קארין כהן לסוף שבוע (צילום: סם יצחקוב)
כהן. המסלול הבטוח למולטי טאלנט | צילום: סם יצחקוב

גם בלי לסיים סמסטר בפקולטה למדעי החן, אני מוסמך להדביק את הסטיקר שקובע שקארין כהן לא דומה לשום דוגמנית אחרת בתעשייה. נכון, יש יפות וחטובות ממנה, כאלו שמריצות קמפיינים מרשרשים בתדירות הרבה יותר גבוהה, אבל בעוד יש משהו אדיש וקצת מתנשא אצל רוב הדוגמניות, קארין כהן היא חבילת אנרגיה מתפרצת שלא תניח עקב עד שתתבצר סופית בקומת הפנטהאוז של הגדולות ביותר.

גם שיטוט בהצגת פוזות לקטלוגים, סיום לימודי משחק, תוכנית רדיו יומית ופינה קבועה בטלוויזיה, בוודאי לא יצליחו להסיט את הקביעה שהשנה האחרונה של כהן הייתה מורכבת מתמיד, גבעות הוליווד סטייל.

הרעם הראשון שהתחיל את הסערה הגיע עם הנישואים המתוקשרים לנירו לוי, המשיך עם הכרזת הגירושין המפתיעה שנה וחצי אחרי הטקס, בדרך קיבלנו גם קצת דרמה ברבנות ושמועות על הסיבות לפרידה המהירה ריפדו את אתרי הרכילות כל הדרך לקאמבק מרגש בין השניים, שהושק לפני מספר חודשים.

"אני מודעת לשמועות ואני יכולה לומר בצורה הכי ברורה שיש, מעולם לא בגדתי בניר והוא מעולם לא בגד בי", כהן צועקת כדי שכולם ישמעו, "אנחנו פשוט לא אנשים של בגידות, וחוסר נאמנות זה הדבר שהכי רחוק מאתנו. אני מודעת לכך שלניר יש את כל התדמית הזאת של גיסנו מרמזור וכל מה שמשתמע מכך, אבל זה הכול שטויות. לא הייתה בגידה ולא משהו שקרוב לזה בכלל, להיפך. אם היה קורה מקרה של בגידה אז היה הרבה יותר פשוט לשחרר את הקשר הזה סופית. מבחינתי זה משהו שהוא בלתי נסלח, ואם משהו כזה היה קורה אז ברור שמעולם לא הייתה לנו את האופציה לחזור. מה שקרה בנינו זו סערת רגשות גדולה ומבלבלת. כשהתחתנו לא לקחנו צעד אחורה כדי לחשוב על המשמעות של להיות זוג נשוי. אהבנו מאוד וחשבנו שזה מספיק, אבל הגיעו משברים שגרמו לנו לשקול מחדש את כל העניין. הגירושים היו סופר קשים כי מאוד אהבנו אחד את השנייה. ברבנות, רגע לפני שזה הפך להיות רשמי, ניר הסתכל אלי ואמר לי שהוא אוהב אותי. זה היה מאוד קשה עבור שנינו".

הזוג האסתטי, שכבר הספיק לנדוד אל עבר בני זוג אחרים מצא את עצמו מאוהב מחדש, גם ללא הנוכחות של טבעת יהלום. "כל מה שקרה בינינו, הפרידה והגירושים וכל מה שהתרחש, אלו דברים שאני לחלוטין לא מצטערת עליהם ולא הייתי משנה שום דבר בכל מה שקרה בין שנינו", חורצת כהן באותה אסרטיביות שכל כך מאפיינת אותה. "אני נורא מאמינה שכל מה שקרה היה צריך לקרות. אני חושבת שזה הפך את שנינו לאנשים טובים הרבה יותר, וכמובן שזה אפשר לנו בסופו של דבר לחזור זה לזו, לנהל קשר יציב ולהיות מאוהבים מתמיד".

