• פנייה נרגשת שקיבלה, הביאה את המעושרת ניקול ראידמן לתרום לצה"ל אפודים. למחלקה ראשונה נודע כי הפנייה הגיעה מאם שבנה משרת בעזה באחת מהיחידות הקרביות. האם סיפרה כי קיים מחסור באפודים קרמיים ופנתה לעזרת ראידמן. ראידמן מיד רכשה עשרה אפודים ליחידות השדה, דובדבן, גבעתי ושריון בעלות של כ-300 אלף שקלים.
  • גם אשת העסקים פנינה רוזנבלום נרתמה לעזרת חיילי צה"ל. רוזנבלום ארגנה משטחים עמוסים במוצרי רחצה והיגיינה ועוד הוסיפה חטיפי בריאות מבית היוצר של מפעלה. את המוצרים, בשווי של עשרות אלפי שקלים, היא שלחה לגדוד גבעתי ברצועת עזה. גם סמנכ"לית משאבי אנוש של חברת הגיימינג "פלייטיקה" נטע גילון ועובדיה נרתמו למען חיילי ותושבי הדרום. גילון ועובדיה תרמו מוצרי מזון וציוד אותו רכשו בלמעלה מ-25 אלף שקל.
צפו בסיפורים המעניינים של 7.4 לאורך השנים (צילום: חדשות 2)
פנינה רוזנבלום | צילום: חדשות 2
  • אייל רביד, מבעלי רשת "ויקטורי" ועובדיו, יצא בעוד יוזמה מבורכת: אחרי שתרמו בעשרות אלפי שקלים, החליטו עובדי הרשת להוסיף תרומות למען החיילים. כל עובדי הרשת החליטו לוותר על ימי החופשה שצברו לטובת החיילים. לאחר שיפדו את ימי החופשה שרוכזו, יוציאו צ'ק לחיילי גולני, אותם אימצה הרשת.
  • מנכ"ל אל על, דוד מימון, הודיע על מינויו של סמנכ"ל המטענים בחברה, שלי זהבי, לסמנכ"ל מסחר וקשרים תעופתיים בחברה. המינוי ייכנס לתוקף באופן מיידי. מימון הגיב על המינוי היום: "אנו נעשה כל שנדרש על מנת לאפשר את כניסתו המיידית והטובה של שלי לתפקידו. אני משוכנע כי הנסיון הרב ששלי מביא עימו לתפקיד, יאפשר לו להתמודד בהצלחה עם האתגרים העומדים לפתחינו".
מחלקה ראשונה יולי 28 - דוד מימון  (צילום: אל על יחצ)
דוד מימון | צילום: אל על יחצ
  • על רקע האזעקה שנשמעה בתל אביב, נפתחה בשישי האחרון התערוכה "מזל וברכה" בעיר, בה לקחו חלק אמנים כשי אזולאי, דגנית ברסט וגם הפרסומאי לשעבר, שוני ריבנאי. הגיעו להתרשם מהתערוכה: דן תדמור מנכ"ל בית התפוצות, אירית אדמוני פרלמן מנהלת אגודת ידידי בית התפוצות בישראל, האוצרת הראשית של בית התפוצות ד"ר אורית שחם גובר. עוד הגיעו האמן יאיר גרבוז, יוסף ז'וסף דדון, אספן היודאיקה ביל גרוס, טל בירנפלד (רעייתו של רו"ח אילן בירנפלד), עו"ד דורון כוכבי ורעייתו תמי, אשת העסקים חנה פרי וזן ועוד.
מחלקה ראשונה יולי 28 - הפרסומאי והאמן שוני ריבנאי  (צילום: אביב חופי)
שוני ריבנאי | צילום: אביב חופי
מחלקה ראשונה יולי 28 - דן תדמור מנכל בית התפוצות
דן תדמור
  • רעיה שטראוס חנכה ביחד עם בעלה את מעונות הסטודנטים החדשים במרכז למוסיקה "קשת אילון" בטקס חגיגי ביחד. השניים תרמו בשלב הראשון של הקמת המעונות מיליוני שקלים. הגיעו לטקס החניכה: מנכ"ל "קשת אילון" גלעד שיבא, נגיד בנק ישראל לשעבר, דוד קליין, עו"ד שמואל צור, ח"כ רינה פרנקל, ראש מנהל התעופה האזרחית, גיורא רום, מזכיר בנק הפועלים יורם ויסברם ועוד בכירים.
מחלקה ראשונה יולי 28 - רעיה שטראוס (צילום: שרית עוזיאלי)
רעיה שטראוס | צילום: שרית עוזיאלי
  • אחרי שספג ביקורת ברשתות החברתיות על כך שיצא נגד השמאל, מייסד אפליקציית "מובלי", איש העסקים משה חוגג, העלה פוסט הבהרה בנושא: "למען הסר ספק - אין לי שום בעיה עם שמאלנים. דעות שונות זה מותר ולדעתי אף רצוי. הבעיה זה השמאל הקיצוני, חולה הנפש, המסוכן שצריך לאשפז בכפייה שכן הוא מהווה גם סכנה לעצמו. אין שמאל וימין בימים האלו! יש עם ישראל ויש טרוריסטים (חמאס והשמאל הקיצוני)".

משה חוגג, מנכ"ל Mobli ויזם Yo (צילום:  Photo by Flash90, פייסבוק)
משה חוגג | צילום: Photo by Flash90, פייסבוק

לפניות לגיל משעלי כתבו ל: gil.mishali@mako.co.il