"אני לא חושב שזה יחזיק מעמד", אמר אז מקורב לעדי עזרא, כשרק החל לצאת עם בר רפאלי. "הקטע שלו זה לצאת עם נשים יפות ומפורסמות כי הוא אוהב את זה שבחורות יפות ושוות נמצאות לצידו", הוא הסביר, "אבל עובדה שזה אף פעם לא החזיק מעמד. יש לזה סיבות. יש הבדל בין הרצון לצאת עם כוכבת יפה לבין היכולת לדעת להתמודד עם זה ולחיות עם זה".

כן, אז, כשרק התבשרנו על הזוגיות החדשה בחייה של בר, רצנו מיד להבין מה טומן בחובו הגבר שהצליח לתפוס את הדוגמנית מספר 1 של ישראל. וכמו כל דודה פולנייה השאלה הראשונה ששאלנו הייתה - זה רציני? ובכן, לצד אלו שהאמינו שרפאלי היא האחת בשביל עזרא ולהיפך (והיו כאלה), בסביבתו (כמו שכבר הספקתם להבין) היו גם כאלו שחשבו הפוך ולא בנו על זוגיות לטוח ארוך.

עכשיו, כשסיפרנו לכם ראשונים על כך שהשניים מתחתנים, דברים נראים אחרת. עם עזרא, רפאלי המשיכה לשמור על סטנדרטים גבוהים. לאחר פרידתה דאז מאיש העסקים הישראלי דיוויד פישר, היא הכירה כעבור מספר חודשים את עדי, איש עסקים אמיד לא פחות שנחשב לאחד המובילים בצמרת העסקית בארץ.

עזרא, בן ה-40, הוא יו"ר קבוצת המזון נטו, חברת המזון החמישית בגודלה בישראל, ובנו של דודי עזרא, נשיא החברה והבעלים. רק כדי לסבר את האוזן, כשאתם נכנסים לסופר אתם קונים לפחות מוצר אחד ששייך בקשר ישיר או עקיף לחברת נטו, שתחת מותגיה נמצאים בין היתר טיבון ויל, ויליגר, דלידג ושלושת האופים.

לפני כשנתיים וחצי פרסם עיתון כלכליסט כי עזרא מעוניין במכירת החברה ודורש מחיר של כ- 1.5 מיליארד שקל. בשנת 2011 הרוויחה החברה כ-68 מיליון שקלים חדשים. כיום, על פי דיווחים בשנים האחרונות, ההון העצמי של קבוצת נטו מוערך בכ-655 מיליון ₪. לא רע, מה?

בר רפאלי ועדי עזרא בתאילנד
יו"ר חברת נטו שאוהב את החיים הטובים, תכלס - תפור על בר

רשימת האקסיות

 ב-2004 סיים עזרא מערכת יחסים של כחצי שנה עם מורן איזנשטיין, אחריה יצא לתקופה של כחודש עם מרינה קבישר וכך גם עם הדוגמנית וגרושתו של אסי ווקנין, סיגל כהן. לפני כשלוש שנים סיים מערכת יחסים של כחודשיים עם הדוגמנית נטלי דדון.

"צריך לשים בצד את העבר שלו בכל הנוגע לבחורות המפורסמות", הבהיר אז אחד מחבריו, "כי גם כששמו נקשר בבחורות האלו, צריך לשים לב שזה בעבר הרחוק או לתקופה מאוד קצרה. הוא יודע מה טוב לו ויש לו סטנדרטים מאוד גבוהים. הוא סולד מפרסום, זה לא החיים שלו ואין לו שום עניין בזה".

"את ההישגים שלו אפשר למצוא בבורסה", הוסיף חבר אחר, "לא מעניין אותו הפרסום וזה שמדי פעם הוא מופיע עם בחורה כזו או אחרת במדורי הרכילות. זה לא העולם שלו".

בר רפאלי ועדי עזרא
עכשיו אנחנו כבר יודעים - הוא האחד שלה

לעומת זאת, מקורב אחר אבחן: "אם אתה לא אוהב פרסום וקשה לך עם מדורי הרכילות, אז קשה להאמין שתצא שוב ושוב עם כוכבות ובחורות שנמצאות בשיא תהילתן. זה עושה טוב לאגו ובטח עכשיו, כשמדובר בבר רפאלי".

עזרא נולד וגדל בצפון תל-אביב. לאביו דודי ולאימו רחל יש שני ילדים נוספים, מאיר ורן, אבל אף אחד מהם אינו מעורב בעסקי המשפחה. אחרי שחרורו מהצבא, בו שירת בפיקוד מרכז, החל ללמוד מינהל עסקים במרכז הבינתחומי בהרצליה, סיים את התואר בהצטיינות ואף שימש במשך כמה שנים כמרצה אורח במכללה. במקביל החל להשתלב בעבודות לא ניהוליות בחברה של אביו.

