קולאז' גלריית ביקיני
פעם היינו

ישנם מספר רגעים שצרובים לעד בזיכרונו של הישראלי הממוצע: מכבי תל אביב זוכה לראשונה באליפות אירופה, חיים יבין מכריז על "מהפך!", ויעל בר זוהר בת ה-15 מתרוצצת על החוף בבגד ים כנערת "פלפל". מכבי הכניסה מאז עוד כמה גביעים לארון, הפכפכות פוליטית הפכה לעניין שבשגרה, ורק דמותה של בר זוהר בביקיני נראית כמו זיכרון רחוק.

בר זוהר, כמו רבות וטובות מנערותינו, החליטה שנמאס לה להופיע בבגד ים מעל דפי העיתונים ושלטי החוצות. כמה מהיפהפיות הגדולות ביותר שידענו החליטו באופן דומה, ולנו נשאר רק להתרפק על הימים בהם לינור אברג'יל העדיפה לדגמן הלבשה תחתונה ולא שביסים, ומירי בוהדנה ואילנית לוי היו עדיין נערות פרועות ולא אימהות למופת.

בין שלל הכוכבות האחרות שלא בוחלות לפרגן את גזרתן מעל דפי העיתון או שליטי החוצות, החלטנו לקבץ עבורכן דווקא את אלו שכנראה לא תראו יותר בבגד ים.

יעל בר זוהר לבגדי ים פלפל (צילום: רון קדמי)
רואים שיש לך | צילום: רון קדמי

יעל בר זוהר
השופעת המיתולוגית של המדינה ואולי הגבירה הראשונה שהציתה את הטרנד וגרמה לנו להתפעל מאיכויות הביקיני, היא כבר מזמן לא גוש חושניות שדופק שפגאטים על סוסים ומסעיר את חושינו. במקום להדליק את ליאור מילר בשכונה, חפשו אותה בגן הילדים הקרוב לרמת אביב ג', כי יעלי גרסת 2012 היא קודם כל אמא מסורה ואישה נאמנה להוא שמתזז בין "הישרדות" ל"רוקדים עם כוכבים".

הזמנים בהם היא הייתה החזה של המדינה ביבלבורדים של מותג בגדי הים "פלפל" הם כבר הזיה נשכחת. יעל בר זוהר החליפה את האיכויות הנדירות של גופה החטוב בלדגמן פוזות "ללין" ולאסוף מוצצים מהרצפה של גינת הבית ברשפון. הפיגורה עדיין שם בשביל לתת פייט לכל מענטזת ביקיני בכל חוף ים, אבל בר זוהר כבר בסטאטוס אחר לצערנו.

ההתבגרות, האימהות והעובדה שנזקי השמש לא באמת עושים טוב לעור הפנים, כבר לא יגרמו לה למדוד מחדש את אותו בגד ים מיתולוגי של פלפל. במקום זה חפשו אותה בים עם עגלה וכובע, משקיפה על כולן מהצד ויודעת היטב שהיא לא צריכה להוכיח לנו שום דבר.

לינור אברג'יל ושאראס מדגמנים להלבשה תחתונה (צילום: עדי רם)
בימים שהתפשרה על בחורים לא נימולים | צילום: עדי רם
לינור אברג'יל
ביקיני מנומר? שמן שיזוף בטעם גזר? משחק מטקות אוורירי בשרפת השמש? רחמנא ליצלן! מאז החליפה אברג'יל את עולם הזוהר והכדורסלן הגוי שלה, בדת ישראל ואימהות טרייה, מיס תבל לשעבר טובלת את פיגורת המופת של רק במקווה.

את הזיכרונות המענגים על ימיה כדוגמנית הלבשה תחתונה ואחת מהנשים ההורסות במדינה גנזנו לטובת אימאג'ים מבאסים שלה על חצאית ושביס, השם יתברך. תוסיפו לכך את העובדה שאברג'יל היא גם אשת איש ואמא במשרה מלאה, ותבינו לבד מדוע הסיכוי שנראה אותה לועסת אבטיח בחוף מציצים הוא שווה ערך לעובדה ששאראס ימונה לקפטן נבחרת ישראל בכדורסל יום אחד.

זה לא שלינור לא יכולה להנדס ביקיני יותר טוב מכל אחת ברדיוס, זה בעיקר המעבר שלה לדת שערף סופית כל סיכוי שיום אחד נזכה לראות עור חשוף של הבחורה. דת ישראל מעולם לא הייתה קשה לנו יותר.

מרינה קבישר באילת (צילום: אורי אליהו)
זה ספר תהילים שם? | צילום: אורי אליהו
מרינה קבישר
האמת, אין לנו על מה להתלונן. אומה שלמה זכתה לתצפית קרובה של הגופה הכי לוהטת בביזנס, לא פעם אחת, אלא פעמיים. קבישר השיקה קרירה בזכות חיטובי הישבן שלה עד לתואר המחייב "התחת של המדינה". אחרי שהיממה את כולנו בשתי הקדנציות שלה ב"הישרדות", בלסה קמפיינים והפכה לאחת הנשים הכי נחשקות בביצה, החליטה שנמאס לה לענג את כולנו עם כישוריה, ועברה למוד התחזקות.

