הנסיך אדוארד מוותר על הכתר

שערורייתי ככל שיהיה, זה כנראה הסיפור הכי רומנטי ומרגש בתולדות בית המלוכה הבריטי. עם כל הכבוד לנסיכים והנסיכות וסיפורי הסינדרלה, החלטתו של המלך אדוארד השמיני לוותר על הכס לטובת בחירת לבו, ווליס סימפסון, היא הכי סרט דיסני שהיה שם אי פעם.

קצת בדומה למצבו הנוכחי של נסיך הארי, אדוארד התאהב באשת חברה אמריקנית שברזומה שלה שני גירושים. אותו זה ממש לא הטריד, אבל הכנסייה של 1937 אסרה עליו בתוקף לשאת אישה גרושה. אז אדוארד פשוט אמר ביוש והחזיר את הכתר לאפסנאות, שנה בלבד לאחר שהוכתר. הסקנדל הזה, שכמובן הסעיר את הממלכה לחלוטין, גם שינה לחלוטין את סדר הטוענים לכתר - מה שהוביל, 15 שנים לאחר מכן, להכתרתה של המלכה אליזבת השניה.

View this post on Instagram

A post shared by Harrison Wakley (@harrisonwakley) on

הקשר הנאצי

אחרי שהתלהבתם והתרגשתם מסיפור האהבה האסורה של אדוארד וסימפסון, אין לנו ברירה אלא לקלקל את החגיגה שהרמנו עם פיסת מציאות נוספת ומדכדכת: גם כזוג נשוי היו השניים מעורבים בשערוריה מלכותית, בעקבות התרועעות מרובה בחברתו של לא אחר מאדולף היטלר, טפי. יותר מכך, ב-1957 התפרסם מסמך שאישר את חשדות המודיעין הבריטי, לפיהן סימפסון העבירה לגרמנים אינפורמציה שמצאה במסמכים של בעלה.

View this post on Instagram

A post shared by A Handful Of Dust (@no_blesse_oblige) on

צ'ארלס הקטין מתפרע

היום הוא אולי נראה כמו סבא חמוד ולא מזיק, אבל לנסיך צ'ארלס בן ה-70 יש לא מעט פרשיות מפוקפקות בארסנל, ואנחנו (עדיין) לא מדברים על בגידתו בדיאנה. למעשה, צ'ארלי הפוחז התחיל לעשות צרות כבר בגיל 14, כשהתיישב בפאב כפרי והזמין - תחזיקו חזק - ברנדי דובדבנים. מה שהנסיך לא ידע הוא שממש לידו ישב כתב של אחד הצהובונים, ומיהר לפרסם את החדשות החמות שהפכו לשערוריה ממושכת. "הזמנתי את המשקה הראשון שעלה לי לראש", שיחזר צ'ארלס שנים לאחר מכן בראיון ל-Vanity Fair. "שתיתי את זה בעבר כדי להתחמם בזמן ציד". אובייסלי.

View this post on Instagram

A post shared by Prince Charles of Wales (@iconsprincecharles) on

הארי נכנס לגמילה

גם לחביב המערכת, הנסיך הארי, ממש לא חסרות שטויות מביכות ברקורד, וכמו צ'ארלס, גם הוא התחיל איתן בשלב מוקדם יחסית. הארי היה בן 17 כשהתוודה בפני אביו על כך שעישן מריחואנה ושתה אלכוהול במספר הזדמנויות. במקום להגיד לו "זה בסדר, בני, אני שתיתי ברנדי דובדבנים בגיל 14", הלך צ'ארלס על אקט חינוכי מעט קיצוני: הוא שלח את הארי ליום אחד במכון גמילה, "כדי שילמד על ההשלכות האפשריות של עישון קנאביס".

View this post on Instagram

A post shared by HRH PRINCE HARRY (@hrhthedukeofsussexuk) on

הקשר הנאצי 2

שלוש שנים לאחר מכן, צ'ארלס כנראה הבין שהסטלנות הקלה של בנו עוד הייתה הרע במיעוטו, כשתמונותיו של הנסיך הג'ינג'י לבוש כנאצי נמרחו על כל שערי העיתונים. "הנסיך הארי מתנצל על העלבון והמבוכה שגרם", נכתב בהצהרה הרשמית שבית המלוכה מיהר לשחרר. "הוא מבין כי הייתה זו בחירה מצערת של תחפושת". 

