ג'ניפר לופז עצורה
ג'ני מהבלוקון. איפה הפוטושופ כשצריך אותו? | צילום:

גם לשופטת "כוכב נולד" האמריקני ("אמריקן איידול") ג'ניפר לופז יש כמה שלדים בארון: בדצמבר 1999 נעצרו ג'יי לו ובן זוגה דאז, הראפר פי דידי (שון קומבס), כחשודים בהשתתפות בתקרית ירי שאירעה במועדון לילה ניו-יורקי בו בילו. על פי העדויות, לאחר ויכוח שניהל פי דידי עם אחד מאורחי המקום, שלף ידידו ג'מאל באראו את אקדחו, וירה בשלושה מהאורחים שנפצעו ופונו לבית החולים. פי דידי, שנצפה כשהוא נמלט מהמקום עם לופז, הואשם בהחזקת נשק באופן לא חוקי (המשטרה מצאה במכוניתו אקדח התואם לאקדח היורה). לופז שוחררה מהמעצר, לאחר שנחקרה במשך כ-14 שעות, ונוקתה מכל חשד במעורבות באירוע.

מייקל ג'קסון עצור
הבוקינג המקורי של מייקל. מהשריף של סנטה ברברה באהבה | צילום:

בשנת 1993 הוגשה תלונה במשטרה כי מייקל ג'קסון ז"ל התעלל מינית בילד. על פי הדיווחים, ג'קסון שילם למשפחתו של הילד מיליוני דולרים כדי להשתיק את הפרשה. עשור לאחר מכן, בשנת 2003 ג'קסון נעצר בחשד שהתעלל מינית בילד בן 12 ששהה בחוותו "נוורלנד". ג'קסון נראה ברשתות הטלוויזיה כשהוכנס לבית המעצר בסנטה ברברה כשידיו כבולות לאחור באזיקים. הוא נחקר במשך כ-45 דקות ושוחרר בערבות של שלושה מיליון דולרים. זאת הייתה רק תחילתה של סאגת בתי משפט ארוכה והקריירה של ג'קסון לעולם לא חזרה להיות מה שהיא הייתה.

יו גרנט עצור
ארבע חתונות, לוויה אחת ושני מעצרים | צילום:

השחקן הבריטי יו גרנט היה מעורב בשערורייה תקשורתית בשנת 1995 כשנתפס בעת קיום מגע אוראלי עם זונה במכוניתו בשדרות הוליווד. כנראה שזה לא הספיק לאדון גרנט, כי בשנת 2007 משטרת לונדון עצרה אותו שוב אחרי שהשליך קופסת שימורים של שעועית לעבר צלם פפראצי. הצלם העיד שגרנט בעט בו וצעק לעברו קללות לפני שהשליך לעברו את קופסת השעועית. מקווים שהמידע הזה לא יכניס רעיונות לראש של בר רפאלי.

לינדזי לוהן עצורה
לוהן. כרוניקה של עצורה סדרתית | צילום:

הפעם הראשונה שהשחקנית הסוררת לינדזי לוהן נעצרה הייתה בשנת 2007, אז היא הואשמה על נהיגה בשכרות, ושוחררה בערבות בתנאים מגבילים. בשנת 2010 לוהן נעצרה שוב באותן נסיבות וקיבלה 90 יום מאחורי הסורגים. כמו רבים אחרים לפניה גם גברת לוהן הצעירה השתחררה הרבה לפני הזמן – 12 יום בלבד הספיקו לה להפנים לקחים מפשעיה. השנה היא הסתבכה שוב עם רשויות החוק, כשנחקרה בחשד לגניבת שרשרת בשווי של כ-2,500 דולר. לוהן צולמה ותועדה בווידאו כשהיא עונדת את השרשרת שהיא חשודה בגניבתה. יש להניח שלא שמענו ממנה את המילה הפלילית האחרונה.

מל גיבסון עצור
גיבסון. נשק קטלני זה אני | צילום:

מל גיבסון בילה לילה אחד במעצר אחרי נהיגה בהשפעת אלכוהול בשנת 2006. השוטר שוחח עם גיבסון, שנסע במהירות 140 קמ"ש, אלא שאז החל להריח אדי אלכוהול. הוא הועבר לתחנת השריף במאליבו, נעצר בחשד לנהיגה תחת השפעת אלכוהול ושוחרר לאחר מספר שעות בערבות של 5,000 דולר.

