הטלטלה שעברה השבוע על משפחת ג'אנר-קרדשיאן הותירה אותנו עם וודאות אחת – ברוס ג'אנר בדרכו להפוך לאישה פיזית, והוא כבר לא מסתיר את העובדה שעבר אי אילו ניתוחים, מתיחות וזריקות כדי להיראות כמו אישה. הבת הקטנה שלו קיילי ג'אנר (17), לעומת זאת, ממשיכה להכחיש את השמועות לפיהן עברה הגדלת שפתיים וחזה, למרות שתמונות האינסטגרם שלה מוכיחות אחרת. "ראיתם אותי מתבגרת מאז גיל תשע", היא הסבירה בראיון ל"קוסמופוליטן". "הפנים שלי הולכים להשתנות. עכשיו אני יודעת איך להתאפר, להדגיש וכל זה. אני לא נגד ניתוחים. אני לעולם לא אגיד לא, אבל אני לא רוצה את זה כרגע". ועכשיו?

קיילי ג'נר שפתיים
השפתיים. רק איפור?

אין תמונה
והחזה. רק פוש אפ?

הייתם מצפים שאחותה הגדולה של קיילי, קים קרדשיאן, תודה בראש חוצות כי היא חייבת את המראה שלה למנתח פלסטי אחד או שמונה – אבל לא. בעוד שקים לא מסתירה את העובדה שעברה הסרת שיער מהפנים בלייזר ושלל טיפולי בוטוקס, היא לא הודתה מעולם שעברה הגדלת חזה, ניתוח אף או השתלת סיליקון בישבן. למעשה, אחד מפרקי "משפחת קרדשיאן" הוקדש לצילום רנטגן שעברה הקרדשיאנית כדי להוכיח לעולם שהישבן המפורסם שלה טבעי לחלוטין.

קים
הסרת שיער מהפנים: מודה

אין תמונה
בוטוקוס בישבן: לא מודה. היי, היא לא אמרה כלום על פוטושופ

מי שתתקשה להוכיח את הטענה הזו היא ניקי מינאז', שתמונות מפלילות שלה יושבת על הישבן הענק שלה כמו על כרית בהופעה צצו ברשת. ניקי אמנם נזהרת שלא להתייחס לשמועות על ניתוחים באיברי גופה השונים, אבל היא הכחישה בכל תוקף שעברה ניתוח אף: "מעולם לא עברתי ניתוח בפנים. הם רואים איפור והצללות, והם חושבים שניתחת את האף. לא לא לא. זה איפור". מישהו באמת מסתכל לה על הפנים?

ניקי מינאז  (צילום: Dimitrios Kambouris, GettyImages IL)
פייר? לא שמנו לב בכלל שיש לה אף | צילום: Dimitrios Kambouris, GettyImages IL

 אם נדמה לכם שויקטוריה בקהאם גדלה קצת עם השנים, עדיף שתשמרו את המחשבות הללו לעצמכם. הבקהאמית לא מסתפקת רק בהכחשות, אלא אף תבעה צהובון שטען שעברה ניתוח להגדלת חזה. "אני לגמרי טבעית, חוץ מהציפורניים שלי, השיער ושיזוף מלאכותי. מעולם לא עשיתי ניתוח בחזה", הצהירה במסמכי התביעה, ואנחנו בוחרים להאמין לה. כאילו שיש לנו ברירה.

ויקטוריה בקאם
הפעם לא ננסה לרדוף אחרי הצדק - אנחנו עניים גם ככה

ג'ניפר אניסטון אולי לא מכחישה שעברה ניתוח אף – היא אפילו צחקה על הניתוח שעברה בת דמותה רייצ'ל ב"חברים" – אבל כששמועות החלו להתפרסם על כך שהכוכבת בת הארבעים פלוס עברה הגדלת חזה, היא מיהרה לסתור אותן מיד: "נראה לי שיש איזה אידיוט איפשהו, שכנראה עצבני על משהו מסיבה כלשהי, ויצר סיפור מגוחך לפיו השתלתי שתלי מי מלח בחזה בסוף שבוע אחד. אני לא אומרת לעולם לא, ואין שום דבר רע בלגרום לעצמך להרגיש טוב עם עצמך, אבל עד שאגיע ליום הזה – אני אנסה כל דרך אחרת".

ג'ינפר אניסטון
רייצ'ל ניתחה את האף

ג'ינפר אניסטון ציצי  (צילום: Michael Tran, GettyImages IL)
ג'ניפר לא ניתחה את החזה. דווקא מאמינים לה | צילום: Michael Tran, GettyImages IL

אי אפשר לדבר על ניתוחים פלסטיים בלי להזכיר את המהפך של רנה זלווגר, שהסעירה את העולם כשדגמנה פרצוף שונה לחלוטין באירוע הוליוודי – ולמרבה ההפתעה, התעקשה שלא עברה שום הליך קוסמטי. "אני חיה חיים שונים, מאושרים ומספקים יותר, ואני מאושרת מכך שזה ניכר לעין", אמרה בתגובה. "חבריי אומרים שאני נראית שלווה. אני בריאה". רק בריאות לכולנו, אם ככה.