הנסיך הארי במדי נאצי (צילום: getty images)
צילום: getty images

הנסיך הוא עירום

בשלב זה הארי כבר הרוויח בכבוד את תואר "הנסיך השובב", חובב האלכוהול והבילויים שנהנה להביך את סבתא, אבל השיא עוד היה לפניו: כשהיה בן 27 התפרסמו התמונות שגרמו לאלה במדי הנאצי להיראות כמעט ממלכתיות, בהן מתועד הנסיך כשהוא ערום לגמרי, משחק "סטריפ ביליארד" במלון בלאס ווגאס.

זה קרה כשהנסיך היה בהפוגה משירותו הצבאי, לפני שחזר להצבתו באפגניסטן. "בסופו של יום, כנראה אכזבתי את עצמי, את משפחתי ואנשים נוספים", הוא אמר לאחר מכן. "אבל זו תוצאה קלאסית של העובדה שהפכתי ליותר חייל מאשר נסיך. זה עד כדי כך פשוט".

View this post on Instagram

A post shared by SeanLaiPhoto (@seanlaiphoto) on

ליקוק הבהונות של פרגי

ובכל זאת יש להארי מתחרה רצינית על תואר "התמונה הכי מביכה בבית המלוכה": שרה פרגוסון, הידועה בכינויה "פרגי", עוד הייתה נשואה לנסיך אנדרו (אחיו של צ'ארלס ובנה של אליזבת) כשצולמה בחופשה עם המאהב האמריקאי שלה, ג'ון בריאן, כשהוא - שימו לב - מלקלק את בהונותיה. יאפ.

 

View this post on Instagram

A post shared by Telegraph Fashion (@telegraphfashion) on

השוחד של פרגי

זה אולי הסקנדל הכי מצחיק אבל בהחלט הסקנדל היחיד שכולל את פרגי, שב-2010 נפלה בפח של עיתונאי שהתחזה לאיש עסקים והציע לה חצי מיליון פאונד עבור מידע על האקס שלה, הנסיך אנדרו. "אני אפתח עבורך כל דלת שתרצה", ציטט עיתון ה"גרדיאן" את תגובתה של הליידי. "אתה תקבל בחזרה את ההשקעה, כפול עשר". לאחר חשיפת הפרשה התנצלה פרגי על "הטעות החמורה בשיקול הדעת".

View this post on Instagram

A post shared by Francesca Rossi (@asiafrancescarossi) on

דוגמנית הפורנו של אנדרו

גם אותו אנדרו בהחלט אינו חף משערוריות: מדובר באדם שב-1982 הציג לאמו ומלכתו את חברתו האמריקאית, קתלין "קו" סטארק. אז לא, לא מדובר באשתו של נד ואימן של אריה וסאנסה, אלא בדוגמנית פורנו רך, שתמונותיה המפלילות כבר פורסמו בצהובונים. המלכה, נטען לאחר מכן, לא ידעה על עיסוקה של הגברת כשלחצה את ידה.

View this post on Instagram

A post shared by Windsor Royal Family (@windsor.royal.family) on

התקיפה המינית של אנדרו

משעשעת הרבה פחות היא הפרשה שנחשפה ב-2014, אז האשימה וירג'יניה רוברטס את הנסיך אנדרו וחברו המיליארדר, ג'פרי אפשטיין, כי כפו עליה יחסי מין במספר הזדמנויות ובהיותה קטינה. הארמון הכחיש בתוקף את ההאשמות, ובהמשך ביטל אותן גם בית המשפט.,

View this post on Instagram

A post shared by Windsor Royal Family (@windsor.royal.family) on

הרומן של מרגרט

כפי שצופי "הכתר" בוודאי יודעים, ב-1953 סערה הממלכה כשנודע כי הנסיכה מרגרט, אחותה של אליזבת, מנהלת רומן עם טייס בחיל האוויר שהוא גם גבר נשוי. עם חשיפת הפרשה בצהובונים, הטייס, פיטר טאונסנד, מיהר להתגרש מאשתו ולהציע נישואין למרגרט. אלא שהשניים מעולם לא התחתנו, ואף נפרדו שנתיים לאחר מכן.