כאן לא מסתיימת דרכו הפלילית של גיבסון: בשנה שעברה אשתו הטריה העניקה ראיון לתקשורת בו התוודתה כי הוא מכה אותה, ובנוסף פירסמה הקלטות של שיחות טלפון בינה לבין גיבסון בהם הוא צעק וקילל אותה ("הלוואי שחבורה של שחורים תאנוס אותך", למשל). בעקבות מעשיו של גיבסון הוצא נגדו צו הרחקה והשריף של מחוז לוס אנג'לס פתח בחקירה של אלימות במשפחה. גם במקרה זה אנו חוששים שהמשך יבוא.

ניקולאס קייג' עצור
קייג' אין דה קייג' | צילום:

באפריל השנה השחקן ניקולס קייג' נעצר בחשד לאלימות במשפחה ולהפרעה לשלום הציבור, ובילה לילה בבית הכלא בניו אורלינס. על פי הדיווחים, קייג' היה שיכור ורדף אחרי אשתו בכל השכונה תוך שהוא מקלל אותה. בסופו של דבר השוטרים רחמו על הכוכב, והורידו את חומרת המעשה מ"אלימות במשפחה" ל"שכרות במקום פומבי והפרעה על הסדר הציבורי". מה שיותר מביך הוא שחודשים ספורים לאחר מכן נעצר בנו בן ה-21 לאחר שפוצץ את אשתו הטרייה. הכול נשאר (באלימות) במשפחה.

פריס הילטון עצורה
נווה תרצה זה ממש לא הילטון | צילום:

היורשת המופקרת, פריס הילטון, נעצרה בשנה שעברה על החזקת מריחואנה, אך שוחררה ממעצר והאישומים נגדה בוטלו. בשנת 2007 היא נידונה למאסר של 23 ימים לאחר שנתפסה נוהגת שיכורה בתקופת שלילת רישיון. הילטון נכלאה באגף האסירות בעלות ה"צרכים המיוחדים" בחדר עם עוד אסירה, ממנו הייתה רשאית לצאת רק שעה ביום. עם זאת, כמה לא מפתיע, היא שוחררה מהכלא לאחר שבילתה שם שלושה ימים בלבד בגלל "מצבה הבריאותי". ככה זה כששם המשפחה שלך הוא 'הילטון'.

אקסל רוז עצור
אקסל. יותר רובים משושנים | צילום:

סולן להקת "רובים ושושנים", אקסל רוז, נעצר יותר מעשרים פעמים בעבירות שונות סוללה הציבור, ואף בילה שלושה חודשים בכלא. הפעם האחרונה קרתה לפני חמש שנים בשבדיה לאחר שרוז תקף מאבטח (יותר נכון נשך) והשתולל בחדר מלון בעת שהיה שיכור. הוא הואשם בפגיעה ברכוש, בתקיפה ובאיומים על שוטרים. אחד מהשוטרים שעצרו את רוז אמר, כי הוא היה אגרסיבי ומוחצן אחרי המעצר, והם נאלצו לכפות אותו באזיקים בגלל התפרצויותיו. מאז יש קצת שקט מגזרתו, תודה לאל.

ג'יימס בראון עצור
בראון. איי פיל גוד? | צילום:

גם בעברו של זמר הסול המנוח, ג'יימס בראון, נרשמו לא מעט התנגשויות עם החוק סביב עבירות אלימות, סמים ואחזקת נשק. הוא בילה כמעט שלוש שנים בכלא לאחר שב-1988 נמלט מניידת משטרה שניהלה אחריו מרדף ממושך. בהמשך דרכו הפלילית הוא סיפק לא מעט שערוריות והיה מואשם בשלל עבירות, כגון הכאת אשתו.

בובי בראון עצור
בראון פיס אוף שיט | צילום:

עוד בושה למשפחת בראון (בלי שיש ביניהם באמת קשר) הוא הזמר ובעיקר הגרוש של וויטני יוסטון, בובי בראון, אשר נעצר בשנת 2003 לאחר שהכה את יוסטון במהלך ריב סוער. מה שעצוב כל כך במקרה הזה, שרק שלוש שנים לאחר מכן וויטני זרקה אותו. ועדיין, עדיף מאוחר מדי מאשר אף פעם לא.

רוברט דאוני עצור
דאוני ג'וניור במעצר הראשון. הרבה מעצרים עברו בנהר מאז | צילום:

גם השחקן רוברט דאוני ג'וניור, לבש את המדים הכתומים המפורסמים לא מעט לאורך הקריירה שלו. במהלך העשור האחרון הוא אושפז אינספור פעמים במתקני גמילה מסמים, כאשר הפעם האחרונה הייתה מיד עם צאתו מהכלא. הצרות שלו עם החוק החלו בשנת 1996 אז נידון לשלוש שנים על-תנאי, חויב להשתתף בתוכנית גמילה, אך לא הצליח להתנקות מהסמים.

