וויטני יוסטון, בובי בראון, בובי כריסטינה (צילום: Dan Callister, GettyImages IL)
בובי וויל אולווייז לאב יו, וויטני | צילום: Dan Callister, GettyImages IL

במהלך 14 שנות נישואיהם, התפרסמו שמועות רבות על אלימות בין בני הזוג וויטני יוסטון ובובי בראון. הוא נכנס ויצא מהכלא על שימוש בסמים, אך וויטני התעקשה שאם כבר, היא זו שמכה אותו. "הוא מעולם לא הניח עליי יד, אנחנו מטורפים זה על זו. אנחנו רבים בגלל האהבה שלנו", אמרה בראיון לסוכנות הידיעות. למרות זאת, בראון נעצר ב-2003 על תקיפה.

שנתיים אחרי שהתגרשו, וויטני החליטה לפתוח ולספר את האמת. בראיון לאופרה ווינפרי ב-2009 היא הודתה ש"הוא ירק עליי. הוא ממש ירק עליי. והבת שלי ירדה במדרגות וראתה את זה". יוסטון אמרה גם ש"הוא סטר לי פעם", והסבירה כי לדעתה, זה קשור באופן חלקי לעובדה שהצליחה יותר ממנו באותה תקופה. "אני חושבת שאיפשהו בפנים משהו קורה לגבר כשאישה משיגה כל כך הרבה שליטה", אמרה.

אחרי מותה של וויטני השבוע, בתם המשותפת בובי כריסטינה (18) התמוטטה ואושפזה בבית חולים, ככל הנראה לאחר ניסיון התאבדות. בובי עצמו התאבל בפומבי על מותה של אשתו לשעבר ואמר שהוא אוהב אותה, אך על פי דיווחים אחרונים, משפחתה של יוסטון מתנגדת לכך שיגיע ללוויה, מחשש שינסה לנצל את מצבה השברירי של בתו כדי לסחוט כספים מהירושה של יוסטון. נראה שגם אחרי מותה, לוויטני עדיין אין מנוחה ממערכת היחסים ההרסנית הזו.

זוגות הרסניים
זוגיות שעלתה לה בדם | צילום:
בלילה של טקס פרסי הגראמי 2009, במכונית בדרכם לאירוע, פרצה מריבה בין כריס בראון וריהאנה. הכל החל כשריהאנה קראה הודעת טקסט שקיבל החבר מאחת היזיזות שלה, והתעמתה עימו על כך. העניינים הפכו לאלימים ובראון חבט בה והותיר חבורות, סימני נשיכה ופנסים כחולים על פניה וידיה. הוא נעצר מיד והודה בעבירות שיוחסו לו.

השניים נפרדו וריהאנה הוציאה צו הרחקה נגד בראון, שהוסר רק לקראת טקס הגראמי ב-2011. בראון הביע חרטה רבה על כך וחשף כי אימו היתה קורבן לאלימות מצד אביו. על פי דיווחים לאחרונה, נראה שלמרות שמעריציה עדיין לא מסוגלים לשכוח, ריהאנה כבר סלחה לו והיא אפילו שוקלת קאמבק לאקס המכה.

זוגות הרסניים
מדונה ושון בימים היפים (אם אפשר לקרוא להם ככה) | צילום:

בעוד שמדונה המשיכה להתייחס לשון פן כאהבת חייה במשך שנים רבות, הוא דווקא תיאר את נישואיהם, שהחלו ב-1985, כארבע שנים אומללות שבהן לא היתה לשניים אפילו שיחה אחת. ב-1988 הגיע האומללות הזו לשיאה, כשמדונה פנתה למשטרה והגישה תלונה נגד בעלה על אלימות – אחרי ריב שכלל צעקות, קללות ומכות ונמשך כתשע שעות.

