אלין לוי (צילום: אביב חופי)
לא מוותרת על המשחק | צילום: אביב חופי

אלין לוי הצליחה לשמור בדיסקרטיות את העובדה שבחודשים האחרונים היא החלה בתהליך גיור, שבסיומו עתידה להיות יהודיה כשרה למהדרין.

לוי (24) נולדה בשנת 1990 באוקראינה לאם נוצריה ואב יהודי, ובשנת 1994 עלתה לישראל תחת השם אלינה בוגטקו.

בשנים האחרונות קיבלה את ההחלטה כי ברצונה להתחיל את תהליך הגיור הלא פשוט ופנתה אל הרבנות. מקורביה מסבירים כי בילדותה לא הייתה מודעת לכל עניין הגיור, ורק במהלך שירותה הצבאי הבינה שהיא רוצה לעבור את התהליך.

כחלק מהעניין נרשמה לוי למכון "אורה" בירושלים, החלה להתלבש באופן צנוע יותר ונמנעה ממחשופים ומפרוייקטים הדורשים ממנה להתלבש או להתנהג בצורה לא נאותה. 

בנוסף, היא החלה לקחת חלק בשיעורי תורה שלוש שעות בשבוע, לברך על האוכל ולהתפלל בבקרים. כעת היא גם מוסיפה לרשימה שמירת שבת במקביל למעבר למכון "עמי" בתל אביב שיהיה קרוב יותר למקום מגוריה.

עוד ב-mako בידור:

אך מתברר שכל זה לא מספיק לרבנות. ל-mako בידור נודע כי עם תחילת התהליך, הודיעו אנשי הרבנות ללוי באופן חד משמעי כי עליה להפסיק את קריירת המשחק ואת לימודי המשחק אצל יורם לוינשטיין. הסיבה לדבריהם: "קריירת המשחק אינה תואמת את רוח הדת".

הדרישה הזאת כבר הייתה מוגזמת עבור לוי, מאחר והמשחק הוא כל חייה בשנים האחרונות מאז החלה ללמוד בסטודיו הנחשב. עקב כך, החליטה להקפיא את כל התהליך עד שהרבנות תוותר על הדרישה המוגזמת מבחינתה.

"מבחינתה זו זכות להיות יהודי, זו לא חובה", אומר מקורב לכוכבת, ״החלום שלה זה להיות יהודיה אבל היא לא מתכוונת לוותר על הקריירה בשביל זה. ממה היא תתפרנס בעתיד?״. בימים אלה מנסה לוי להגיע להבנה עם אנשי הרבנות בתקווה שיבינו לליבה, אך מניסיון עבר ספק אם זה מה שיגרום להם להגמיש את דרישתם.

מהמשרד לשירותי דת נמסר בתגובה: "בית הדין לגיור הינו גוף הלכתי ודרישותיו עומדות בקנה אחד עם ההלכות הדורשות קבלת עול מצוות. בתי הדין אשר נפגשים עם המתגיירים מנחים ומיידעים אותם כי תהליך הגיור מחייב שינוי באורח החיים. בית הדין לא ימנע ממתגייר לבוא בשעריו ככל שיפנה בצורה מסודרת לבקשה לדיון בעניינו באופן פרטני".

מאלין לוי טרם התקבלה תגובה.

אלין לוי (צילום: צ'ינו פפראצי)
שמירת שבת זה לא מספיק? | צילום: צ'ינו פפראצי

mako בידור בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם ובגוגל +