את יכולה לחזור אתנו אחורה לתחילת האבולוציה ולהסביר מה בדיוק התפקשש לכם בנישואין?
"בראייה לאחור באמת שאין דבר נקודתי שאני יכולה לשים עליו את האצבע ולהגיד זו הסיבה שהקשר קיבל תפנית לכיוון הלא נכון ובגללה החלטנו להתגרש. באמת שלא היה שום אירוע מכונן שגרם לזה להתפוצץ. היינו נשואים שנה וחצי עד שהחלטנו להתגרש.

חתונה מורן בן ציון (צילום: ראובן שניידר )
עם לוי. לא מצטערת על כלום | צילום: ראובן שניידר

לא נשמע אמין כל כך.
"תראה, בשנה הראשונה באמת שהכול היה מדהים. היינו מאוהבים מעל הראש כמו שלא ניתן להסביר בכלל, ויכול להיות שהאידיליה המופלאה הזו שחווינו בשנה הזאת בסופו של דבר היא מה שהובילה לפרידה. מהשנייה הראשונה שנפגשנו עברנו לגור ביחד והיינו כל הזמן זה לצד זה. אני בן אדם שכאשר אני מרגישה שזה זה אז אני פשוט זורמת עם זה ללא גבולות, ועם ניר ידעתי שהוא האחד מהתחלה ולא חיפשתי לעצור את זה. האהבה הייתה גדולה ומטורפת והתחתנו מהר מאוד. באמת שלא חשבנו על ההשלכות של דבר כזה, והיו לכך השלכות מסתבר".

אז בדיעבד את חושבת שקפצתם מהר מדי לחתונה?
"יכול להיות שהתחתנו מהר מדי, ואולי היינו צריכים לקחת עוד איזה שנה שנתיים ולהמשיך כזוג בשביל לבסס קצת יותר את הקשר. אבל שוב, בדיעבד ובראייה לאחור הכי קל להגיד היינו צריכים לעשות ככה או לעשות ככה. בשורה התחתונה אני לא מצטערת שהתחתנתי מהר וגם לא שהתגרשתי מהר. שנינו היינו צריכים לחוות את הפרידה הזאת בכדי להבין כמה אנחנו באמת רוצים את הקשר הזה ואחד את השני".

יכול להיות שפער הגילאים פגע בכם? או העובדה שיש לו ילדים מנישואים קודמים?
"ממש, ממש לא. אין שום קשר להבדל הגילאים בנינו ובטח שלא לילדים שלו שאני מתה עליהם. זה מעולם לא הפריע ולא היה לזה שום משמעות בהחלטה להתגרש".

קארין כהן לסוף שבוע (צילום: אלכס ליפקין)
דוגמנית לפני הכל | צילום: אלכס ליפקין

Never Say Never

הפגז שהוטל עם הידיעה על הגירושין של השניים אחרי שנה וחצי כזוג נשוי שיגר כצפוי את הברברת הקבועה בפינות הקפה כאשר המונח "כמה צפוי" הפך להיות לסלוגן החרוש. "בגלל האהבה הגדולה ששרה שם הכל היה טעון וקשה הרבה יותר", היא מסבירה, "זה לא היה כמו זוג שמגיע להתגרש ולא סובל אחד את השני. מה שקרה שם ברבנות וכל הדרמה שיוחסה לזה, הייתה בגלל שתמיר גל שהיה שם באותו יום דיבר איתי קצת וניסה להתקרב ולהתעניין במה שקרה. לניר זה לא ממש היה נעים לראות שהוא ניסה לדחוף את האף שלו בעניינים שהם לא שלו, והיה בניהם עימות קל. בטח לא מה שעשו ורמזו בתקשורת, אבל בסדר אני מבינה שהתפקיד של האתרים והעיתונים זה לייצר כותרות, אני האחרונה שתתרגש מזה".

יצאת מהרבנות כאישה גרושה, עם יד על הלב חשבת שיש סיכוי שאי פעם תחזרו?
"לגמרי לא. לא העליתי בדעתי שאחרי שיצאנו מהרבנות לא רק שנחזור אי פעם, אלא שבכלל אראה אותו עוד הפעם בחיים שלי. מבחינתי כשזה נגמר אז זה נגמר סופית ואין שום דרך בעולם שנוכל לחזור להיות עוד הפעם ביחד. דווקא נורית הסוכנת שלי אמרה לי שהיא חושבת שיום אחד אנחנו נחזור אבל אני לא האמנתי שדבר כזה יכול לקרות בכלל. שכחתי את המשפט 'נוור סי נוור'. היום אני מאמינה בו בגדול".

