עושה דורין אטיאס: טהוניה רובל החליטה היום (שני) לצאת נגד משרדי פרסום ותופעת המשפיעניות באינסטגרם, שלטענתה, מוכרות מוצרי "חארטה" ברשתות החברתיות, וטענה שבגלל שהיא לא מוכנה להיות פעילה ברשת, היא מפסידה הרבה עבודות ושיתופי פעולה. 

"בואו נדבר רגע על נושא שמרתיח אותי ומעצבן אותי מאוד ברמות מפגרות. האינסטגרם הזה השתלט על החיים שלנו, ואני יודעת את זה, ואני לא נמצאת הרבה בדבר הזה שנקרא 'אינסטגרם'. אני לא מאלה שמעלות את החיים שלהם כל היום, אני לא מאלה שיושבות ומוכרות לכם מוצר חארטה כזה או אחר, כדי שתקנו ממני - ואני גם לא מעוניינת להיות מוכרנית - כי אני לא מוכרנית. אני דוגמנית, מנחה, שדרנית רדיו. אני מרצה על החיים שלי, אני כן משפיענית - אבל משפיעה בנוער בסיכון, משפיעה על נשים שנמצאות באלימות כזו או אחרת - והן קמות ויוצאת ממעגל האלימות שחיו בה". 

רובל הוסיפה לחזור שוב ושוב שהיא לא מוכרנית: "אם הייתי רוצה להיות מוכרנית, הייתי הולכת לחנות בגדים או חנות קוסמטיקה והייתי מוכרת לכם מוצרים, אבל אני לא. כל פעם מחדש מגיעה הצעת עבודה שמעוניינים בי. ומה עוצר את זה בעצם? אני לא מוכרנית, אני לא באינסטגרם, ולכן אני נפסלת על הסף. נראה לכם הגיוני? אני לא מעוניינת להיות מוכרנית, אני לא מאותן בנות שאחרטט לכן על מוצר שלא עובד, גם אם ניסיתי אותו עליי כמה פעמים. אני לא אמכור לכן מוצר ב-1,000 שקל שלא שווה 100 שקל. אני לא מהסוג הזה ולא מהסגנון הזה. למה לפסול לי את העבודה? למה לפגוע לי בעבודה? זו העבודה שלי, אני דוגמנית. ואגב, אני לא היחידה שחושבת ככה, כמעט 70 אחוז מהתעשייה הזו חושב בול כמוני, אבל לא מעז להגיד את הדברים האלה, אבל לי באמת נמאס לקבל את ה'לא' הזה בגלל שאני לא מוכרנית". 

בתגובה להתבטאות הזו של טהוניה, משפיעניות רבות הביעו את התנגדותן, וביניהן ניצבה גם נופר מור, גם יוצאת "האח הגדול", כמו טהוניה, שבשנים האחרונות עובדת גם באינסטגרם. "אני חולקת על הדברים שהיא אמרה. אינסטגרם זו אפליקציה שאפשר למכור ולהתפרנס דרכה, אני לא רואה בזה שום דבר רע. לא רואה שום דבר רע במילה מוכרנית, למה זה הפך להיות קללה? האם מוכרת בחנות בגדים זו קללה? את אומרת שאת לא כל כך פעילה באינסטגרם, אבל כשיש לך איזשהו מרמורון קטן על משהו שאת לא מקבלת את מיד פותחת את האינסטגרם ומשתפת בה, אז כנראה שזה לא כזה קשה לך לשתף באינסטגרם, אז כנראה שאת כן איזושהי משפיענית לא רק לאנשים שצריכים לצמוח מלמטה למעלה.

"מוכרנית זו לא קללה. למכור באינסטגרם זו לא קללה. זה בלוף וזה מרמור. כשאת יצאת מתוכנית ריאליטי וזכית בה קיבלת המון המון הצעות עבודה. זה שאולי לא הצלחת לתעל למקומות שאת רצית, את לא צריכה לזלזל באנשים אחרים. זה קולגות שלך. אין מה לעשות, אלה כללי המשחק, החוקים השתנו. למה להגיע ממקום מתקרבן?".