זו, הסתבר, לא היתה הפעם היחידה – פן השתמש באלימות כלפי אשתו והסובבים אותו לא פעם. למרות שביטלה את התלונה בסופו של דבר, השניים התגרשו ומדונה אף כתבה שיר על התקופה הזו, "Till Death Do Us Part". מזל שבמקרה הזה, רק הגירושין הפרידו ביניהם.

זוגות הרסניים (צילום: Kevin Winter, GettyImages IL)
איטס מריג', ביצ' | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL
כבר משלב ההיכרות ביניהם, היתה מערכת היחסים של בריטני ספירס ומי שהיה רקדן הליווי שלה בזמנו, קווין פדרליין, בעייתית: השניים החלו לצאת כשחברתו של פדרליין לשעבר היתה עדיין בהריון עם בנו. בזמן נישואיהם, בין השנים 2005 ל-2006, הם הספיקו להביא לעולם שני ילדים – שון פרסטון וג'יידן ג'יימס – לככב בתוכנית הריאליטי הכושלת " Chaotic" ולהסתבך בשלל פרשות אומללות שכללו סמים, אלכוהול וכמובן, תמונה אחת מפלילה שבה נראתה ספירס נוהגת כשבנה על ברכיה.

אבל הצרות האמיתיות החלו כשהשניים החליטו להתגרש. פדרליין תבע משמורת בלעדית על ילדיו וקיבל אותה, וספירס האומללה הסתגרה בחדר מלון עם ילדיה והוצאה משם בכוח לאשפוז במוסד פסיכיאטרי. מאז היא כבר הספיקה להשתקם ולזכות חזרה במשמורת משותפת, וכעת היא מצפה לנישואיה הקרובים עם החבר ג'ייסון טראוויק, נישואין שיש לקוות שיצליחו הרבה יותר.

זוגות הרסניים (צילום: Kevin Winter, GettyImages IL)
הבית כמעט עלה באש בגלל הזוגיות הזאת | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL
זמן קצר לאחר גירושיו מאשתו ואם שבעת ילדיו, רובין, החל מל גיבסון לצאת עם אוקסנה גריגורייבה, שכצפוי נכנסה ממנו להריון וילדה לו את בתו השמינית, לוסיה. השניים נפרדו כשנה לאחר מכן, אבל לא בנסיבות ידידותיות – אוקסנה הגישה תלונה במשטרה נגד גיבסון וטענה שהיכה אותה ושבר את שיניה. הוא הכחיש, ואז שלפה גריגורייבה את נשק יום הדין – קלטות בהן נשמע גיבסון מגדף אותה בחריפות ואומר לה "את נראית כמו פאקינג חזירה מיוחמת, ואם חבורת כושים תאנוס אותך, זאת תהיה אשמתך. אני הולך לשרוף את הבית".

גיבסון עצמו הודה שסטר לבת זוגו במטרה "להחזיר אותה למציאות" ואמר כי ייתכן והוא לא טיפל בסיטואציה בדרך הנכונה. זה כנראה האנדרסטייטמנט של העשור.

זוגות הרסניים (צילום: Jason Kirk, GettyImages IL)
אהבת דם | צילום: Jason Kirk, GettyImages IL

אנג'לינה ג'ולי, שלא נישאה מעולם לבראד פיט, היתה נשואה בעבר פעמיים – לג'ולי לי מילר ולבילי בוב תורנטון, המבוגר ממנה בעשרים שנה. היא היתה אשתו החמישית. כמו רוב בני זוגה של ג'ולי, גם את תורנטון היא הכירה בצילומי סרט משותף, "מגדל פיקוח". למרות שהנישואין בני שלוש השנים הסתיימו בנימה ידידותית יחסית, ג'ולי – שהיתה אז בחורה פרועה וקיצונית – לא הסתפקה בנדרי החתונה, אלא גם חלקה עם בעלה תליונים מלאים בדמם, כאות למסירות.

