אמש (ראשון) נחשפה גלית גיאת אחרי שהסירה מעליה את תחפושת היעל, רגע לפני חצי הגמר של "הזמר במסכה". לאחר החשיפה, היא הגיעה לאולפן חי בלילה וסיפרה כי הייתה לה הרגשה שהיא הבאה בתור להיחשף: "רציתי להגיע לגמר, אני אוהבת את זה, ובדרך כלל אני מגיעה לגמר וגם זוכה, אבל לא יודעת מה קרה בתוכנית הזו, משהו נח בי", אמרה גיאת, "כשאתה רוצה לנצח המנטרה יושבת לך בראש ואתה הולך על זה עד הסוף. באיזשהו מקום הרגשתי שזה משהו פנימי, אז התאפרתי היטב מתחת למסכה".

ואיזו הפתעה קיבלה גיאת לכבוד החשיפה? תם גבע, מנכ"ל מלון עין גדי, סיפר לגלית על המחווה שעשו לה במלון: "גלית גילתה לנו את מה שאנחנו יודעים כבר שנים, שיעל זאת חיה חכמה ויפה ומוכשרת", אמר גבע. "יעלים פה הם בני בית אצלנו במלון, הם מטיילים בין החדרים, ולכבוד היעל וגלית החלטנו לקרוא לאחת הסוויטות שלנו 'סוויטת היעל'". אז אחרי שהסוויטה נקראה על שמה, גיאת קיבלה הזמנה לאירוח בסוף שבוע לכל המשפחה, כשהמלון עתיד להיפתח מחדש בדצמבר הקרוב, ובתגובה אמרה: "לא קיבלתי הרבה אופציות בתחפושת, אבל זה היה לי כל כך ברור שאני בוחרת ביעל. זו חיה שאני כל כך אוהבת, והנה פתאום יש לי סוויטה". 

השיחות המפתיעות שקיבלה גלית גיאת (צילום: חי בלילה, קשת 12)
התאפרה היטב מתחת למסכה. גיאת | צילום: חי בלילה, קשת 12

באחת משתי שיחות הטלפון המפתיעות שקיבלה גיאת, עלה על הקו צדי צרפתי, חבר הפאנל והבמאי של בוסתן ספרדי, ההצגה בה כיכבה גיאת. צרפתי, שכמעט לכל אורך התוכנית החזיק בדעה שלא ייתכן שמדובר בגיאת, הודה שהפעם הוא טעה: "נכון, לא זיהיתי. רק בשבוע שעבר זיהיתי אותה כי היא שרה בעברית. איזו בושה".

"הדבר הראשון שממנו פחדנו היה שצדי יהיה הראשון שיזהה", אמרה גיאת כשנשאלה איך הצליחה להתל בצרפתי. "עשינו הכל כדי לנסות לעבוד עליו, וכנראה שהצלחנו היטב. חוץ מהרגעים האחרונים כשהייתי יוצאת מהבמה ומרימה את השמלה, אז הוא זיהה. עכשיו אני יכולה לספר שהייתי עולה לבמה כל פעם ומתחננת לקדוש ברוך הוא שאתה לא תזהה אותי, והצלחתי", אמרה גיאת לצרפתי. "כל הזמן רציתי לבוא אליך ולקפוץ עליך ולהגיד לך 'היי צדקו, אני אוהבת אותך, אני כאן'". 

ההפתעה שקיבלה גלית גיאת לאחר החשיפה (צילום: חי בלילה, קשת 12)
מלון עין גדי במחווה לגלית גיאת | צילום: חי בלילה, קשת 12

שיחה נוספת ומפתיעה שקיבלה גיאת הייתה מאליעד נחום, איתו שיחקה יחד בסדרה "שמש", עוד כשהיה ילד: "זיהיתי אותה מהצעד הראשון על הבמה", סיפר נחום לנדב בורנשטיין. "אבל זו לא חוכמה, גדלתי על ברכיה, מה שנקרא, אז לי זה היה ממש קל. בביצוע של מירי מסיקה בכלל, ממש שמעתי אותה. לא יודע אם בלחץ של אולפן הייתי עולה על זה כזה מהר, אבל מי שמכיר את גלית לעומק, יודע. גלית היא זמרת, הייתי בהופעה שלה בזאפה לפני הקורונה והיה מדהים, ובעיניי הביצוע של היום זה ביצוע להוציא לרדיו".

"גם אני אהבתי את הביצוע האחרון", הודתה גיאת והוסיפה, "אמרתי לעצמי 'אם את יוצאת, את יוצאת עם הביצוע הזה'".