כל בעל יצר יודע שאחת לאחת קבישר לא רואה קו שיזוף של אף בחורה ממטר, אבל גם פה הנישואין הטריים ושמירת השבת נטרלו סופית כל אפשרות שקבישר תחזור להפציץ באותו ביקיני אדום מפורסם. למנגינת ליבו של דן מנו ושל כולנו.

שפרה קורנפלד בבגד ים
נעים מאוד, אישה

שפרה קורנפלד
כיום זה נשמע קצת לא אמין, אבל כששפרה קורנפלד פרצה לחיינו, גם היא הסתובבה בבגד ים בבית האח הגדול כאילו היתה ויקטוריה אירולגי בבוקר של יום קיצי. העונה הראשונה של "האח הגדול" אמנם לא התהדרה בשמות מפוצצים כמו "הוט טאב" או "שכשוכית", אך הג'קוזי והבריכה התמימים ידעו גם הם כמה מרגעי התשוקה הגדולים ביותר בתולדות נווה אילן.

"נעים מאוד, אישה", הציגה את עצמה שפרה, ומהר מאוד צללה להתאהבות ילדותית למדי בצבר. את המאפיינים הנשיים האחרים שלה היא לא התביישה להציג, והפריים טיים הישראלי זכה לשזוף את עיניו בנתונים של אשה שלא מתביישת להיות כזאת, גם כשלצידה מתהלכות פיגורות כמו ונסה אלוש (מצד שני, גם עינב בובליל היתה שם).

מאז הזכייה במיליון השתדלה קורנפלד להתרחק מהזיהוי האוטומטי של פליטת ריאליטי, והתרכזה בהקמת משפחה עם בן הזוג מולי שגב. את התמימות החופשית שאפיינה אותה כשהייתה סגורה בבית האח הגדול החליפה בשמירה מוחלטת על הפרטיות, מה שאומר שכנראה שאותה כבר לא נראה מנשנשת אבטיח בחוף הים.

גלית גוטמן אז והיום
אז והיום: לוהטת

גלית גוטמן
ככה נראה אובדן אמיתי: את אחת הדוגמניות הכי שוות שהיו לנו כאן אי פעם, לא נראה יותר בבגד ים. גלית גוטמן, שכיכבה שנים בגיליונות בגדי הים של "בלייזר", לוהטת גם היום, בגיל 40, אבל מעדיפה שלא להצטלם יותר בביקיני. מי יודע, אולי היא החליטה גם להחרים את הים באופן כללי, כי בניגוד לנפלאות הפוטושופ שאפשר לייצר במגזין, פפראצי אכזרי עוד עלול לתפוס עליה בטעות איזה צלוליט סורר או קפל עור שלא במקום, ואת זה היא לא יכולה להרשות לעצמה. בכל זאת, יש לה מוניטין לשמר. ובכלל, אתם זוכרים איך השמש משפיעה על ג'ינג'יות.עדיף להן להישאר חיוורות ומנומשות מאשר לשלוק את עצמן כלובסטר אימתני וחרוך.

אז גוטמן החליטה שמהיום נראה אותה רק לבושה, ואנחנו מקבלים את גזר הדין בהכנעה. סביר להניח שהיא עדיין נראית יותר טוב בביקיני מרוב הנשים, גם אלו שצעירות ממנה בעשור או שניים, אבל מוכרחים לכבד את זה שהיא לא מוכנה לחשוף אותנו למשהו שהוא פחות ממושלם. כמו שרק נשים עם קלאס מצליחות לעשות, גם היא פרשה בשיא.

אילנית לוי בביקיני (צילום: אלעד דיין)
איפה, איפה את רוסלנה? | צילום: אלעד דיין

אילנית לוי
 
אמנם הגרושה של אייל גולן בקושי בת שלושים, אבל אילנית לוי כבר הכריזה על פרישה מעולם צילומי הביקיני וההלבשה התחתונה. איזה דיכאון, הסטייק החליט לכסות את עצמו ולהשאיר אותנו עם דבר מלבד סנדוויצ'י השוקולד יוצאי חבר העמים של אייל גולן. אז נכון, אחרי שתי לידות הגוף לא תמיד חוזר לעצמו, אבל ראינו מספיק תמונות של אילנית בבגדים על מנת לדעת שגם בלעדיהם היא נראית מעולה.

אז לא ברור לנו למה אילנית, אחת הרווקות הכי לוהטות בעיר שרק לאחרונה נפרדה מאלירז שדה, לא מרגישה בנוח לחשוף אותנו להרגלי השיזוף שלה (זה בטח קשור לחברה מירי בוהדנה שהחליטה גם היא למנוע מאיתנו את הבהייה בנכסיה), אבל נקווה שהיא תשקול את העניין מחדש ותצא לאיזה סיבוב חופים שיזכיר לנו שאת כל מה שרוסלנה רודינה עוד לא למדה, היא כבר שכחה ממזמן.

