חלום רחוק וכשהיא נשאלת על התגובות שקיבלה מצד הסביבה כשהחליטה לבחור במקצוע הזה היא מסבירה: "מהרגע שיצאתי מהרחם של אימי, הייתי חן אמסלם. באמת נולדתי לזה. אם הייתי בוחרת תחום אחר הייתי מפתיעה את כולם כולל את תושבי עפולה. לפני שהייתי סלב, הייתי סלב בעפולה".

ב"זגורי אימפריה" קיטלגו אותך. חשבו שאת לא משחקת, שזו את.
"כשהייתי צעירה בת 20 וקיבלתי את זגורי, עפתי על זה. כולם חשבו שזאת אני ושאני לא משחקת. ואחר כך רציתי כל תפקיד וכל פירור שנתנו לי רק כדי להוכיח שאני לא אבישג, שאני יודעת לעשות עוד דברים. ברגע שאמרתי: 'אתם יודעים מה? זאת מי שאני. חן אמסלם, שחקנית מזרחית, פלפלית מביאה רגש'. קיבלתי הכול. זה התפקידים הכי יפים, עם הכי הרבה עומק ובשר שמובילים בדרך כלל כל דרמה או קומדיה אפשרית ואני חוגגת את זה".

סוף סוף עונה שלישית ל"זגורי אימפריה". מה מחכה לנו שם?
"אין לי מושג. קודם כל הכול מרושת בקודים והצפנה, אני נשואה לאיש שב''כ. יום לפני הוא מתייעץ איתי על הדמות, שאין לך מה לעשות או לשנות. האמת שהוא כן קצת מדבר איתי אבל מאוד שומר על זה".