סער שיינפיין ואיילה רשף במסיבה (צילום: אלעד דיין)
שיינפיין ורשף, יומיים אחרי שיצא מהבית. חמימות חולפת? | צילום: אלעד דיין

אחרי שלושה חודשים של מערכת יחסים עמוסת רגשות ושנויה במחלוקת, נראה כי הזוגיות של סער שיינפיין ואיילה רשף מתקשה לשרוד את היציאה מבית "האח הגדול". אם להיות ברורים יותר, הרי כולנו פינטזנו שהשניים ינצלו את השנייה הראשונה שתהיה להם כדי לבלות ביחד, ברגוע ובאינטימי, אבל זה לא קרה. כמו שזה נראה כרגע, ומקורבים לשניים לא מכחישים זאת - שיינפיין ורשף חווים משבר בזוגיות.

מהרגע שהסתיימה התוכנית מעביר שיינפיין את רוב זמנו בעיסוקיו, עם חברים, עם בני משפחה - ובלי הרבה איילה. גם היא, מצידה, מרבה להיפגש עם חברים ותיקים. המפגש הראשון של השניים התרחש בשידור חי בערב הגמר, שניות אחרי ששיינפיין עזב את הבית במקום השני, אבל את המשך הלילה העביר שיינפיין עם משפחה וחברים בדירתו התל אביבית, נטול רשף.

למחרת אמנם נפגשו השניים אבל שוב לא לבד, אלא כשהם מוקפים בעשרות חברים ובני משפחה בבית הוריו של שיינפיין בכפר סבא. רשף, כך טוענים מקורבים, נראתה שם כעוד אחת מהחבר'ה וממש לא כצמודתו של סער. מאז בילו השניים רק פרקי זמן קצרים ביחד, ולא העבירו אפילו לילה אחד של שינה משותפת.

אפילו למסיבה המסכמת של "האח הגדול", שנערכה במוצ"ש, הגיעו השניים בנפרד וגם כשנפגשו בתוך המועדון דיגמנו מספר תמונות משותפות, אבל לא החליפו יותר מדי מילים. אחרי שעזבו את המקום ביחד לא המשיכו השניים לערב זוגי, אלא נפרדו לשלום והלכו איש-איש לדרכו - היא לבילוי עם חברים באחד הברים בתל אביב, והוא לבילוי עם חבריו.

מעיין שם טוב, חברה של סער שיינפיין, האח הגדול (צילום: mako)
בולבולון. יש מצב לקאמבק? | צילום: mako

מקורבים לשיינפיין טוענים כי עדיין לא נאמרה המילה האחרונה בזוגיות של השניים והכל עוד יכול לקרות, אבל כמו שזה נראה כרגע, רשף ושיינפיין לא ביחד. עכשיו, הם מסבירים, הוא עסוק בעיקר בלעכל את מה שקורה סביבו, את היציאה מהבית ואת התדמית שנוצרה לו בתקשורת - תדמית שהוא לא אוהב בכלל. "סער לא מדבר על הנושא הזה", אומר חבר של שיינפיין, "קשה להיכנס איתו לשיחות אינטימיות כי הוא כל הזמן מוקף באנשים, אבל אם זה באמת היה קורה ביניהם היינו רואים אותה, ואנחנו לא. הם לא יהיו ביחד, לדעתי. בשבוע וחצי שהוא היה בלעדיה בבית האח הגדול הכל נרגע והוא נכנס לפרופורציה". במקביל, מספרים אותם מקורבים, סער טרם נפגש עם האקסית מעיין (בולבולון) שם טוב, אך לתחושתם גם שם לא נאמרה המילה האחרונה. "אני לא אופתע אם הוא יתחיל להתגעגע למעיין", מבהיר חברו של שיינפיין.

"הם לא אמורים להיות ביחד"

איילה רשף מדגמנת דפנה לוינסון (צילום: אלעד דיין)
מי הדוגמנית עכשיו, אלין? | צילום: אלעד דיין

גם איילה, כך נראה, ממשיכה בחייה. רשף השתתפה היום בתצוגה של מעצבת האופנה דפנה לוינסון לרגל יום האישה הבינלאומי, וכלי התקשורת במקום שאלו אותה בעיקר על הזוגיות עם שיינפיין. רשף שמרה על דיסקרטיות וסיפקה תשובה מעורפלת שחיזקה את התחושה שהיחסים בין השניים צוננים, בעיקר כי לסער לוקח זמן להתאקלם לחיים הפרטיים שלו. לשאלה המפורשת האם הם ביחד היא לא ענתה. בדיוק באותה השעה, אגב, שיינפיין הרצה מול פורום של עורכי ועורכות דין באירוע שכל הכנסותיו למען עמותת "חיים", וכלל לא ידע על התצוגה.

