בשנת 2002 הצליחה פרשת המעילה בבנק למסחר להסעיר את המדינה כולה כאשר אתי אלון, פקידה בבנק, הורשעה בגניבת יותר מ-250 מיליון שקלים אשר הועברו במשך חמש שנים לאחיה, עופר מקסימוב, מהמר כפייתי שהסתבך עם השוק האפור. מאז ועד היום אלון אולי נעלמה מהעין הציבורית, אבל דמותה נחקקה בזיכרונם של רבים. כעת סיפור חייה עומד במרכז הסדרה "אתי אלון – האישה שגנבה 250 מיליון" שתשודר ביום שני, אחרי החדשות בקשת 12.

אתי אלון. ארכיון (צילום: פלאש 90 , פייר טרגמן, חדשות)
צילום: פלאש 90 , פייר טרגמן, חדשות

לנעליה של אתי תיכנס חן אמסלם, שאפילו עברה מהפך חיצוני שכלל צביעה של חלקים משיערה לבלונד כדי להיכנס לדמות. את שלומי, בעלה של אלון, יגלם השחקן צחי הלוי ואת אחיה עופר מקסימוב יגלם יניב סוויסה. לצדם יעידו חוקרים, נפגעים, חברים של אתי ושל המשפחה על מה שאירע בפרשה הסבוכה.

אלון גדלה בבית פטריאכלי בו דמות האב והגברים בכלל הייתה דומיננטית. בעקבות כך, את הכספים הרבים בהם מעלה במשך השנים, היא העבירה לאחיה עופר שהסתבך כאמור עם גורמי השוק האפור. מעילת הענק הפכה לאחת מפרשיות ההונאה הגדולות ביותר בתולדות המדינה שאף הביאה לקריסתו של הבנק למסחר.

רק באפריל 2002 חשפה אלון את הסוד האפל שהסתירה, ובתום משפט ארוך ומתוקשר נגזרו עליה 17 שנות מאסר בפועל וקנס של 5 מיליון שקלים. בעת הקראת פסק הדין היא התמוטטה בזרועותיו של בעלה שלומי. שותפיה לכלא העידו שהיא חשה בושה וחרטה.

בחודש אוגוסט 2016 השתחררה אלון לאחר שריצתה 14.5 שנים מעונשה. מקסימוב השתחרר מהכלא בנובמבר 2019 לאחר שריצה עונש מאסר של 17 שנה.

רגע לפני עליית הסדרה, תיעדנו את אלון מחוץ למקום עבודתה באחד מסניפי רשת מרכזי האסתטיקה "יפה מקסימוב" במרכז הארץ. אם השם נשמע לכם מוכר זה לא במקרה, יפה מקסימוב כזכור היא גרושתו של עופר, אחיה של אתי אלון שכאמור קיבל ממנה את כספי המעילה. הבלונד המזוהה כבר לא שם, ונראה שאלון נמצאת כעת במקום אחר וטוב יותר בחייה.

אתי אלון, ספטמבר 2020 (צילום: אור גפן)
צילום: אור גפן
אתי אלון, ספטמבר 2020 (צילום: אור גפן)
צילום: אור גפן
אתי אלון, ספטמבר 2020 (צילום: אור גפן)
צילום: אור גפן
אתי אלון, ספטמבר 2020 (צילום: אור גפן)
צילום: אור גפן