בחודש שעבר ובשיאו של משבר הקורונה, הדוגמנית שיר אלמליח ילדה את בנה הבכור, רפאל דוד. בראיון ראשון לאחר הלידה, סיפרה אלמליח לאופירה וברקוביץ' על השינוי הגדול שעברה בשנים האחרונות. "אני נהנית מכל רגע. לא חשבתי שאני אהיה ככה. אם היית מדברת איתי לפני שנתיים ושואלת אם בכלל אני רוצה ילדים, הייתי עונה 'יש מצב שלא'".

View this post on Instagram

A post shared by Shir Elmaliach (@shirelmaliach) onאז מה השתנה?
"משהו קרה. היו לי שני הריונות, שתי הפלות, וכשנכנסתי שוב להיריון, הערכתי את זה יותר. זו המתנה הכי גדולה שקיבלתי ותודה לאל שהבאתי את רפאל ולא נשארתי בדעה של לפני שנתיים".

חששת ללדת בזמן הקורונה ובשיא ההסגר?
"חששתי ללדת נקודה. ללא קשר להסגר. היה לי רופא שליווה אותי מתחילת ההיריון ועד הלידה עצמה. הוא דאג שהלידה תהיה הכי קלה שיש. לא סבלתי מצירים. פתיחה 4, אפידורל".

כמה ילדים את רוצה?
"שניים, שלושה. ממש בקטנה".

כמו שאר העולם, גם ענף הדוגמנות ספג פגיעה בשל משבר הקורונה. "הענף נפגע קצת, חד משמעית", אמרה אלמליח. "חברות האופנה הגדולות מעדיפות לקחת עכשיו דוגמניות יחסית אנונימיות כדי לא לשלם. אני מבינה את זה כי כולם במשבר. את מה שאני עושה אני עושה באהבה". 
שיר אלמליח עם הבן, מאי 2020 (צילום: אלה אוזן, יחסי ציבור)
"תודה לאל שלא נשארתי בדעה של לפני שנתיים". שיר אלמליח | צילום: אלה אוזן, יחסי ציבור


את הפופולריות הרבה שלה באינסטגרם, ניצלה אלמליח כדי להירתם למען מטרה טובה. "כל הזמן מציעים לי לעלות פוסטים מסחריים באינסטגרם. אני לא אוהבת למסחר את האינסטגרם שלי, לא משנה באיזה סכום ואם אני לא פרזנטורית של חברה – אני מסרבת".

"לפני הלידה, היו הצעות לקבל עגלות, חדרים, והכל תמורת תיוג באינסטגרם", סיפרה אלמליח. "אמרתי לעצמי שאני לא צריכה את זה, אבל למה שאני לא אמסחר את האינסטגרם בשביל מטרה טובה? למה שלא אתייג את אותן חברות אבל אעביר את המוצרים הלאה, לאמא שאין לה, לאמא שבאמת צריכה את זה? זה הפך להיות פרויקט שלם, אני ממש עובדת בזה ואני נהנית מכל רגע".