מה שבטוח הוא שרשף ממש לא בנתה על המשבר הזה. חבריה מספרים שעוד לפני ששיינפיין יצא מהבית, דאגה איילה לשמור על קשר הדוק עם חבריו הקרובים ומשפחתו, ואף שקלה להזמין סוויטה עבור שניהם לסוף השבוע הקרוב בבית מלון באילת, אך לא עשתה זאת כי חיכתה להסכמתו. החופשה, ככל הנראה, כבר לא תצא לפועל ויש סיכוי שגם רשף חטפה הלם מהמשבר, כי בימים אלו היא מחפשת אחר דירה תל אביבית משל עצמה, ולא באמת בונה על יציבות זוגית עם שיינפיין.

מקורב לאיילה מודה שהשניים די מרוחקים: "הם במצב לא טוב כרגע, בקושי מדברים. איילה מספרת שסער הוא בנאדם קשה וזה לא קל להיות איתו. היא ציפתה למשהו אחר, היא ציפתה שהוא יהיה איתה כל הזמן מהרגע שיצא מהבית, אבל יש לו חברים ומשפחה וזה לא קרה. היא רוצה את תשומת הלב שלו ולא ממש מקבלת אז היא מתבאסת מזה, וממנו".

"הם אמנם מדברים בטלפון אבל הם לא נפגשים. לדעתי גם אם הם יהיו ביחד - הם יפרדו, כי הם לא נועדו להיות ביחד. איילה חושבת שהם כן, אבל היא ילדה קטנה ותמימה. סער הוא מבוגר יותר ועם יותר ניסיון, והוא כנראה מבין שהם לא אמורים להיות ביחד".

אם אין סער, יש קריירה

אין תמונה
בימים טובים יותר

יחד עם זאת, מקורבת אחרת לאיילה טוענת שאין צורך להספיד את הקשר מהר מדי: "הם נפגשו פעמים בודדות, אבל אסור לשכוח שהם עדיין בטירוף של היציאה מהבית, מנסים לעכל מה קורה, כל אחד עם עצמו. עוד מוקדם לדעת מה יהיה איתם, אבל אני בטוחה ששניהם ירצו לבדוק את הזוגיות שלהם במציאות. חייבים גם לזכור שאיילה מחוץ לבית שבועיים, אז היא כבר התחילה את תהליך ההתאוששות. סער יצא לפני ארבעה ימים, יש לו עוד כמה שלבים לעבור".

חברה קרובה אחרת של רשף דווקא פחות אופטימית. "כל בן אדם ששמים אותו בתוך בית למשך שלושה חודשים יזדקק בסופו של דבר לחום ואהבה, והכי נוח ללכת לטייפ שהכי מתאים לך", היא טוענת, "לפי אורח החיים של שניהם בחוץ, זה לא נראה לי כמו משהו שעשוי להצליח. היא ילדה בת 25, הוא בחור די מזדקן ועדיין רווק, מה שאומר עליו הרבה מאוד ומדליק נורה אדומה. אני, ואמרתי את זה לאיילה - לא מאחלת לה שזה יצליח. הוא לא בשבילה".

בינתיים לפחות, רשף יכולה להתנחם בכך שהמעצבת דפנה לוינסון מתכננת להציע לה בימים הקרובים להפוך לפרזנטורית הרשמית שלה. כך שאם היא לא מתקדמת בכיוון של זוגיות, לפחות היא יכולה להשקיע את עצמה בקריירה. אנחנו, כמובן, מאחלים גם לרשף ולגם לשיינפיין רק טוב. ואולי, רק אולי, כל מה שצריך זה שוב "נו די, סער", ריב סוער, ברוגז קשוח - ופיוס מתוק. 

איילה רשף מדגמנת דפנה לוינסון (צילום: אלעד דיין)
אני בסדר גמור, תודה על הדאגה | צילום: אלעד דיין
איילה רשף מדגמנת דפנה לוינסון (צילום: אלעד דיין)
אני מתקדמת | צילום: אלעד דיין
איילה רשף מדגמנת דפנה לוינסון (צילום: אלעד דיין)
יש לי אלטרנטיבות, אתם יודעים | צילום: אלעד דיין
איילה רשף מדגמנת דפנה לוינסון (צילום: אלעד דיין)
שיחזור לבולבולון, מצדי | צילום: אלעד דיין
איילה רשף מדגמנת דפנה לוינסון (צילום: אלעד דיין)
קטע, גם לסער יש אופנוע | צילום: אלעד דיין

>>אלין: "אלירז הוא כמו אח גדול"