שנה מאוחר יותר הוא נכלא על הפרת תנאי השחרור שלו ובשנת 1999 נעצר שוב מאותה הסיבה, ונשלח לשנה מאחורי הסורגים. הוא שוחרר לפני הזמן לאחר שפנה לבית המשפט לערעורים בטענה שריצה את מלוא עונשו. שלושה חודשים אחרי שהשתחרר נעצר שוב בגין אחזקת קוקאין. כולם היו בטוחים שדאוני ג'וניור גמור, אך מאז שחרורו האחרון חזר דאוני לתלם כשנכנס לנעליו של גיבור העל "איירון מן" (פעמיים) ושל הבלש המיתולוגי "שרלוק הולמס" (פעמיים). מה שנקרא כוכב משוקם.

צ'ארלי שין עצור
תמונת מעצר מספר 3 או 7 . מי סופר? | צילום:

גם השחקן הידוע לשמצה, צ'ארלי שין, מנהל רומן ארוך שנים עם המשטרה: בעבר נודע כי שין התמודד עם התמכרויות לסמים ולאכהוכול והוא נעצר מספר פעמים בעקבות כך. הקורבן האחרון שלו הייתה אישתו השלישית.משטרת אספן בקולורדו האשימה אותו בתקיפה מדרגה שנייה, איומים ופגיעה פלילית. עבירה זו התווספה לעבירות סמים, אלכוהול, איומים, תקיפות וירי בשוגג כלפי אישתו השנייה. מאז הוא איבד את תפקידו בסיטקום "שני גברים וחצי" והמשיך לספק כותרות מביכות. אל תתפלאו אם תראו אותו במדים כתומים שוב בעתיד.

הת'ר לוקליר עצורה
לוקליר. אישונים מורחבים זה כאן | צילום:

הת'ר לוקליר, כוכבת "מלרוז פלייס" ו"שושלת", נעצרה לאחר שאזרחים מודאגים דיווחו כי אחד הנהגים בכביש נוהג בצורה בלתי יציבה ומסוכנת בכביש המהיר בקליפורניה. השוטרים מצאו את רכבה של לוקליר חונה באחד מנתיבי הכביש וחוסם אותו. במהלך שיחה שניהלה עם השוטרים, היה להם ברור כי היא תחת השפעת סמים. לאחר שנעצרה, מומחה לזיהוי שימוש בסמים בדק אותה וקבע כי אכן כך, ולוקליר אינה כשירה בשום פנים ואופן לנהיגה. לוקליר שוחררה בערבות על סך 5,000 דולר. לסמי ג'ו זה לא היה קורה.

מייק טייסון עצור
מי מפחד ממייק טייסון? | צילום:

לאלוף העולם באיגרוף לשעבר, מייק טייסון, יש היסטוריה עשירה של התפרעויות ועבירות על החוק. טייסון הורשע באונס בשנת 1992 ונידון לשש שנות מאסר. בתום שלוש שנים שוחרר מהכלא. בראיון טלוויזיה לאחר שיחרורו אמר טייסון כי הוא כל כך כעס על הרשעתו, עד שרצה לאנוס את התובעת ואת אימה. חמש שנים לאחר מכן הוא תלש חלק מהאוזן של יריבו במהלך תחרות. הוא נקנס בשלושה מיליון דולרים, ורישיון האיגרוף שלו נשלל. בשנת 1999 הוא שוחרר מכלא במרילנד, לאחר שריצה שלושה חודשים וחצי מאסר בעקבות תקיפת שני נהגים, ולפני חמש שנים נעצר לאחר שנתפס נוהג תחת השפעת קוקאין. בהחלט לא כוכב שהיינו רוצים להיתקל בו בסמטה חשוכה. גם לא מוארת.

ג'יין פונדה עצורה
פונדה. היא יורה גם בסוסים | צילום:

בשנת 1970 זוכת האוסקר, ג'יין פונדה, נעצרה אחרי שתקפה שוטר שניסה לעצור אותה לאחר שנתפסה עם כמות אדירה של כדורים בתיק שלה. ההאשמות נגדה בוטלו לאחר שהתברר שהכדורים היו ויטמינים בלבד. אופסי. 