רנה זוולגר  (צילום: Frazer Harrison, GettyImages IL)
יש מישהו שעדיין לא מכיר את התמונה הימנית? | צילום: Frazer Harrison, GettyImages IL

אחרי הסערה של זלווגר, זה היה רק עניין של זמן עד שכוכבת נוספת תמצא את עצמה בקו האש. לכן כשאומה תורמן הגיעה לפרמיירה של "הסטירה" במראה בלתי מזוהה ותווי פנים מתוחים, מיד נשמעו זעקות "מתיחת פנים" מכל עבר. אלא שהמאפר של תורמן יצא להגנתה וטען: "זו היתה בחירת איפור כיפית, משהו שונה לחלוטין, וזה הכל. עשינו גבה יותר מודגשת ושפתיים כהות למראה יותר צרפתי". ואכן, זמן קצר אחרי התקרית חזרה תורמן למראה המוכר שלה. עד הפעם הבאה.

אומה תורמן
סיפקה הוכחות. תורמן והלוק החשוד

מהצד השני של המתרס אפשר למצוא כוכבות בנות 40-50 כמו ג'וליה רוברטס, שלא ממש זקוקות לעזרת מנתח פלסטי (או כך לפחות הן טוענות) ומרשות לעצמן לצאת נגד תעשיית היופי. "לפי הסטנדרטים ההוליוודיים, אני מניחה שכבר לקחתי סיכון גדול כשלא עשיתי מתיחת פנים", אמרה כשנבחרה להוביל את קמפיין האנטיאייג'ינג של "לנקום". "אבל אמרתי ל'לנקום' שאני רוצה להיות דוגמנית מזדקנת – אז הם חייבים להחזיק אותי לפחות חמש שנים נוספות, עד שאהיה בת חמישים".

ג'וליה רובטס  (צילום: Diane Freed, GettyImages IL)
את הניתוחים הפלסטיים שלה היא כנראה עשתה הרבה יותר מוקדם בקריירה | צילום: Diane Freed, GettyImages IL

המקרה המוזר של מייגן פוקס בשעת לילה מאוחרת כל כך מדהים, עד שהוא הוליד כמה תיאוריות קונספירציה לפיהן הכוכבת הוחלפה (פעמיים) על ידי כפילות. אבל כנראה שהאמת פשוטה הרבה יותר – היא פשוט עברה לא מעט ניתוחים פלסטיים ששינו לגמרי את המראה שלה ושבסופו של דבר אפשרו לה להפוך לכוכבת. פוקס מתחמקת תדיר מלהגיב על ניתוחים שעברה, ותמיד משיבה רק "השפתיים שלי הן השפתיים שלי". שזה, אולי, עונה על כל שאר השאלות בעניין.

מייגן פוקס
תגידו אתם - יש בכלל מקום לספק?

טארה ריד ניסתה להכחיש את הגדלת החזה (הלא ממש מוצלחת, יש להודות) למרות שהיה ברור לכולם שהחזה הענק שלה לא טבעי – במיוחד ביחס לגזרה הכחושה שלה. אחרי שחשפה שד מול המצלמות כשהשמלה שלה נפלה ב-2004, כוכבת "אמריקן פאי" נאלצה להודות שעברה השתלת סיליקון גרועה בעבר. "זה נראה כאילו לגמרי טבחו בי", אמר ל"טודיי שואו". "הפטמות האלה... הן נראות כמו ביצי אווז". וכל מילה מיותרת.

טרה ריד
לפחות הודתה בסוף. ריד והחשיפה

מובן מאליו שמריה קארי עברה אי אילו פרוצדורות – הטיב לנסח מנתח פלסטי שהעיר שלא הגיוני שאין לה סימני מתיחה אחרי לידת תאומים – אבל לא באמת ברור כמה ניתוחים עברה, באילו איברים ומתי. ניכר שהיא עשתה ניתוח אף, הגדלת חזה ואולי גם מתיחת עור, אך קארי מתעקשת שהשינויים הדרסטיים במראה שלה הם תוצאה של גיל וירידה במשקל אחרי ההיריון עם מונרו ומורוקן. ומה שלא עשה המנתח הפלסטי, ישלים המעצב הגרפי.

מריה קארי
אולי פשוט תכחישי גם שאת נושמת, מריה?

טיילור סוויפט גאה לחרות על דגלה את חזון הפמיניזם, אבל מסתבר שגם החזון הפרטי שלה לא ממש טבעי. ב-2013 הגיעה סוויפט לטקס פרסים עם מחשוף עמוק שהעיד שעברה הגדלת חזה, והצהובון "אין טאץ'" אף פרסם תמונה שלה מה"פיפל'ס צ'ויס" שבה נראית בבירור צלקת אדומה באזור הסייד בוב של הזמרת. אם אכן היתה שם הגדלה, לא מדובר בשתלי ענק סטייל טארה ריד אלא במשהו הרבה יותר צנוע וקלאסי. 

טיילור סוופיט
גם את תדמית "הבחורה הטבעית" צריך לשפץ, מסתבר

תאמינו או לא, אבל מלך הפופ המנוח מייקל ג'קסון לא הודה ברוב הניתוחים הפלסטיים שיוחסו לו בימי חייו. מייקל טען במשך שנים כי העור הבהיר שלו הוא תוצאה של מחלת הוויטליגו (אותה הוריש גם לבנו פרינס) ועובדה זו אוששה בנתיחת גופתו ב-2009. ג'קסון אישר כי עבר ניתוח אף (דה) אבל טען שכל שאר המהפכים בתווי פניו, שהשתנו ללא היכר מאז תחילת הקריירה שלו, הם עניין של גיל ושל דיאטה חריפה. בין אם אנחנו מאמינים או לא, אין כבר את מי לשאול בעניין.

מייקל ג'קסון (צילום: Phil Walter, GettyImages IL)
הסנדק של הניתוחים הפלסטיים. מייקל | צילום: Phil Walter, GettyImages IL

>> לכל הגלריות