View this post on Instagram

A post shared by ᴛʜᴇ ᴄᴏʀsᴇᴛᴇᴅ ʙᴇᴀᴜᴛʏ (@the_corsetedbeauty) on

הגירושים של מרגרט

מרגרט התחתנה לבסוף עם הצלם אנתוני ארמסטרונג ג'ונס, וב-1976 נקשרה בסקנדל נוסף כשהארמון הודיע על החלטתם ההדדית "לגור בנפרד". שנתיים אחרי זה ניהלה מרגרט את הגירושים הכי מדוברים בממלכה, כשהייתה לבת המלוכה הראשונה שהתגרשה מאז המאה ה-16.

View this post on Instagram

A post shared by Royal Addicted (@royal.addicted) on

הרומן של אן

הגירושים של מרגרט אולי היו הראשונים אבל בהחלט לא האחרונים, ולמעשה היוו תקדים לפרשות שהגיעו אחריהם. אחת מהן היא זו של הנסיכה אן, בתה היחידה של המלכה אליזבת, שהייתה נשואה לרוכב האולימפי מארק פיליפס במשך 20 שנה עד לגירושיהם ב-1992. זה כבר לא היה כזה שוק, לפחות עד הפרסום של עיתון "הסאן", שהשיג מכתבי אהבה שכתבה הנסיכה לאחד מהקצינים בצוות הארמון. בהודעה הרשמית על הגירושים היא כבר הוסיפה, על הדרך, את תכניתה להינשא לאותו קצין, טימותי לורנס, והשניים נשואים עד היום.

View this post on Instagram

A post shared by Royal Family (@royal_family_history) on

הבת הסודית

אגב, הגירושים של אן עשויים להיות קשורים לעובדה שפיליפס הביא לעולם ילדה כתוצאה מ"רומן ללילה אחד" שניהל עם מורה מניו-זילנד. על פי הדיווחים הוא ביקש ממנה לעשות הפלה, אבל היא הייתה פחות בקטע, וכך באה לעולם פליסיטי טונקין, היום בת 34.

View this post on Instagram

A post shared by The Beautiful Cambridge Family (@the_cambridge_family_) on

למה לא אמרת שאחותך

הידעתם? לפני שהחל הנסיך צ'ארלס לצאת עם דיאנה ספנסר, הוא בכלל יצא עם אחותה הגדולה, שרה. למעשה, היא זו שהכירה בין השניים. הרומן הקצר ביניהם הסתיים בשנות השבעים, כששרה הכריזה כי לא הייתה מתחתנת עם צ'ארלס "בין אם היה מלך אנגליה או מנקה רחובות". חבל שאחותה לא הקשיבה.

View this post on Instagram

A post shared by Jennifer (@ladydianafan) on

הווידוי של דיאנה

ואז נכנסה לתמונה הנסיכה דיאנה, ואיתה כל הבלאגנים, האמוציות והטרגדיה הטראומטית של בית המלוכה. הנישואים שלה לצ'ארלס היו, כידוע, בעייתיים מהרגע הראשון כמעט, ובאחד הראיונות סיפרה דיאנה על תקרית שזעזעה את הממלכה: היא טענה כי בזמן שהחודש הרביעי להריון עם וויליאם, היא השליכה את עצמה בכוונה במורד המדרגות על מנת למשוך את תשומת לבו של צ'ארלס האדיש, שבאותה תקופה כבר ניהל רומן עם קמילה פארקר.

View this post on Instagram

A post shared by Diana, Princess of Wales (@hrhtheprincessdiana) on

השיחות הרומנטיות של דיאנה

אבל דיאנה לא נשארה חייבת, וב-1992 פורסמו בעיתון "הסאן" תעתיקי שיחות הטלפון שלה עם מאהבה, ג'יימס גילבי. באותן שיחות נשמע גילבי מצהיר על אהבתו אליה ומשתמש בכינוי החיבה שהמציא לה - "סקווידג'י" לא פחות מ-53 פעמים. הפרשה, כמובן, מכונה "סקווידג'יגייט" עד היום.

View this post on Instagram

A post shared by Glamour_Russia (@glamour_russia) on

השיחות המלוכלכות של צ'ארלס

ובכל זאת, גם זה ממש לא משתווה למעלליו של צ'ארלס, ששיחותיו ההיסטריות עם קמילה פורסמו קצת לאחר מכן. זה למעשה מה שהביא את הארמון להודות בקיומו של הרומן המתמשך, אבל כלום לא הסיט את תשומת הלב הציבורית מהדיבורים המלוכלכים שנחשפו שם, ביניהם משאלתו של צ'ארלס "להפוך לטמפון" על מנת "לגור בתחתונים" של קמילה. קצת חמוד, תכלס.

