View this post on Instagram

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on

קיילי ג'נר

אז נכון, קיילי לא באמת הצליחה להסתיר את ההריון ולכולנו היה ברור שמשהו מתבשל שם, אבל כשבארבעה בפברואר השנה היא פרסמה את הפוסט בו היא מתנצלת ש"שמרה אותנו באפלה כל כך הרבה זמן" ומבשרת על לידת בתה הבכורה, ההתרגשות האינטרנטית הייתה בשיאה.

אלא שהשיא האמיתי בכלל הגיע יומיים לאחר מכן, עם התמונה המוכרת של אצבעה המטופחת אחוזה בידה הפצפונת של התינוקת, ששמה - סטורמי וובסטר - הופיע תחתיה לראשונה. התמונה עדיין אוחזת בכמות הלייקים הגדולה ביותר השנה, יותר מ-18 מיליון, לאחר שעקפה בסיבוב את השמות האחרים ברשימה, ביניהם סלינה גומז, כריסטיאנו רונאלדו וביונסה.

View this post on Instagram

stormi webster

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on

קים קרדשיאן

יותר מארבע שנים עברו מאז שקים קרדשיאן פחות או יותר המציאה את הביטוי "לשבור את האינטרנט" עם תמונות העירום האיקוניות שלה לשער מגזין Paper, ומאז מקפידה לעשות את זה כל כמה זמן, במינימום מאמץ. השנה היו אלה הסלפיז האקסטרה-חושפניים עם צמות הפלטינום, שלאחד מהם אף צירפה את הכיתוב: "סלפיז עירום עד המוות", אבל אפילו יותר זכורה מהם היא התמונה ההיסטרית שבה היא מדגמנת סניקרס של ייזי בפוזה מאד ספציפית, שהפכה מהר מאד למם המוצדק של השנה.

View this post on Instagram

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

מדונה

גברת אסתר לא ממש עשתה השנה שום דבר שקשור למוזיקה, אבל עדיין זכתה בה להרבה תשומת לב ציבורית ואינטרנטית, ולא רק כי ציינה את יום הולדתה ה-60. למעשה, חוץ מהפגנות ההערצה העולמיות כלפיה סביב התאריך המדובר, בשאר הזמן זכתה מאדי לקצת פחות פרגון. היא חטפה ביקורות קשות אחרי נאום המחווה שלה לארית'ה פרנקלין בטקס ה-VMA, שלטענת המשחירים עסק אך ורק בה עצמה, והם גם לא אהבו את האאוטפיט שלה שלתחושתם עשה ניכוס תרבותי ללבוש צפון-אפריקאי. בהמשך הגיעו כל מיני פוסטים וסרטונים תמוהים באינסטגרם שלה, בנצפה ביותר ביניהם היא מצולמת כשהיא שותה יין בכף ומדאיגה מאד את העוקבים, שחוששים שהמלכה איבדה את זה סופית.

View this post on Instagram

A post shared by Madonna (@madonna) on

מלניה טראמפ

גם השנה נותרה מלניה טראמפ אחת הדמויות הכי אניגמטיות בתרבות העכשווית, והאינטרנט המשיך לנסות ולפתור את התעלומה בסקרנות רבה, שהגיעה לשיאה עם תקרית המעיל. "ממש לא אכפת לי", נכתב על גב המעיל מזארה שלבשה הגברת הראשונה לביקור ילדי מהגרים שהופרדו מהוריהם, בעיצומה של השערוריה סביב הסיפור. עד היום לא ברור מה הוביל לחוסר הטאקט האופנתי העגום ביותר בהיסטוריה, אבל התגובות הוויראליות בנושא עדיין ממשיכות להיערם, והמעיל עצמו נמכר באלפי דולרים והפך לפריט הכי יקר של זארה אי פעם.

View this post on Instagram

A post shared by jo ellison (@jellison22) on

אריאנה גרנדה ופיט דייווידסון

אתם בטח כבר לא זוכרים, אז נרענן רגע את הטיימליין: בתחילת מאי הודיעו גם אריאנה גרנדה וגם פיט דיווידסון על פרידתם מבן ובת הזוג שלהם מזה כשנתיים - היא ממאק מילר, הוא מקאזי דיוויד. בסוף מאי הם כבר אישרו בהתרגשות את הזוגיות המלבלבת ביניהם. באמצע יוני הם הודיעו שהם מאורסים, ושם האינטרנט כבר איבד את זה לגמרי. באוגוסט היא הוציאה אלבום ובו שיר אהבה מתוק שנקרא "פיט דיווידסון", בספטמבר הם אימצו חזירת מחמד משותפת, ובאוקטובר היא עברה למשמורת בלעדית של אריאנה אחרי שהשניים הודיעו על פרידה וביטול האירוסין. בנובמבר-דצמבר הגיע הספין המתבקש והמרשים של כל היופי הזה, שהסתכם בלהיט הזריז והענק "ת'נק יו, נקסט", שבעצמו שבר את האינטרנט. ככה עושים את זה.

ג'סטין ביבר והיילי בולדווין

פיט ואריאנה בהחלט לא היו הזוג היחיד ששבר את האינטרנט השנה באמצעות הנוסחה המנצחת "זוגיות מפתיעה+אירוסים בשניה": ג'סטין ביבר והיילי בולדווין מעמידים כאן תחרות קשה, ואולי גם מנצחים בה, אם מודדים לפי מי נשארו ביחד ואפילו אשכרה התחתנו. הפוסט הארוך שבו אישר ג'סטין את השמועות על זוגיות בינו לבין חברת הילדות שלו, וכמה שורות אחר כך גם הגדיל ובישר על האירוסים, ממוקם גבוה ברשימת הלייקים של השנה עם יותר מ-13 מיליון כאלה - וזה עוד עם כל החבר'ה הזועמים ממחנה סלינה.

View this post on Instagram

A post shared by Justin Bieber (@justinbieber) on

בלו אייבי

עם כל הכבוד לכל הלידות, הזוגות והערומות, כולם יודעים ששום דבר לא גונב את ההצגה יותר מכלבים וילדים, וכשהילדים הם בלו אייבי קרטר, גם אם הכלב של מייגן והארי יתחיל לדבר לא יהיה לו סיכוי מולה. בלו הייתה אחת הראשונות לשבור את האינטרנט השנה, כשכבר בסוף ינואר העניקה לנו את הרגע הבלתי נשכח שבו היא משתיקה במופת של עדינות אסרטיבית את ההורים שלה - קוראים להם ביונסה וג'יי זי -  בעיצומו של טקס הגראמי. כמה חודשים אחר כך הוכיחה בת השש הזאת שהיא באמת מתנה שלא מפסיקה לתת, כשתועדה מתחבאת בבהלה מפני הקטעים האינטימיים בין הוריה שמוקרנים בהופעה המשותפת שלהם. שמישהו ייתן לילדה תכנית אירוח עד 2019, תודה.