לפני כשש שנים מונה ליו"ר נטו אחזקות והחליף את אביו, שכיהן בתפקיד מיום היווסדה של החברה. "הוא בחור סופר מוכשר וסופר חרוץ", אומר אחד מחבריו, "לא משנה אם הוא יוצא בלילה ולא משנה מה הוא עושה ומתי הוא חוזר, בשעה 6 בבוקר הוא קם כמו גדול ונוסע ליום עבודה ארוך בלשכה של החברה בקריית מלאכי".

בר רפאלי ועדי עזרא חוגגים (צילום: שרון רביבו)
יקום ב-6 בבוקר לעבודה כמו גדול. בר ועדי חוגגים | צילום: שרון רביבו

"הוא אחלה בחור, אינטלקטואל ומוכשר", פירגן חבר אחר, "בכנות - הוא בחור דיסקרטי, ג'נטלמן וחבר אמת. הוא מוקף באנשים שהם חברים שלו בגלל האישיות המצחיקה שלו, הנדיבות שלו ובגלל היכולת שלו לתת מהלב. אפשר לסמוך עליו בהכל. צריך להבין, הבחור הוא אצולה, ומצד שני הוא אדם עם משמעת עבודה מטורפת. הוא עובד קשה מאוד, תורם הרבה".

"בר רפאלי היא היחידה שעומדת בסטנדרטים שלו"

עזרא מתגורר כבר מספר שנים במרכז תל אביב, בפנטהאוז מפואר עם בריכה על הגג, שם הוא נוהג לערוך מסיבות במהלך הקיץ, לארח חברים ולפנק את הסובבים. גם הבחורות שיצאו איתו העידו שמדובר בגבר לארג', מפנק, שלא חוסך במסעדות הכי טובות ובחופשות הכי יוקרתיות.

בזמנו סוקרה החופשה הזוגית שלו עם נטלי דדון, כמה שבועות אחרי ההכרות של השניים, כשדדון סיימה את מבחני התואר שלה. עזרא הפתיע אותה ולקח אותה לחופשה זוגית ארוכה ומפנקת, הכל כלול, בתאילנד.

לשאלה איך אדם אטרקטיבי שכזה עדיין רווק, השיבו מקורביו: "הוא רווק כי הוא פשוט מכוון לבחורה ספציפית ובוא נאמר שמבחינת האיכויות שלו ומה שהוא יכול לתת לבחורה, כנראה שבר רפאלי היא היחידה בארץ שעומדת בסטנדרטים שלו".

מה סוד הקסם שלו?

"הוא יודע לגרום לבחורה להתאהב בו", אמרה מקורבת לעזרא. "הן כל הזמן מרגישות איתו בהתחלה פרפרים בבטן. הכל יפה והכל מפנק והחופשות הן הכי שוות, חיים ממש באווירת האלפיון העליון. אבל עם הזמן יש לזה מחיר, צריך לדפוק לו חשבון".

בר רפאלי (צילום: mako)
החופשות הכי שוות. בר ועדי במיקונוס | צילום: mako

מה זה אומר?

"קשה לו עם זה שמישהי יותר ממנו, בטח ובטח אם זו בר רפאלי. הוא בא ממנטליות של בית שבו למשפחה יש אמירה על מערכת היחסים שבה הוא נמצא. מקומה של האישה הוא בבית, שתגדל את הילדים. הוא איש העולם הגדול, אבל תמיד אהב שהנשים שלו בבית. הוא רכושני ואפשר להבין את זה: כל החיים שלו הוא הבן של... כל החיים הוא ניסה להוכיח שהוא בזכות עצמו".

ועכשיו הוא בן הזוג של...?

"כן, זה רק הגיוני שיהיה לו קשה עם זה. אז נכון, מדובר בבר רפאלי וזה וואו, אבל מצד שני היא תמיד תהיה יותר ממנו. מעבר לעובדה שהיא עובדת מסביב לעולם, מצטלמת בכל מגזין אפשרי וזה משהו שלא בטוח שיהיה לו קל איתו".

כעת כבר ברור שעזרא הוא בדיוק האדם להתמודד עם הפרסום הנרחב לו בר זוכה, בארץ ובעולם כאחד. אחרי שנתיים של זוגיות יציבה במהלכה אי אפשר היה להתעלם מהאהבה החזקה ששוררת ביניהם בבירור, השניים החליטו באחרונה על הצהרה בכיוון אחד - חופה. אנחנו רק מקווים שכל הספקנים שצקצקו אז, הזמינו היום לארוחת צהריים כובע ואכלו אותו.

בר רפאלי ועדי עזרא
בקרוב בחתונה שלהם