View this post on Instagram

A post shared by Royal Addicted (@royal.addicted) on

הראיון של דיאנה

ב-1955 העניקה דיאנה את הראיון הזכור מכולם, בו דיברה על החיים המלחיצים תחת העין הציבורית, על הפרעת הבולמיה שלה ועל הדיכאון אחרי לידה ממנו סבלה. אם זה לא מספיק נועז ופורץ דרך, הנסיכה גילתה גם כי ידעה על הרומן בין צ'ארלס וקמילה לאורך כל הדרך, ואפילו חשפה את הרומן שלה עצמה עם מדריך הרכיבה שלה, ג'יימס היואיט (שעד היום יש הטוענים שהוא אביו האמיתי של הארי). אותו ראיון נחשב היום למה שהיווה את הזרז המשמעותי לגירושי השניים ב-1996.

View this post on Instagram

About Diana: "One time, she was driving home from seeing me, and she said her brakes failed in heavy traffic. She bumped into the car in front of her and after making sure the driver was okay, she abandoned her car and jumped into a taxi to go home. She was terrified. She said: 'They're trying to bump me off.' She didn't have any evidence whatsoever. She was terrified. She was looking over her shoulder all the time. She said she had a funny feeling she was not going to make old bones. She said that repeatedly over four years." Simone Simmons, a close friend and healer  قالوا عن ديانا: "في إحدى المرات، كانت تقود سيارتها باتجاه البيت بعد زيارتي، فقالت لي بأن فرامل سيارتها قد تعطلت وبأنها قد اصطدمت بالسيارة التي كانت أمامها ووقعت في ازدحام مروري خانق. وبعدما تأكدت من أن سائق السيارة اﻵخرى بخير، تركت سيارتها في منتصف الشارع وهرعت مسرعة لركوب سيارة أجرة للعودة إلى البيت. كانت تشعر بالخوف. قالت لي: 'إنهم يحاولون التخلص مني.' لم تكن تمتلك أي دليل على ذلك إطلاقا. كانت مذعورة. وكانت تراقب كل من حولها طوال الوقت. لقد قالت لي بأنها تشعر بإحساس مريب، بأنها لن تعيش عمرا مديدا وتصبح إمرأة مسنة. لقد كررت قول ذلك لي لمدة أربع سنوات." سيمون سيمونز، صديقة مقربة لﻷميرة ومعالجتها الروحانية  #princessdianaforever #humanitarian #princessofwales #princessdiana #gb #hertruestory #kensingtonpalace #uk #thebritishroyalfamily #theroyalfamily #thebritishmonarchy #queenofhearts #instagood #instaroyal #instalike #di #fashionicon #peoplesprincess #style #glamorous #icon #foreveryoung #uk #الأميرة_ديانا #أميرة_ويلز #أميرة_القلوب #الأميرة_ديانا_لﻷبد #بريطانيا #لندن #قصتها_الحقيقية #أميرة_الشعب

A post shared by Princess Diana Forever (@princess.diana.forever) on

התאונה

אנחנו לא באמת צריכים לספר לכם מהי השערוריה הבאה בתור, נכון? ב-31 באוגוסט, 1997, נהרגה הנסיכה דיאנה בתאונת דרכים בפריז, לצד בן זוגה דודי אל פאייד, בנו של מיליונר מצרי. התאונה התרחשה בניסיון לברוח מצלמי הפפראצי, שעל פי הדיווחים המשיכו לצלם גם אחרי התאונה.

View this post on Instagram

A post shared by Royalty Report (@royalty.report) on

התמונה של קייט

ובחזרה לימינו. עד ממש לאחרונה, וויליאם וקייט בהחלט לא היו זוג שאפשר לצפות ממנו לשערוריות פרועות. ובכל זאת, הייתה את התקרית ההיא ב-2012, אז נפשו השניים בשטח הפרטי שלהם בפרובנס וכשחזרו גילו שמישהו צילם אותם שם, ובעיקר את קייט - שהשתזפה טופלס. "הוד מעלתם ציפו לפרטיות בביתם", נמסר בתגובת הארמון הרשמית. "לא ייאמן שמישהו צילם תמונות כאלה, ועוד פירסם אותן". הצלם והמפרסם נתבע ונענש בהתאם.

 

View this post on Instagram

A post shared by Kate Middleton (@katemiddletonphotos) on