טל אנגלנדר - הישרדות אולסטארס טסים (צילום: mako)
טל אנגלנדר. אל תדאג, שירז טל תשאיר לך כוס יין | צילום: mako

בזמן שאתם תשבו סביב שולחן ארוחת ליל הסדר בערב שני הקרוב, מוקפים בבני משפחתכם ובאנשים הכי קרובים אליכם, יש כאלו שיעבירו את ארוחת החג אי שם בפיליפינים בסגנון אחר לגמרי. אנחנו מדברים על משתתפי "הישרדות אולסטארס", כמובן, החל מהמתמודדים, דרך אנשי ההפקה ועד מנחה התוכנית, גיא זוארץ.

מתברר שזה שהם בפיליפינים, לא אומר שהם הולכים לחפף בחג: ליל הסדר, לידיעתכם, הולך להיחגג כהלכתו. לצוות ההפקה ששוהה במקום הוטסו מבעוד מועד מצות, בקבוקי יין, הגדות וכמובן אוכל מספיק חגיגי וכשר. כל עובדי התוכנית, בראשם זוארץ, מתכננים לשבת סביב השולחן, לקרוא בהגדה ולערוך ליל סדר אמיתי, ממש כאילו היו בארץ הקודש.

אבל לא רחוק משם יהיו גם אנשים שילחמו על כל שק של אורז, יאכלו עיניים של שור ויפצחו אגוזי קוקוס עם השיניים. מדובר, כמובן, בדן מנו, עידן קפון, טל אנגלנדר, נתן בשבקין, מרינה קבישר, מירית וקנין, מעיין פורטר ואביגיל פרל - המתמודדים הפייבוריטים שיאבקו מול שבט המעריצים בעונה הרביעית של התוכנית. מיותר לציין שהפסח שלהם, ככל הנראה, יהיה פחות כשר וספק אם הם בכלל יידעו שמדובר בתקופת חג.

לא רק השורדים, אגב, יבלו את הפסח בלי יקיריהם, גם המשפחות שמחכות בבית תאלצנה להסתדר עם פחות מסובין מסביב לשולחן. אשתו של המנחה גיא זוארץ, יעל בר זוהר, היתה אמנם אמורה לטוס לבקר את בעלה יחד עם בנם יהלי בפיליפינים, אבל אז גילתה שזה לא בדיוק מסתדר לה מבחינת לו"ז, כך שהביקור המשפחתי נדחה לתחילת אפריל. גם את יום ההולדת ה-37 שלו, שחל בזמן הצילומים, היא פספסה בלית ברירה. ההפקה, לעומת זאת, זכרה טוב מאוד את המאורע ודאגה להתארגן על עוגה מקומית. אנחנו מקווים שזו לא הייתה עוגת קוקוס.

גיא זוארץ בפיליפינים חוגג יום הולדת (צילום: גיא קרן)
עוגת היומולדת של זוארץ. לשנה הבאה בישראל הבנויה | צילום: גיא קרן

 >>מי תהיה דנה ספקטור הבאה?