נועם פרוסט השתתפה בתצוגות אופנה רבות בארץ ובחו"ל וכדוגמנית מצליחה, המראה החיצוני שלה הוא חלק חשוב מעבודתה. לכן, כשהתעוררה בוקר אחד וגילתה כי פניה כוסו בפצעונים - נבהלה מאוד.

"האקנה ההורמונלי התפרץ אצלי עם ההריון", סיפרה פרוסט, שנמצאת בהריון מתקדם, לפאולה וליאון, "זאת תופעה שיכולה לקרות לנשים באמצע החיים. כשהייתי טינאייג'רית היה לי עור פנים מאוד בעייתי והייתי מטופלת ברואקוטן. הייתי נראית כמו 'פיצה פייס', מה שנקרא 'לייט בלומר'. כשהייתי על גלולות זה איזן לי את העור, ואיך שהפסקתי איתן חזרו לי הפצעים".

"גיששתי וחיפשתי קוסמטיקאיות, טיפולים ודברים שיעזרו לי, כי זה ממש החמיר", תיארה פרוסט, "זה לא רק המקצוע שלי, גם כשקמתי בבוקר לא היה לי נעים להסתכל במראה ולא רציתי לצאת מהבית כמעט. הייתי מגיעה לסטים ורוצה שיאפרו אותי מהר ויסתירו את זה, בקושי הייתי מסתכלת במראה".

היה רגע שחשבת, אולי אחיה עם זה כמו שזה וזהו?
"היה לי קשה עם זה. ביטחון עצמי זה טיקט שכולנו נורא רוצים להגיע אליו ולשמר אותו, אבל אני כבר הייתי במקום מאוד טוב עם עצמי. לכן, כשיצאו לי עוד ועוד פצעים על הפנים יום אחרי יום, זה גם היה לא נעים וגם כאב לי. בעלי היה עובר לידי ואומר, 'מה? לא רואים כלום'. שקרן מעולה".

נועם פרוסט ופיג'יי מימון החתונה, יולי 2019 (צילום: עידן חסון)
נועם פרוסט | צילום: עידן חסון

במסגרת ניסיונותיה להילחם באקנה, היא ניסתה תכשירים רבים - אבל שום דבר לא עזר: "ניסיתי למצוא דברים שאפשר להשתמש בהם בהריון, כי המון דברים לא אפשריים. כשרופא עור אומר לקחת רואקוטן או פתרונות קסם כאלה - בימינו לא הייתי עושה את זה, גם לזה יש סכנות. כשפניתי אל קרן הקוסמטיקאית שלחתי לה את כל המוצרים שהיו לי, כי רכשתי כמעט כל מוצר שנתקלתי בו. זה יכול היה לעשות לי נזק בסוף".

קרן ברטוב, הקוסמטיקאית הרפואית שטיפלה בפרוסט, מסבירה: "המון נשים בהריון ובתהליכי הפרייה מגיעות אליי עם אקנה הורמונלי שמעיד על שינויים הורמונליים ועל סטרס. אקנה הוא מאוד אינדיבידואלי ויכול להתפרץ ללא הודעה מוקדמת. יש לזה טיפול עם חומרים שמתאימים למצב הריון, כמובן אחרי שעושים אבחון עור כמו שצריך כדי לבחור בצורה המדוייקת ביותר את החומרים הנכונים למצב הפצעים".