כמו סלבס רבים אחרים, גם קייט הדסון הוזמנה למשחק טניס ידידותי למטרות צדקה בגאלה שנערכה בלונדון ביולי 2013. בתה של גולדי הון העדיפה לשחק יחפה על המגרש מאשר להתרוצץ בנעלי עקב ושמלת ערב, וכך – יש לקוות – החזירה לעצמה יתרון על המתחרים.

גלריית סלבס יחפים - קייט הדסון (צילום: Tim P. Whitby, GettyImages IL)
ברינג איט! | צילום: Tim P. Whitby, GettyImages IL

אחרי ערב ארוך ומפרך של חיוכים, צילומים ועמידה על עקבים גבוהים על השטיח האדום, אי אפשר להאשים את סלינה גומז על כך שהחליטה לחלוץ נעליים בטקס פרסי ה-MTV 2013 ולהצטלם לאינסטגרם יחפה. מעניין אם לביבר יש פוט-פטיש.

גלריית סלבס יחפים - סלינה גומז
מנוחת הכוכבת

היידן פנטייר הפצפונת בדרך כלל מתנהלת על נעלי עקב שמעניקות לה עוד כמה סנטימטרים, אבל מסיבה לא ברורה החליטה כוכבת "נאשוויל" ו"גיבורים" לצעוד באבי רואוד המפורסם בשמלת מיני אדומה ורגליים יחפות. את יודעת שאין לך באמת כוחות על שגורמים לך להיות חסינה לפציעות, נכון?

גלריית סלבס יחפים - היידן פנטייר
הארוס לא פה, אפשר לרדת לעם

לפעמים קל לנו לשכוח שהסלבס הם אנשים בדיוק כמונו, ושגם להם קורים דברים מעצבנים. כוכבת "דיאנה" נעמי ווטס, למשל, שבה הביתה עם האומנת שלה ואספה את ילדיה מהשכנה כשלפתע הבחינה ששכנתה שכחה אצלה את הטלפון הנייד שלה, ורדפה אחריה יחפה ברחובות ניו יורק. נסיכה או לא נסיכה?

גלריית סלבס יחפים - נעמי ווטס
על נעלי בית שמעת?

אם כבר ללכלך את כפות הרגליים – מוטב לעשות זאת בריביירה הצרפתית. ביונסה נצפתה נושאת את בתה בלו אייוי (כשעוד היתה תינוקת קטנטנה) ברחובות ניס, צרפת, כשהיא יחפה. מה אתם אומרים, בלו דומה לה בכפות הרגליים? 

גלריית סלבס יחפים - ביונסה
שלא תדרכי על זכוכית

בריטני ספירס התארחה בתוכניתו של ג'יי לנו ב-2003, והתבקשה על ידי צופה מהבית להראות לקהל את כפות רגליה – אותן היא הצהירה שהיא שונאת. בריטני נענתה וחשפה שני קעקועים על כף הרגל, פרפר עם פרח וקעקוע נוסף שמשמעותו "חופש". אולי להבא עדיף שבאמת תנעלי נעליים.

גלריית סלבס יחפים - בריטני ספירס (צילום: Kevin Winter, GettyImages IL)
רוצה להריח? | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL

קריסטן סטיוארט אף היא מצאה את עצמה יחפה באולפן טוק-שואו – במקרה שלה היה זה ג'ימי פאלון, ששכנע אותה לשחק באיזה משחק זריקת דיסק ענק ב-2012 וגרם לה לחלוץ נעליים. לפחות הפעם היא לא שברה רגל.

גלריית סלבס יחפים - קריסטן סטיוארט (צילום: Theo Wargo, GettyImages IL)
לוקחת את האתגר ברצינות | צילום: Theo Wargo, GettyImages IL

לא ברור למה, אבל משהו בתוכניות אירוח גורם לכוכבות לחשוף את כפות הרגליים שלהן. גם פינק, שהתארחה בתוכנית גרמנית בדצמבר 2012, עשתה מינגלינג עם הקהל מאחורי הקלעים כשהיא יחפה לגמרי. אנחנו ממש מקווים שמישהו מנקה את האולפנים הללו.

גלריית סלבס יחפים - פינק (צילום: Dominik Bindl, GettyImages IL)
שלא תתקע לך הזרת בבמה | צילום: Dominik Bindl, GettyImages IL

הדוגמנית-שחקנית היפיפייה רוזי הנטינגטון-וויטלי דפקה חיוך לצלמים בגישת "מ'כפת לי" כשיצאה מבכורת סרטה "רובוטריקים 3" במלון ריץ קרלטון בברלין ב-2011, כשהיא מחזיקה את נעלי הכריסטיאן לובוטין שלה ביד. טוב, באמת מ'כפת לה.

גלריית סלבס יחפים - רוזי וויטלי הנטינגטון (צילום: Sean Gallup, GettyImages IL)
שהנעליים היוקרתיות לא יתלכלכו | צילום: Sean Gallup, GettyImages IL

תגידו מה שתגידו על רוזי הצעירה, אבל אפילו כוכבת ותיקה עם קילומטראז' כמו קת'רין זיטה-ג'ונס מעדיפה לוותר על הנעליים מדי פעם באירועים רשמיים. למרות שהתיק שלה מושך את רוב תשומת הלב, לא הצלחנו שלא להבחין בזוג נעלי פלטפורמות ענקיות ביד שלה.

גלריית סלבס יחפים - קתרין זיטה ג'ונס
גם אנחנו מופתעים

ניקול קידמן הדקיקה הגיעה לפרמיירה של סרטה "לידה" בפסטיבל ונציה 2004 בדרך שבה כולם מגיעים ממקום למקום בונציה – בסירה. כיאה למי שמגלמת בימים אלה נסיכה ממונקו, היא לא חששה לצעוד יחפה על המזח ששימש גם כשטיח אדום לעת מצוא.

גלריית סלבס יחפים - ניקול קידמן (צילום: אימג'בנק/GettyImages, getty images)
גם זה סוג של לדפוק כניסה | צילום: אימג'בנק/GettyImages, getty images

לקייט מוס יש מוניטין של נערת מסיבות פרועה – והתמונה הזו בהחלט תורמת לו. מוס הבריטית נראתה שיכורה ומחוקה כשיצאה ממכוניתה בתום ערב סוער, והשאירה מאחור את הנעליים שלה. עדיף ככה, אנחנו די בטוחים שהיא לא היתה מצליחה ללכת בהן שני מטרים.   

גלריית סלבס יחפים - קייט מוס
גם יחפה לא תצליחי ללכת בקו ישר

למה מל בי מה"ספייס גירלז" הולכת ברחובות טרזנה בקליפורניה במכנסיים מקופלים, יחפה ועם נעלי הספורט שלה ביד? רק נשים יבינו מיד את התשובה: סקרי ספייס נכנסה לפדיקור מפנק בספונטניות אחרי אימון כושר ונאלצה לדדות ברחוב בלי נעליים כדי לא להרוס לעצמה את הלק. לויקטוריה בקהאם זה לא היה קורה.

גלריית סלבס יחפים - מלאני בי
למישהו יש כפכפי אצבע בשביל הגברת?