חזיון האיחוד הזוגי אכן נראה בלתי סביר בעליל כאשר השניים התניעו איש איש לדרכו ביציאה מהרבנות. טבעת הנישואין המפוארת אופסנה במגירה, המגורים המשותפים נכחדו ומהר מאוד קיפצו השניים לקשרים חדשים. היא עם המפיק טל אהרון והוא עם בוגרת הריאליטי "הדור הבא 24/7", אורטל סולימן. "לא ממש דיברנו בתקופה הזאת, מדי פעם שיחת טלפון של מה קורה וכאלו. בכל זאת הוא היה בעלי והייתה לי פינה מאוד חמה אליו בלב, אבל כאשר אני נכנסתי למערכת יחסים חדשה וגם הוא אז הדברים התקררו לגמרי. זה נראה לי לא אתי לשמור על קשר עם הגרוש שלי כשאני נמצאת במערכת יחסים עם מישהו אחר".

גולברי 2012 - קארין כהן וטל אהרון (צילום: עודד קרני)
עם טל אהרון. לא היה ריבאונד | צילום: עודד קרני

כמה קשה היה עבורך להיכנס למערכת יחסים חדשה?
"מאוד קשה. הייתי חמישה חודשים עם טל לסירוגין וזה לחלוטין לא היה פשוט. לא חיפשתי ריבאונד או משהו מן הסוג הזה. נכנסתי לקשר חדש ממקום שמאוד רוצה אהבה ורוצה להמשיך הלאה בחיים. מבחינתי עדיין היה משהו לא פתור בקשר עם ניר וזה גרם לקשר שלי עם טל להיות לא יציב ובסופו של דבר גם הוביל לפרידה".

איך הרגשת כשהוא החל לצאת עם אורטל סולימן?
"האמת שגיליתי את זה דרך האינטרנט שהוא ואורטל התחילו לצאת ביחד. זה לא ממש העסיק אותי ואיחלתי לו את כל הטוב בעולם. באותו זמן גם אני הייתי במערכת יחסים ולכן אולי הרגשתי את זה הרבה פחות. אני יודעת שפורסם כאילו הוא ואורטל היו ביחד המון זמן וגם עברו לגור ביחד, אבל בפועל אני יודעת שזה היה הרבה יותר פחות ממה שכולם חושבים".

איך נזרע האיחוד בניכם מחדש?
"בצורה הכי טבעית שיש. אחרי שסיימנו את הקשרים שבהם שנינו היינו בהם, נפגשנו לקפה כי הייתי צריכה להחזיר לו איזה חפץ שלו שהיה אצלי, ופתאום הכל קרה בטבעיות ומצאנו את עצמנו חזרה בקשר. זה לקח לנו איזה שבוע, שבועיים בכדי לגשר על כל הפערים שהיו בנינו והצלחנו לעשות את זה מהר מאוד. כאילו לא היו גירושין, הצלחנו להבין שאנחנו עדיין מאוהבים ורוצים להיות ביחד. הפרידה הייתה בריאה לשנינו והצלחנו לגדול ממנה ולהקים מערך זוגיות מחדש. היום הזוגיות בנינו היא בריאה ואיתנה כמו שהיא לא הייתה מעולם. הקשר בנינו חזק וטוב ושנינו מאושרים מאי פעם".

ניר לוי וקארין כהן (צילום: אלעד דיין)
בחתונתם. כאילו מעולם לא נפרדו | צילום: אלעד דיין

חזרתם לגור ביחד?
"בוא נגיד שאנחנו ישנים כל לילה ביחד וזה מה שחשוב. אנחנו בדיוק כמו זוג נשוי רק בלי הטבעת".

איך המשפחות שלכם הגיבו לחזרה?
"חלק שמחו מאוד והיו בעד וחלק הרימו גבה וזה בסדר ומובן. היה מאוד מוזר להם כל עניין הגירושין המהירים ולקח להם זמן להבין את הרציונל שמאחורי החזרה שלנו. היום כולם מבינים ומפרגנים".