אילנית לוי בביקיני
כבר אז היה לה קשה עם זה
אין תמונה
בבו לא מרשה?

מירי בוהדנה
אחד מסמלי הסקס הכי גדולים שצמחו פה, מירי בוהדנה העבירה שנים כמושא הפנטזיות של מתבגרים (אוקיי, וגם מבוגרים) מכל רקע אפשרי. אך כמו שקרה לרבות וטובות לפניה, גם הילדה הרעה משדרות הבינה שבשביל חיי המשפחה צריך לעשות ויתורים, גם אם הם לפעמים כואבים.

במקרה שלה, כך נדמה, הויתורים כואבים בעיקר לנו. בוהדנה נשאה לאיש העסקים בבו קובו, המבוגר ממנה בעשרים וחמש שנים, והתמסרה לגידול שלושת ילדיהם המשותפים. זה לא אומר, חלילה, שבוהדנה הזניחה את המראה החיצוני, היא פשוט החליטה שנהננו מספיק מגזרתה החטובה בבגד ים, ומעכשיו נסתפק בלראות אותה מדגמנת תכשיטים. למרות שינוי הסטטוס והגעגועים העזים לתקופה החושפנית יותר בחייה, בוהדנה מצליחה לשמר את מעמדה כאחת הנשים הסקסיות במדינה. תשאלו את קותי סבג.

אין תמונה
סיבוב הפרידה מהביקיני

מיכל אמדורסקי
זוכרים שאי אז, בימים רחוקים וטובים יותר, מיכל אמדורסקי הייתה חורכת את חופי ארצנו כשלגופה דבר מלבד ביקיני קטנטן שחשף גוף חטוב שחושל בשנים של ריקוד ואסף אמדורסקי? אז לא עוד. כולנו זוכרים את תקרית הביקיני הרופף בערוץ 24, שבמסגרתו ראינו לאמדורסקית קצת יותר ממה שהיא רצתה להראות. בעיצומו של שידור חי יחד עם החברה הכי טובה (והנמסיס בהווה) אורנה דץ, חלקו התחתון של הביקיני שלה נפל אל מותו והרגלי הסרת השיער (הקפדניים!) שלה נחשפו לעיני אומה שלמה שרק גילתה את נפלאות ה-Share בפייסבוק.

מאז, כמו שבטוח שמתם לב, היא סרבה לעלות על ביקיני. למה? מי יודע. אולי היא איבדה אמון במוסד הביקיני כולו ולא מסוגלת לבטוח יותר בבגדי ים? או שאולי היא עדיין כועסת על התקשורת שחגגה לה על הצורה, יודעת שכל הופעה פומבית שלה בבגד ים תזכיר לכולנו את אותה התקרית ולא מוכנה לשתף עם זה פעולה? כך או כך, אנחנו אלו שנענשים כאן. לעת עתה נאלץ להסתפק במחשופים אקראיים שמזכירים לנו מה יש מתחת לבגדים ומי יודע, אולי יום אחד, אם נאמין ממש חזק, נזכה לעוד הצצה חטופה בה בבגד ים. וכשזה יקרה, הלוואי והוא ייפול שוב.

נינט טייב בבגד ים
הייתם מתים

נינט טייב
נינט טייב פרצה לחיינו כבחורה מלאה עם גבות דקות מדי בעונה הראשונה של "כוכב נולד", ונדמה שמאז נאמר כבר הכל על החיילת השמנמנה מקרית גת שהפכה לכוכבת רוק עם חיבה לגילוח הקרקפת. היא הוציאה אלבום, שיחקה ב"השיר שלנו", יצאה עם רן דנקר ונפרדה ממנו, ומצאה את עצמה כצלע הנשית בזוג המלכותי של תל אביב, ביחד עם יהודה לוי.

למרות שהיתה חלומם הרטוב של מיטב צלמי הפפראצי, תמונה של נינט בבגד ים מעולם לא פורסמה. נינה השילה מעליה את הקילוגרמים שהביאו אותה לזכות באותו גמר מפורסם בניצנים, ואנחנו יכולים רק לנחש שהיא מקבלת באופן קבוע הצעות לדגמן הלבשה תחתונה, אבל את הגזרה הנוכחית שלה היא שומרת לעצמה. 

למרות ההמנעות מביקורים בחופי הים הציבוריים והשמירה האובססיבית על הפרטיות, גם תהילתה של נינט עלולה עוד לדעוך. כיום, כשמגוון האפשרויות לקאמבק רחב במיוחד, לנינט יש קלף אחד על כולן. היא תוכל לוותר על השתתפות ב"היכל התהילה" או "האח הגדול VIP", כי כל מה שתצטרך לספק תהיה תמונה אחת בביקיני. ומי יודע, אולי זה עוד יקרה.