בר רפאלי (צילום: אורי אליהו)
רפאלי וברקע הוידאו המדובר בכיכובה | צילום: אורי אליהו

 

אתמול בערב נפתחו אירועי ביוטי-סיטי עם הצלם הבינלאומי דיוויד לה-שאפל. בגיל 46, לה שאפל נחשב לא רק יורשו של מלך הפופ ארט אנדי וורהול, אלא אחד מגדולי הצלמים במאה החולפת. הסיבה הרשמית לביקורו בישראל: אורח כבוד בהשקת התערוכה "My idea of beauty", שמתקיימת במסגרת אירועי ביוטי סיטי, הנערכים זו השנה השלישית ברציפות בגני התערוכה בתל אביב בהפקת חברת סופר פארם. 

בין הסלבס הרבים שפקדו את האירוע בלטה בר רפאלי, שהגיעה עם ההורים והציגה ידידות קרובה עם נועם טור והתעלמות טוטאלית מגיא גיאור, שבילה איתה לא מעט בזמן האחרון. אחרי האירוע, אגב, המשיכו טור ורפאלי, על בני משפחותיהם, לארוחת סושי ברמת החי"ל.

המפגש בין לה שאפל לרפאלי לא היה הראשון, השניים ערכו פגישת הכרות כמה רגעים אחרי שנחת הצלם בארץ. האם זה אומר שבקרוב נזכה לתמונות של רפאלי מבית היוצר שלו? אל תבנו על זה. "אין ספק שהיא בחורה יפהפייה", אמר לה שאפל במסיבת העיתונאים, "אבל בשלוש השנים האחרונות קצתי בתרבות הדוגמניות והסלבריטאים. אני מרגיש שעוררתי את כל תשומת הלב שיכולתי לעורר בסוג הזה של צילומים". 

"לעבוד עם מדונה? סיוט"

השם שיצא ללה שאפל כצלם נטול גבולות, שמשלב דמיון חזותי מדהים בסטים מעוצבים והתלהבות של ילד, הוביל את מיטב הכוכבים בעולם להתמסר ללא מעצורים לעדשת המצלמה שלו. מדונה, ביורק, פריס הילטון, אנג'לינה ג'ולי, פמלה אנדרסון, בריטני ספירס, כריסטינה אגילרה, מריה קארי, ג'סטין טימברלייק הם רק קומץ מהכוכבים שלה שאפל ברא מחדש בעולמות הדמיוניים שיצר בצילומיו. רובם לא היססו להיחשף מולו בלבוש מינימלי ו/או עירום מלא."קסם לי הרעיון להנציח אנשים גדולים מהחיים", מסביר לה שאפל, "מצד שני, תמיד ניסיתי לשלב משהו ממה שהם באמת".

בר רפאלי ודיוויד לה שאפל  (צילום: אורי אליהו)
יחד עם ולה שאפל. בקרוב התמונות? | צילום: אורי אליהו

זה נכון שסירבת לאחרונה לביים וידאו למופע של מדונה?
"היינו במגעים והחלטתי שאני לא מעוניין. צילמתי את מדונה כמה פעמים בעבר, התוצאות היו טובות אבל זה היה סיוט לעבוד מולה. הסכמתי להיפגש איתה לשיחה, והתרשמתי מהשינוי הגדול שחל בה כאדם. היא הייתה הרבה יותר רכה ונעימה ולכן הסכמתי שנעבוד יחד על וידיאו למופע, אבל ברגע שהשיחה עברה לענייני ביזנס היא התחילה שוב לצעוק על כולם ועוד במבטא בריטי. הרגשתי שלא מתאים לי ובקשתי לעזוב את הפרויקט. נראה לי שמדונה פשוט לא נהנית יותר מהעשייה המוזיקלית. היא ממשיכה כי זו העבודה שלה, אבל כבר אין בה הרעב והתשוקה של אמן מתחיל כמו ליידי גאגא. אותו אלמנט לא מוסבר הקוסם לי כל כך כצלם".

מה לבי הדיבורים על שיתוף פעולה עם מייקל ג'קסון המנוח?
"היו מגעים בשלבים מאד ראשוניים, כי הציעו לי לצלם את התוכניה לסיבוב ההופעות החדש שלו. לא הגענו לשלב של פגישה אישית ולכן אין לי מושג מה הייתי מנסה לעשות איתו לו העבודה הייתה יוצאת לפועל. כשאני מצלם אמן התהליך אישי מאד עבורי. אני חושב על רעיונות כמה ימים, מכין רישומים, נפגש עם האובייקט להכיר אותו קצת יותר לעומק ולהחליף איתו רעיונות כדי להגיע לתוצאה ששנינו שלמים איתה".

אירוע ביוטי סיטי 2009, הצלם דיוויד לשאפל (צילום: אורי אליהו)
צמד חמד | צילום: אורי אליהו
גיא גיאור ומירית וקנין, אירוע ביוטי סיטי 2009, הצלם דיוויד לשאפל (צילום: אורי אליהו)
אופציה לצמד חמד | צילום: אורי אליהו
אירוע ביוטי סיטי 2009, הצלם דיוויד לשאפל (צילום: אורי אליהו)
גולדמן, פפר והשלייקס. שלייקס? | צילום: אורי אליהו
אירוע ביוטי סיטי 2009, הצלם דיוויד לשאפל (צילום: אורי אליהו)
מור. מה היא עושה שם? | צילום: אורי אליהו
אירוע ביוטי סיטי 2009, הצלם דיוויד לשאפל (צילום: אורי אליהו)
טורנה. הרבה זמן לא ראינו | צילום: אורי אליהו
מאיה בוסקילה, אירוע ביוטי סיטי 2009, הצלם דיוויד לשאפל (צילום: אורי אליהו)
בוסקילה אין רד | צילום: אורי אליהו
מרינה קסימליאן בלומין (צילום: אורי אליהו)
ממ"ב. במיטבה ונטולת אנחל | צילום: אורי אליהו
שרונה ודניאלה פיק, אירוע ביוטי סיטי 2009, הצלם דיוויד לשאפל (צילום: אורי אליהו)
האחיות פיק. גם הן הגיעו להתחכך | צילום: אורי אליהו