יש דיבור על להתחתן מחדש, ילדים אולי?
"כרגע אנחנו לא חושבים על זה. אנחנו נהנים מהזוגיות שלנו ולא חושבים יותר מדי קדימה. כיף לנו עכשיו וזה מה שחשוב".

יכול להיות ששניכם הבנתם שזה שאתם סוג של פאוור קאפול די עוזר לקריירות של שניכם?
"ברור שזה עוזר וגם קיבלנו אינספור הצעות על קמפיינים משותפים ותוכניות רדיו משותפות. זה יהיה מאוד נחמד אם נוכל לעשות משהו ביחד, אבל כמובן שאין לזה שום קשר לכך שחזרנו להיות ביחד. אוי ואבוי אם זה היה השיקול".

קארין כהן לסוף שבוע (צילום: אלכס ליפקין)
לא חושבת על ילדים | צילום: אלכס ליפקין

כך ויתרתי על פגישה עם בוקי נאה

כהן אם כן עשתה זאת. בגיל 25 ואחרי שיצאה מהריאליטי הנשכח, "הדוגמניות", היא בעיצומה של הסתערות על מגוון נישות בתעשייה. בדיוק כמו האופי התזזיתי שלה היא מסרבת להישען לאחור ולתת למדורי הרכילות להשאיר אותה בתודעה. בתפריט: פינה קבועה בתוכנית הבוקר של דנה רון בו היא תדווח לכם מדי שבוע על פועלם של המפורסמים ברשתות החברתיות. חוץ מזה היא ממשיכה במרץ את תכנית הבידור היומית שלה לצד זוהר ישראל ברדיו לב המדינה, ולא מכבר סימה את לימודי המשחק שלה אצל יורם לוינשטיין והחלה לזגזג בין אודישנים ולברור בין הצעות.

"זה בהחלט התחום שבו אני מחפשת להתפתח. משחק, הנחייה, רדיו הם כולם רבדים שמאוד מדברים אלי ואני נהנית לעשות אותם. קיבלתי הזדמנות נהדרת מדנה רון, שלזכותה יאמר כמה היא מפרגנת לנשים וכמה היא מקסימה, וגם מנכ"ל רדיו לב המדינה, שנתן לי את ההזדמנות ברדיו ופתח לי דלת. זו הזדמנות נהדרת עבורי קצת לברוח מכל התדמית שלי כדוגמנית ואני מאוד נהנית לעשות את זה. במקביל התחלתי לעבוד עם סוכנת שחקנים ורצה בין אודישנים".

קארין כהן בים (צילום: ראובן שניידר)
דווקא הייתה משתלבת טוב על האי | צילום: ראובן שניידר

יכול להיות שאת זונחת קצת את הדוגמנות?
"דוגמנות זה משהו שאני מאוד נהנית ממנו ותמיד ארצה לעשות אותו, כל עוד אני יכולה כמובן. אבל אני כן יודעת שיש לי הרבה יותר מה להציע מעבר לכך. זה בהחלט רובד נכבד בעשייה שלי, אבל הוא מתווסף לשאר הדברים שאני עושה ורוצה להגשים".

יש סיכוי שנראה אותך שוב מככבת בריאליטי?
"קיבלתי בזמנו הצעה להשתתף ב"הישרדות VIP" אבל החלטתי שלא ללכת על זה. היה חשוב לי להשקיע בתוכנית שלי ברדיו ולהתמקצע בזה במקום להיעלם לאיזה חודש וחצי לטובת התוכנית. אני לא שוללת שום דבר וכל הצעה שאקבל תישקל לגופה, אבל אני לא בטוחה שהשתתפות בריאליטי היא הדרך הנכונה להצלחה. אני כמובן שלא מתפלצנת ויודעת כמה הראליטי תופס חלק גדול בחיים שלנו היום, וגם אני השתתפתי בתוכנית כזאת. אבל אני חושבת שעבורי הדרך הנכונה היא לבנות את עצמי לאט לאט ובבטחה בתחום".