עומר אדם כבר רגיל להופיע בכותרות אתרי הרכילות, אך אם עד עכשיו הן עסקו בשיריו ובחיי האהבה המסקרנים שלו, הפעם מדובר בתמונות שעוררו סערה לא קטנה, כשצולם לצדו של הרב אליעזר ברלנד, שריצה מאסר בגין מעשים מגונים.


התמונות המדוברות הועלו לעמוד הרשמי של הרב, מה שגרר תגובות רבות מצד אנשים שזעמו על כך שהזמר האהוב משתף פעולה עם הרב בעל העבר הפלילי ומנהיג קהילת "שובו בנים" במסגרת חוג בית בתל אביב.
כזכור, בנובמבר 2016 הורשע ברלנד בבית משפט השלום בירושלים, שגזר עליו 18 חודשי מאסר על מעשים מגונים – גם בקטינה והטרדה מינית של ארבע נשים, במסגרת עסקת טיעון בה הודה באישומים מרוככים. בפועל הוא ריצה רק 10 מתוך חודשי המאסר.


תוך זמן קצר לאחר פירסום התמונות, יצאה יו"ר נעמת, חגית פאר, בהצהרה וגינתה את המפגש בין השניים: "כל לגיטימציה ל'רב' המתעלל ברלנד ראויה לכל גינוי. ברלנד, שהתעלל ואימלל חייהן של נשים, יצא לאחרונה למסע הופעות ברחבי הארץ ולסיבוב ניצחון על חשבון הנפגעות. אנו קוראות לעומר אדם לדבוק במסע ההופעות המוזיקלי שלו ולא לאפשר ל'רב' להשתמש בו ולגרור אותו למסע ההופעות הבזוי שלו. בהזדמנות זו, אנו קוראות שוב גם לרשויות מקומיות לא לאפשר חזרתו של אדם כמו הרב ברלנד למרחב הציבורי בישראל, ולמנוע קיום אירועים שלו. הדבר נכון גם לאושיות ציבוריות ומוסיקליות כמו עומר אדם".


עופר מנחם, מנהל יחסי הציבור של עומר אדם, מסר בתגובה: "עומר הסתובב בשכונה וליד הבניין תפס אותו בחור חרדי, שאמר לו שהרב ברלנד למעלה בשיעור תורה ותכף יורד. כשהרב ירד הם אמרו שלום אחד לשני".