משולשי אהבה מפורסמים
קטניס, פיטה וגייל – "משחקי הרעב" | צילום:
סיפור האהבה הזה היה אמור להיות פשוט – קטניס גדלה עם גייל במחוז 12, והשניים הפכו לחברים טובים כשנפגשו מחוץ לגדר, וגילו ששניהם צדים לפרנסתם. אבל קטניס המוגבלת רגשית לא הרשתה לעצמה לפתח רגשות לחבר הטוב שלה, עד שנשלחה למשחקי הרעב עם פיטה וגילתה שיש עוד מישהו שחושק בה. מעריצי סדרת הספרים (וכעת גם הסרט, שיוצא בסוף השבוע לאקרנים) עברו עם קטניס טלטלות רגשיות בין האהבה הישנה והחדשה – לא פחות מהטלטלות שעברו איתה בשדה הקרב המדמם של המשחקים.

משולשי אהבה מפורסמים
בלה, אדוארד וג'ייקוב – "דמדומים" | צילום:
מצד אחד ערפד חיוור ומנצנץ, מצד שני אדם-זאב שזוף ומסוקס. אכן, בחירה קשה, אבל לא עבור בלה, מסתבר. הנערה המיוסרת הזו התאהבה מן הרגע הראשון באדוארד הערפד והיתה מוכנה לעזוב בשבילו הכל – אפילו את המין האנושי. אבל כשאדוארד נאלץ להתרחק ממנה כדי להציל את חייה, הידיד הטוב ג'ייקוב ניצל את ההזדמנות וניסה להעביר אותה למחנה שלו. אנחנו, אגב, מזמן כבר במחנה הזה.

משולשי אהבה מפורסמים
דוסון, ג'ואי ופייסי – "דוסון קריק" | צילום:
אחרי שרדפה אחריו דוסון במשך שנה שלמה וראתה אותו נמס לרגליה של ג'ן הבלונדה, ג'ואי סוף סוף השיגה את מבוקשה ושדרגה את הידידות עם דוסון החנון. דקה אחרי זה היא כבר פזלה לעבר ג'ק הגיי ופייסי, החבר הטוב. מעריצי הסדרה המתינו שש עונות מייגעות כדי לדעת במי היא תבחר, רק כדי לגלות שזה טום קרוז.

משולשי אהבה מפורסמים
קארי, ביג ואיידן – "סקס והעיר הגדולה" | צילום:
מסכן איידן. כל הסקס אפיל שבעולם, הידיים הטובות והרומנטיקה לא הספיקו לו כדי להביס את מיסטר ביג. הכתובת היתה על הקיר – הרומן בין איידן וקארי היה ריבאונד שהפך למערכת יחסים רצינית ובסופו של דבר גם לאירוסין, אבל גם קארי וגם הצופים ידעו שאין סיכוי שהוא האחד. גם הקאמבק המפתיע בסרט ההמשך השני לסדרה לא הצליח לערער את מערכת היחסים התמוהה של בראדשואו וג'ון פרסטון, אבל הלב רוצה את מה שהוא רוצה.

משולשי אהבה מפורסמים
באפי, אנג'ל וספייק – "באפי קוטלת הערפדים" | צילום:
המונח "סטאר קרוס לאברס", שנטבע ב"רומיאו ויוליה", קיבל משמעות מודרנית עוד הרבה לפני שתיאר את הזוגיות חסרת המזל של קטניס ופיטה ב"משחקי הרעב". זה היה כינוים של חובבי הזוג הבלתי אפשרי באפי ואנג'ל – קוטלת הערפדים והערפד עם הנשמה. האהבה המייסרת הזו הסתיימה בעזיבתו של אנג'ל לסדרה משלו, ובלידתו של מונח חדש, "ספאפים" – חובבי הזיווג באפי את ספייק, הערפד הבריטי והלוהט שהתאהב בעצמו בקוטלת. אבל בעוד שבאפי ניצלה את ספייק רק בשביל הסקס, עם אנג'ל היא נאלצה לשמור על מערכת יחסים אפלטונית, מחשש שייאבד את נשמתו ברגע של אבדן חושים.

משולשי אהבה מפורסמים
דן, סרינה ונייט – "אחת שיודעת" | צילום:
לפחות משולש אהבים אחד מתוך עשרות מתומני האהבה ב"גוסיפ" זו משימה בלתי אפשרית כמעט, אבל אין ספק שזהו המשולש הוותיק והמרכזי בסדרה לאורך עונותיה. סרינה ודן התאהבו נואשות זו בזה, למרות שהוא הגיע מהקאסטה הנחותה בניו יורק והיא מהעלית של מנהטן, וכל זה קרה זמן קצר אחרי שסרינה ביתקה את בתוליו של נייט, החבר של חברתה הטובה בלייר. בשלב מסוים מצאו את עצמם נייט ודן רבים על לבה של סרינה, שמחליטה בכלל לעזוב אותם ולברוח לפריז. מאז הספיק דן להתאהב בבלייר ולכתוב ספר שבו הוא מתאר את נייט כהומו. ככה מתגברים על לב שבור.

משולשי אהבה מפורסמים
אלנה, סטפן ודיימון – "יומני הערפד" | צילום:
שמנו לב שקשה מאוד להיות ערפד בימינו. תמיד יוצא שתתאהב באיזו בת אנוש מעצבנת, ותגלה שאתה ממש לא היחיד. במקרה של סטפן ואלנה, הגלגל החמישי הוא אחיו של סטפן – דיימון, שלמרות היותו יצור בלתי מוסרי בעליל, הצליח לפתוח את לבו דווקא לחברה של האח הצעיר. במציאות, אגב, השחקנים איאן סומרהולדר (דיימון) ונינה דוברב (אלנה) הם אלה שמצאו זה את זו, והפעם לא היה אף אחד שיפריע להם בדרך.

