זאת הייתה הדרמה הגדולה ביותר בתולדות "נינג'ה ישראל". גיל מרנץ, מנצח העונה השנייה, עלה ביום חמישי על מסלול המוקדמות ולתדהמת כולם מצא את עצמו במים במכשול השלישי, גשר הקוביות. אחרי שנשבר ועזב את המסלול, התגלה כי הקובייה שבה מעד מוקמה בזווית לא הוגנת ולא אפשרית והוא זכה להזדמנות שנייה.

מרנץ התלבט האם לעלות שוב על המסלול, חושש מהאפשרות שיפול לבריכה פעם נוספת. אלא שכווינר הגדול שהוא, הצליח להתגבר על המחסום המנטלי, ניסה שוב והפעם סיים בבאזר מרשים ועם כרטיס לחצי הגמר. כשחזר הביתה אחרי הלילה הדרמטי ההוא, מרנץ ישב וכתב את אשר על ליבו. את עיקרי הדברים פרסם בפוסט אישי ומרגש באינסטגרם.

"אתמול עליתי על המסלול ונפלתי במכשול השלישי, גשר הקוביות. איך שהגעתי לשם הרגשתי שמשהו לא בסדר, אבל החלטתי ללכת על זה בכל זאת, למרות שהיססתי מאוד", כתב מרנץ, "נפלתי למים. זה היה כל כך מהיר וכל כך מבהיל שלא האמנתי שזה באמת קרה. יצאתי מהמים ולא רציתי להיות קיים. רציתי להיעלם מהעולם".

"הרבה מחשבות עידוד עצמי ומה הלאה ומה עושים מפה היו בראש, אבל הכאב והזעזוע היה כל כך חזק שהוא גרם לי רק לרצות להתפוגג", המשיך מרנץ, "אחרי שעה בערך התמודדתי איכשהו רק בשביל שאוכל כבר ללכת משם. החלטתי ללכת חזרה למצלמות, אסי דיבר איתי ואמר לי שהם רוצים להראות לי משהו. הייתי בטוח שהם רוצים רק לעודד אותי, להגיד לי שנתראה שנה הבאה ולשחרר אותי לדרכי, אבל הם הראו לי במסך שההפקה לא סידרה את הגשר מחדש בראן שלי".

View this post on Instagram

A post shared by Gil Marantz גיל מרנץ #עוצמות (@gilmarantz)

"הבנתי שהם מאפשרים לי ניסיון נוסף על המסלול. תוך כדי שאני סחוט ורטוב, הראש והלב שלי התחילו לרוץ ולהתווכח ביניהם האם לקחת את זה או לא. בעזרת כל החברים והאוהבים שלי שהיו שם, ההחלטה של 'אני יכול לעשות את זה' התחילה להתגבש אצלי בלב ובראש. הפחד המרכזי היה שאם אפול בהזדמנות השנייה שלי, כנראה אתמוטט ולא אצליח לקום יותר לעוד הרבה זמן".

"אספתי את עצמי וביקשתי שייבשו לי את הנעליים ויביאו לי גרביים חדשות. מזל שאלי היה שם והיה לו זוג של אחלה גרביים. התרכזתי תוך כדי שאני מנסה להתחמם וצרחתי לעצמי בראש שאני עושה את הגשר הזה. צעקתי חזק לעצמי שאני עושה אותו".

"עליתי שוב על המסלול. המעבר של המכשול הראשון מעט עזר, המכשול השני הכניס אותי כבר למעט יותר קור רוח ואז הגיע הגשר. עמדתי מולו מבועת, יצאתי אליו ועברתי אותו. חשבתי שזה יוריד לי את כל המשקל שהיה עליי, אבל זה הוריד רק חלק ובמשך שאר המכשולים עוד הרגשתי את החשש העז ליפול, עד כדי כך שהתחרטתי ללכת על המגה וול כי רק רציתי לעשות את הבאזר הזה".

"כשלחצתי על הבאזר עוד לא עיכלתי מה עברתי, רק הבנתי שהצלחתי להתמודד עם מבחן אימים אכזרי ביותר וניצחתי אותו. ניצחתי את עצמי מהמקום הנמוך ביותר שיכולתי לדמיין את עצמי בו, החזרתי לעצמי את העוצמות שקיימות בגופי, בליבי, בנפשי וברוחי. אני כבר דיי מעכל את המעמסה הגדולה שעברתי, אבל אני זוכר שזה לא המבחן האמיתי. המטרה שלי היא לנצח את העונה, להיות הנינג'ה הישראלי הראשון ולכבוש את המידוריאמה. גיל, אני אוהב אותך ואני מודה על מי ומה שאתה ועל כל מה ומי שיש לך".