• הרשתות החברתיות מוצפות בימים האחרונים בפוסטים של סלבריטאים אוכלים - או סתם מחזיקים - מילקי נשיקות של שטראוס. אך מה שיכול להראות בשנייה הראשונה כפוסט תמים, הוא למעשה פרסומת של חברת שטראוס.

למען קידום המוצר החדש, שטראוס שכרה את שירותיו של משרד הפרסום לבני נוער Teenk, שלפי גורם המעורב בעניין גייס כ-30 סלבריטאים שונים - ביניהם כוכבי המירוץ למיליון אלכסה ורז ואוריאל יקותיאל, טום קשתי, חן אמסלם, אושרי כהן, האחיות מלול, עומר דרור ועוד.

הקמפיין עבד בצורה כזאת שאותם סלבריטאים שלחו את מעדן החלב המדובר לאנשים שהם אוהבים דרך שליחים, כך שקשה לדעת מי מבין המשתתפים העלו את הפוסטים עם המוצר לעמודי האינסטגרם שלהם בתמורה לתשלום ומי סתם כדי להפגין את האהבה לה זכה מחברו.

אחד הסלבריטאים שלקח חלק בפרויקט אמר ל"מחלקה ראשונה" כי "ממה שאני יודע, פנו אליי ולעוד משהו כמו 25 איש, אולי יותר, והציעו לנו כסף תמורת העלאת המילקי. אני אישית קיבלתי על זה 500 ש"ח אבל יש מי שקיבל יותר". 

בירור קצר העלה כי ישנם סלבריטאים שקיבלו אף כ-2000 ש"ח על אותו הפוסט המדובר. "זה עובד לפי עוקבים, אם יש לך הרבה עוקבים תקבל אלפי שקלים, אם יש לך מעט תקבל בין 500 ל-1000".

ישנם סלבריטאים שקיבלו הצעה לקחת חלק באותו הקמפיין וסרבו בתוקף. אחד מהם אמר כי "קיבלתי הצעה עם מעט כסף, לא משתלם לי להעלות פוסט כזה בשביל 1000 שקל. צריך לחשוב טוב טוב איזה פוסט כן להעלות ואיזה לא, אחרת אתה הופך לספאמר וזה לא מעניין אף אחד. במקרה הזה העדפתי לוותר".

מפורסמת נוספת אמרה כי היא בוחנת את ההצעות היטב, שכן היא רוצה להימנע מגורל דומה לזה של אבי לן ו"סטטוסים מצייצים" - משמע שיסגרו לה את העמוד או יגבילו אותה.

מעבר למוזכרים לעיל, השתתפו בקמפיין גם רובי דואניאס, אנה בול, רומי וקורל גמר, נאור אורמיה, דלית זריהן, אלכסה דול, רז זלצרמן, מיכל הקטנה, ג'ניפר סנוקל, עודד פז מהפיג'מות, בן אל תבורי, אילן רונזנפלד, אושרי כהן, מור סילבר, ליהיא גרינר, האחיות מלול, חן טל, חן אמסלם, קורל סימנוביץ' ועוד - חלקם העלו לא רק לאינסטגרם אלא גם לפייסבוק, שם כידוע יש איסור מוחלט על העלאת פוסטים מסחריים.

הקמפיין עלה כ-30 אלף שקל, אותו סכום שלפי פרסומים קיבלה בר רפאלי על הפוסט עם חטיף השוקולד אשר עורר סערה ברשתות. 

 תגובת פייסבוק ישראל: "באינסטגרם זה מותר" .

ממשרד הפרסום TEENK הפנו אותנו לחברת שטראוס.

מחברת שטראוס טרם נמסרה תגובה.

טום קשתי
טום קשתי

חן טל
חן טל

ליהיא גרינר
ליהיא גרינר

חן אמסלם
הפוסט של חן אמסלם

  • אל הקרנת הסרט המדובר, "50 גוונים של אפור", שנערכה אמש בקולנוע גת, הגיעו במפתיע גם אנשי עסקים שרצו לראות את הסרט האירוטי - ביניהם ורד רוזן ומירי טוכמאייר, ארז אלוביץ' ושרון אילון, גלית פרבר, עומר דנקנר ולי גרבנאו, מודי ושרון כידון ועוד.

עומר דנקנר ולי גרבנאו
עומר דנקנר ולי גרבנאו

ורד רוזן וגלית ה פרבר
ורד רוזן וגלית פרבר

מירי טוכמאייר
מירים טוכמאייר

ארז אלוביץ ושרון אילון
ארז אלוביץ' ושרון אילון

  • אל יריד התיירות הבינלאומית IMTM אשר ננעל אמש בתל אביב, הגיעה גם משלחת בכירים מרשות התיירות של קוריאה בראשות מנכ"ל משרד התיירות של המדינה, קים קיון-סו. כמו כן הגיע גם שגריר קוריאה בישראל, לי גן-טה שהצטרף למשלחת.
קוריאה
הקוריאנים
  • לרגל שבוע האינטרנט הבטוח העולמי, ערכו במרכז הבינתחומי בהרצליה כנס של עמותת "הכפתור האדום", המובילה את המאבק בבריונות באלימות ברשת ומציעה פתרונות להתמודדות עם התופעה. בין הנוכחים שהגיעו לתמוך במייסדי העמותה, עדי זוטא ואלון בר דוד, אפשר היה למצוא את חברת הכנסת יפעת קריב, מנהל ארגון "צהלה", תת אלוף במיל', רן פקר ובכירים נוספים.

איתן סטיבה אלון בר דוד עדי זוטא רן פקר
פקר, סטיבה ומייסד הכפתור האדום

  • אם תהיתם היכן תשרת יורשת העצר למשפחת שטראוס, יסמין להט, בתם של אשת העסקים עפרה שטראוס ודן להט, הידיעה הזו היא בשבילכם: בתם של אשת העסקים עפרה שטראוס ודן להט הצטרפה לחיל החינוך וסיימה לאחרונה קורס מש"קיות הוראה.

אין תמונה
עפרה שטראוס

מנות קטנות

  • מפגש פסגה נרשם אמש בין המפכ"ל יוחנן דנינו לבין שלישיית "מה קשור", ציון ברוך, שלום מיכאלשווילי ואסי ישראלוף. השלושה הופיעו אל מול משטרת ישראל, כשבין לבין קפץ דנינו לבקר אותם - מה שנגמר בתמונה.

המפכל ומה קשור
"המפכ"ל ושלישיית "מה קשור
 

  • "מסעדות פתוחות", כך נקרא המיזם החדש של עיריית תל אביב וכמה ממיטב השפים של ישראלים, עליהם נמנים נשופט "מאסטר שף" חיים כהן, שף מסעדת פופינה, אוראל קמחי, שף קלארו, רן שמואלי ועוד. במיזם המדובר הנערך זו השנה השנייה, יוכלו חובבי הקולינריה לבשל במטבחים של אותם שפים אהובים. לכבוד המיזם התקבצו השפים על גג עיריית תל אביב לתמונת מחזור עם ראש העיר, רון חולדאי.  

 

רון חולדאי
חולדאי והשפים

פניות לכתב גיל משעלי: gil.mishali@mako.co.il