השניים, שאימצו בתקופת נישואיהם את מדוקס מקמבודיה, התגרשו סמוך למועד שבו פגשה ג'ולי את פיט. תורנטון החליט שדי לו בנישואין וסירב להינשא בשישית, אך השבוע נחשף כי הוא עובד על סרט חדש על גבר ומערכת היחסים שלו עם אישה שאסף במכוניתו, המבוסס על מערכת היחסים האינטנסיבית עם ג'ולי.

זוגות הרסניים (צילום: Carlo Allegri, GettyImages IL)
זוגיות זמנית שהולידה קלטת סקס נצחית | צילום: Carlo Allegri, GettyImages IL

מערכת היחסים של פמלה אנדרסון וטומי לי היא לא פחות ממטורפת: השניים הכירו ב-1995 ונישאו ארבעה ימים לאחר מכן. במהלך נישואיהם, שארכו סך הכל שלוש שנים, ישב המתופף של "מוטלי קרו" בכלא למשך ארבעה חודשים, לאחר שהורשע באלימות כלפי אנדרסון. על פי דיווחים, במהלך התקרית בעט טומי באשתו בזמן שהחזיקה בבנם המשותף, דילן.

החלק העצוב בכל הסיפור היה שאנדרסון לא עזבה את לי בזמן שישב בכלא על תקיפתה, אלא חיכתה לו שישתחרר כדי שיחזור הביתה, אליה. מאז הספיקו השניים להתגרש, ואנדרסון אפילו התחתנה פעמיים נוספות. אם יש דבר אחד טוב שיצא לה מהסיפור, הוא שקלטת הסקס הביתית שעשתה עם טומי הודלפה, ופאמי, כצפוי, הצליחה לעשות גם כמה מיליונים מהעניין.

זוגות הרסניים (צילום:  יחסי ציבור )
מה זה קשור לאהבה? | צילום: יחסי ציבור

כלפי חוץ נראה הזוג המוזיקלי אוהב ומצליח, והוציא בשנות השישים והשבעים להיטים מצליחים, אבל באוטוביוגרפיה שפרסמה טינה טרנר ב-1986 היא חשפה שנים של התעללות, התמכרויות לסמים ואלימות מצד בעלה, אייק. היא טענה כי הוא מכור לקוקאין ותרופות מרשם, וכי הוא היכה, אנס אותה, כיבה עליה סיגריות בוערות ושבר את אפה.

טינה עזבה את אייק אחרי 16 שנות נישואין כשבכיסה 36 סנטים בלבד, אך יצאה כשידה על העליונה – הספר שלה הפך לסרט, " What's Love Got to Do With It" בכיכובה של אנג'לה באסט, והיא עצמה עשתה קאמבק בשנות השמונים. אייק, שהודה כי מרבית הסיפורים נכונים, נפטר ב-2007 ממנת יתר.

זוגות הרסניים (צילום:  יחסי ציבור )
מריח כמו זוגיות הרסנית | צילום: יחסי ציבור
למרות שלא מעט פורסם על מערכת היחסים הבעייתית של קורטני לאב וקורט קוביין, נראה שישנם עדיין הרבה סודות מתחת לפני השטח. השניים נישאו ב-1992, וחצי שנה לאחר מכן נולדה בתם, פרנסיס בין קוביין. עם זאת, לא היה מדובר במשפחה קטנה ומאושרת – שני ההורים השתמשו בסמים והסתבכו עם החוק, ולאב אף הודתה שהשתמשה בסמים בזמן ההריון.

עקב הפרסומים הללו, ניסו הרשויות להגנת הילד לקחת ממנה את בתה פעמים רבות, אך לבסוף היא הצליחה להשיב לעצמה משמורת. קוביין, לעומתה, התקשה להתמודד עם הלחץ והצרות והתאבד ביריית אקדח ב-1994. למרות שמותו נקבע כהתאבדות, יש לא מעט מעריצים שטוענים כי סולן "נירוונה" נרצח על ידי אשתו הפסיכית, שממשיכה להסתבך בסמים ולהביך את בתה עד עצם היום הזה.