קיפר סאתרלנד עצור
סאתרלנד. 24/7 המעצר הבא | צילום:

כוכב הסדרה "24", קיפר סאתרלנד, שוחרר מבית הכלא בשנת 2008 לאחר 48 יום. הוא נשפט ל-30 ימי מאסר לאחר שנתפס נוהג בהשפעת אלכוהול בפעם השנייה בתוך שלוש שנים. בנוסף, 18 יום נוספו לעונשו על שהפר את תנאי שחרורו ממעצר על נהיגה בשכרות ב-2004. חוץ מהמאסר, נגזרו על סאתרלנד תקופת מבחן בת חמש שנים וקנס של 510 דולר. מאז השחרור המשיך סאתרלנד להסתבך, כשנעצר שוב באשמת תקיפה של מעצב האופנה ג'ק מקולו בבר בניו יורק. מקווים לשמוע ממנו שוב רק בשמחות.

ניק נולטי עצור
נולטי מדגמן הומלס שיק במיטבו | צילום:

השחקן הוותיק, ניק נולטי, גם נודע באורח חייו הפרוע. הוא נהג לשתות כמויות גדולות של אלכוהול ולצרוך סמים מסוגים שונים. נטייתו לאורח חיים פרוע, הביאה לכך שבאנגלית נעשה לעתים שימוש בשמו כתואר: "אני מרגיש קצת נולטי הבוקר" (“I’m feeling kind of nolte this morning”). בשנת 2002, לאחר שנעצר בחשד לנהיגה בשכרות, הוא פנה לגמילה ומאז הוא מנסה לשמור על אורח חיים בריא. שיהיה בהצלחה.

בוי ג'ורג' עצור
תמונת המעצר המקורית מעולם לא פורסמה, אבל תודה לאלוהי הפוטושופ | צילום:

באביב 2009 בוי ג'ורג', אושיית הגייז האנדרוגנית מהאייטיז, הורשע על שכלא נער ליווי בביתו. מה ששמעתם. הוא נשלח ל-15 חודשי מאסר, אך שוחרר כעבור ארבעה חודשים בלבד בזכות התנהגותו הטובה. במשך 11 החודשים הנותרים הוא הבטיח לענוד צמיד מעקב כדי לוודא שהוא לא מפר את תנאי השחרור שלו. תמיד הייתה לו חולשה לצמידים.

ווסלי סנייפס עצור
סנייפס. עדיין בין חומות של תקווה | צילום:

כוכב סדרת סרטי "בלייד", ווסלי סנייפס, נכנס לכלא בשנת 2008 בעוון אי דיווח על הכנסות למס ההכנסה. בנוסף, הואשם סנייפס במצג שווא כקורבן, כשלמעשה המסמכים שמסר הם רק חלק קטן מהסכום שהוא חייב למס ההכנסה באמת. הוא אמור להשתחרר ביולי 2013. נא להתנהג בהתאם, ווסלי.

מת'יו מקונהי עצור
מקונהיי. פוטוגני בכל מצב | צילום:

גם השחקן הלוהט, מת'יו מקונוהיי, נעצר בשנת 1999 בביתו שבאוסטין, באשמת החזקת גראס והתנגדות למעצר. המעצר הסתיים לבסוף ללא משפט. על פי טורי הרכילות, מקונוהיי ממשיך לעשן בכיף עד עצם היום הזה.

מישל רודריגז עצורה
רודריגז. בלי חתימות בבקשה | צילום:

השחקנית מישל רודריגז ("אבודים", "אווטאר") לבשה גם היא את מדי הכלא הכתומים. בחורף 2006 נעצרה הכוכבת הצעירה על נהיגה בשכרות. לרודריגז הוצעה אופציה של 240 שעות של עבודות שירות, אבל היא בחרה דווקא באופציה השנייה: חמישה ימי מאסר. הסיבה לבחירה התמוהה הייתה שהיא טענה שיהיה לה קשה לעשות עבודות שירות בגלל כל הבקשות לחתימות ולתמונות של מעריצים. דיווה.

אוג'יי סימפסון עצור
סימפסון. אבק שריפה בתלתליו | צילום:

כוכב הפוטבול והקולנוע לשעבר, או.ג'יי סימפסון, הואשם ברצח, במה שכונה בארצות הברית "משפט המאה". בדצמבר 2008 הוא נידון ל-33 שנות מאסר בפועל בבית משפט בלאס וגאס. לפני הקראת גזר הדין, אמר סימפסון לשופטת כי הוא "מבולבל מצטער" ופתח בנאום התנצלות שארך חמש דקות. 

סימפסון בן ה-61 כבר נודע לשמצה לאחר שהואשם לפני יותר מעשור ברציחתם של אשתו לשעבר, ניקול בראון וידידה רונלד גולדמן. בשנת 1995 פסק בית משפט, שסימפסון זכאי מאישום הרצח, אולם בתביעה אזרחית שהגישו נגדו משפחות הקורבנות הורשע סימפסון ונדרש לשלם פיצויים בסך 33 מיליון דולר. מה הקטע שלו עם 33?