משולשי אהבה מפורסמים
סויר, ג'ק וקייט – "אבודים" | צילום:
מדהים לגלות שגם כשאתה מתרסק על אי לא ידוע באמצע שומקום, כשמסביבך גופות, מפלצת עשן, ג'ונגל מפחיד וקבוצת מקומיים חמושה שמנסה לחסל אותך – מה שמעניין אותך זה לתפוס את הבחורה הכי יפה בסביבה. באופן טבעי, היינו מצפים שנקבת האלפא קייט תבחר במנהיג, ג'ק, אבל המורדת שבתוכה נמשכה דווקא לעושה הצרות הלוהט, סויר. אנחנו ראינו את הקוביות שלו, וגם אנחנו לא היינו מתנגדים להתרסק איתו על אי בודד.

משולשי אהבה מפורסמים
רוס, רייצ'ל וג'ואי – "חברים"
כל צופי "חברים" ידעו בביטחון שמתישהו בעתיד, רייצ'ל ורוס יהיו ביחד. אבל בדרך לסוף המיוחל הזה, השניים הללו עברו לא מעט תהפוכות ורומנים שגרמו לנו להחסיר פעימה. כשג'ואי התאהב ברייצ'ל, זה היה שובר לב במיוחד – ידענו שלאהבה הזו אין סיכוי באמת, אבל עדיין נעצבנו לראות את ג'ואי מקבל דחייה.

משולשי אהבה מפורסמים
סוקי, ביל ואריק – "דם אמיתי" | צילום:
אחד המשולשים הלוהטים ביותר שנראו על המסך שלנו מזה זמן רב. הזוגיות של הערפד ביל וסוקי הטלפתית חצתה את גבולות הסדרה והפכה לרומן במציאות, שהסתיים בנישואיהם של אנה פקווין וסטיבן מויר. למרות קשר הדם ביניהם, סוקי מצאה את עצמה נמשכת (איך לא) לערפד לוהט נוסף, אריק, אחרי שטעמה מדמו, והוא מצידו החליט לעשות הכל כדי לזכות בלבה ובגופה. ואנחנו שואלים: למה בכלל צריך לבחור? תזרקו גם את אלסיד פנימה, תוציאו את סוקי – וזה משולש שהיינו שמחים לראות.

משולשי אהבה מפורסמים
רייצ'ל, פין וקווין – "גלי" | צילום:
לא ברור איך זה קרה, אבל זהו המשולש היחיד ברשימה שבו שתיים מהצלעות הן נשיות. זה מפתיע, כי בחיים האמיתיים – ועל אחת כמה וכמה בתיכון - נראה שיש הרבה יותר בחורות שרבות על בחורים, מאשר ההיפך. ב"גלי" שיחקו גם על קלף האנדרדוגית, כשהכניסו את רייצ'ל הנוירוטית והחננה אל הזוגיות של פין, שחקן הפוטבול התמים וקווין, המעודדת הפופולארית והביצ'ית. המשולש הזה הסתיים, בינתיים, באירוסין של פין ורייצ'ל, אבל יש להניח שזה לא ייגמר לפני שהגברת השמנה תשיר.

משולשי אהבה מפורסמים
פליסיטי, בן ונואל – "פליסיטי" | צילום:
מסתבר שייסורי האהבה הצעירה לא מסתיימים בתיכון. גם בקולג' עדיין יכולים להתקיים משולשי אהבה מלאי יזע ודמעות, סודות ותככים, על אחת כמה וכמה בקולג' שבו כולם נראים בני שלושים. פליסיטי עקבה אחרי בן לניו יורק כי חשבה שיש לה סיכוי איתו, אבל פגשה שם את נואל המקסים שהתאהב בה באמת ובתמים. היא עדיין לא ויתרה על הניסיון לתפוס את בן החתיך, ורק בסוף הסדרה נפל לה האסימון, והיא החליטה לשנות את גורלה ולבחור בבחור הנכון. מזל, כי עוד רגע כולם שם כבר יוצאים לפנסיה.

משולשי אהבה מפורסמים
רורי, דין וג'ס – "בנות גילמור" | צילום:
גם רורי גילמור האנאלית והמחושבת מצאה את עצמה קרועה בין ילד טוב לילד רע במשולש אהבים בלתי אפשרי. דין היה האהבה הראשונה שלה, אבל היה משהו בג'ס שגרם לחוש האימהי שלה – אותו פיתחה במשך שנים של טיפול באימה הילדותית לורליי – להתעורר לחיים, יחד עם עוד כמה חושים, כנראה. העובדה שהוא יכול לספוג כוחות של אחרים בטוח עזרה לעניין. אה, לא, רגע, זו סדרה אחרת בכלל.

משולשי אהבה מפורסמים קולאז'
דילן, ברנדון וקלי- "בוורלי הילס 90210" | צילום:
אף סדרת נעורים לא שלמה בלי משולש שכולל ילד רע וילד טוב, ונראה שהכל מתחיל ונגמר ב"בוורלי". אחרי שהיתה עם דילן מאחורי גבה של חברתה הטובה, ברנדה, ובגדה בו עם החבר הטוב ברנדון, קלי קיבלה שתי הצעות שאי אפשר לסרב להן – טבעת אירוסין מברנדון טוב הלב, וכרטיס טיסה מדילן הפרוע. היא העדיפה לדחות את שתי ההצעות הללו ולבחור בעצמה, לדבריה.