גלריית סלבס עם הורים באוסקר
אמא יקרה לי

כשזה מגיע לטקס האוסקר, ליאונרדו דיקפריו אוהב לשמור על עקביות. הוא דבק בשני עקרונות ברזל – לא לזכות באף פרס, ולא להזמין לטקס אף אחת מחברותיו הדוגמניות הצעירות. ליאו, שמקפיד כבר שנים לקחת את אימא אימרלין, לא חרג מהרגלו גם השנה ונפנף את הנוכחית טוני גארן לטובת אימו. בשביל המסורת, הוא גם לא לקח אף פרס.

גלריית סלבס עם הורים באוסקר (צילום: Kevork Djansezian, GettyImages IL)
אמא יותר טובה מדוגמנית על | צילום: Kevork Djansezian, GettyImages IL

ג'ארד לטו, שקטף את פרס שחקן המשנה על "מועדון הלקוחות של דאלאס", הביא השנה גם את אימו קונסטנס וגם את אחיו שאנון לטקס. הוא אפילו בחר לשתף עם העולם את התגובה של אימו בשיחת ה"פייסטיים" שלהם, כשהודיע לה שהיא הולכת איתו לאוסקר. התרגשנו.

גלריית סלבס עם הורים באוסקר (צילום: Jason Merritt, GettyImages IL)
עשה לה את הערב | צילום: Jason Merritt, GettyImages IL

גם מתיו מקונוהיי ככל הנראה שיער שיזכה בפרס השחקן הטוב ביותר על "מועדון הלקוחות של דאלאס", והביא לטקס השנה את שתי הנשים החשובות בחייו - אשתו קמילה ואימו, מרי קתלין. "מגיע לו, הוא הרוויח את הפרס", אמרה קתלין על השטיח האדום. אנחנו בטוחים שאת מאוד אובייקטיבית.

גלריית סלבס עם הורים באוסקר (צילום: Jason Merritt, GettyImages IL)
היתה לה תחושה שהוא יגרוף | צילום: Jason Merritt, GettyImages IL

אם תהיתם איפה שומרת ג'ניפר לורנס את האוסקר שקיבלה ב-2013 על "אופטימיות זה שם המשחק", התשובה היא – לא בביתה שבהוליווד. לורנס, שלקחה את הוריה קארן וגארי לטקס החשוב, נתנה להם למשמרת גם את הפסלון היקר שכיום מוצב על פסנתר בביתם בקנטאקי.

גלריית סלבס עם הורים באוסקר (צילום: Kevork Djansezian, GettyImages IL)
תשמרו עליה שלא תיפול | צילום: Kevork Djansezian, GettyImages IL

ככה מתחנפים למחותנים: בראד פיט ואנג'לינה ג'ולי הביאו איתם לטקס האוסקר ב-2012 (שבו פיט היה מועמד על "מאניבול") את הוריו של בראד, ג'יין וביל פיט. אם סבא וסבתא בטקס, מי שומר על ששת הילדים?

גלריית סלבס עם הורים באוסקר (צילום: Kevin Mazur, GettyImages IL)
מגיע להם ערב חופשי | צילום: Kevin Mazur, GettyImages IL

בראדלי קופר הביא את אימו, גלוריה קמפאנו, לטקס ב-2013 כשהיה מועמד על תפקידו ב"אופטימיות זה שם המשחק". השנה היא נאלצה להסתפק בהזמנה לאפטר פארטי של "ואניטי פייר" בלבד, אחרי שקופר החליף אותה בדגם צעיר יותר - החברה הצמודה סוקי ווטרהאוס (22). כדאי מאוד שזה ייגמר בנכדים.

גלריית סלבס עם הורים באוסקר (צילום: Jason Merritt, GettyImages IL)
יצא לך טוב | צילום: Jason Merritt, GettyImages IL

ואם כבר מדברים על אפטר פארטי – שרליז ת'רון הקפידה להפריד בין הטקס עצמו, אליו לקחה את אימה גרדה שוב, ובין המסיבה השנתית של מדונה, לשם הגיעה על פי הדיווחים עם בן הזוג שון פן. אולי עדיף להפריד להבא דווקא בין החבר הצמוד ובין אשתו לשעבר?

גלריית סלבס עם הורים באוסקר (צילום: Frazer Harrison, GettyImages IL)
את המזמוזים עם שון אני משאירה לאפטר | צילום: Frazer Harrison, GettyImages IL

ג'סטין טימברלייק הביא את אימא לין לטקס ב-2011, והזוג החמוד אפילו הצליחו להשתחל לרשימת המתלבשים הטובים ביותר. לא משהו שקורה כשהוא מביא לטקס את ג'סיקה ביל, משום מה.

גלריית סלבס עם הורים באוסקר (צילום: Jason Merritt, GettyImages IL)
ג'סיקה קיבלה פטור | צילום: Jason Merritt, GettyImages IL

הרבה לפני שזכתה באוסקר על "עלובי החיים", אן התאוויי היתה מועמדת ב-2009 על "רייצ'ל מתחתנת". השחקנית הצעירה והנרגשת הביאה לטקס את שני הוריה, קייט וג'ראלד. השטן אולי לובשת פראדה, אבל אבא השקיע בעניבה לא שגרתית.

גלריית סלבס עם הורים באוסקר (צילום: Jeff Vespa, GettyImages IL)
חמודים שכאלה | צילום: Jeff Vespa, GettyImages IL

ולסיום, אי אפשר בלי האם היהודייה הגאה של נטלי פורטמן, שלי, שהגיעה עימה לטקס ב-2005. מאז כבר ראינו את נטלי צועדת על השטיח עם הבעל בנג'מין וגם עם בטן הריונית, אבל את המחשוף הכי עמוק היא ככל הנראה שמרה לבילוי המשפחתי עם אימא.

גלריית סלבס עם הורים באוסקר (צילום: Carlo Allegri, GettyImages IL)
לא יצאה רופאה אבל לפחות יש אוסקר | צילום: Carlo Allegri, GettyImages IL