משעות הבוקר הרשת גועשת בעקבות צילומי מסך של התכתבות בין שתי אמהות שפורסמו היום (שלישי), שכוללות את בקשתה של אחת מהן, מפיקת האירוע, לא להזמין את בתה של השנייה למאורע. הסיבה, שהצליחה להסעיר רבים, היא כי לדבריה בתה מגיעה לאירועים עם מתנה זולה מדי. 

בין אלו שלא הצליחו להישאר אדישים לדברים הייתה הדוגמנית ואושיית הרשת נטלי דדון, שמיהרה לפרסם את תגובתה בחשבון האינסטגרם שלה ובהתאם, קיבלה המון תגובות שמגנות את ההתנהגות ומציעות לסייע בסיפור. כעת, בשיחה עם mako סלבס אומרת דדון: "בהתחלה נתקלתי בהתכתבויות האלו באיזה עמוד ברשת והייתי בטוחה שמדובר בפייק, לא האמנתי שזה נכון. רק אחרי שהבנתי שהסיפור אמיתי, החלטתי לעלות עם זה. אני חושבת שזה נושא סופר חשוב להציף. זה שאמהות לוקחות על עצמן להפיק ולהרים ימי הולדת ברמה גבוהה, זה לא צריך ליפול על הילדים ובטח שלא להחרים ילדה לפי מה שיש לה או אין לה לתת כמתנה ביום הולדת". 

בהתכתבויות שפורסמו הבוקר כתבה אותה אם כי "אני עושה לילדה יום הולדת לפי מה שהיא רוצה, ואני סופגת עלויות גבוהות, נראה לי שזה אמור להיות ההיגיון שלך לא לשלוח את הילדה כי היא לא מביאה מתנות - אז אני עושה את זה מטוב הלב שלי כדי שאחרי זה לא ידברו על הילדה שלך". עוד כתבה האם המפיקה את יום ההולדת של בתה כי "היא בחיים לא מביאה מתנות ואוכלת כמו חזירה".

שיחת הוואטסאפ בין נ' לאם שהפיקה לביתה יום הולדת
שיחת הוואטסאפ בין שתי האמהות

בסרטון שהעלתה לחשבון האינסטגרם שלה מוקדם יותר היום סיפרה דדון כי שוחחה עם האמא השנייה: "למדר ילדה בגלל שהמתנה שלה פחות יקרה ביום הולדת או שהיא אוכלת, אני אפילו לא אחזור על המילים בהתכתבות כי זה לא האישיו. אני רק רוצה לספר לכם שיצאתי מהשיחה, עם האמא הזאת, הבריאה, מלאת השראה. אני שואלת אותה כי גם חברים אמרו 'תביאי אותה, תשיגי אותה, אנחנו רוצים לעזור'. אין על העם המדהים הזה שלי, כולם רוצים לעזור, לתת, להעניק, לעטוף את הילדים. אני רוצה לראות איך אנחנו יכולים לעזור לילדים, איך אפשר לשמח אתכם?", אמרה הדוגמנית, שלבסוף הצליחה לסייע לאם.

View this post on Instagram

A post shared by Nataly Dadon (@natalydadon)

בשיחה עם mako סלבס אומרת כעת דדון כי "מבירור מהיר הגעתי לחברה שלי, שני, שהכירה את האמא שאישרה לי את הסיפור". חברתה של דדון, שני שרביט, מנהלת סופר חינמי לנזקקים בפתח תקווה, שמאפשר להם להגיע פעם בחודש ולקחת מוצרים ללא כל תשלום. שרביט פגשה את האם, ששיתפה אותה בהתכתבויות על מנת להתייעץ איך לנהוג בסיטואציה.

"לא פעם דיברתי ועסקתי בנושא החרמות וזה נוגע לכולם וחייב למגר אותו. מהשנייה הראשונה היה ברור לי שזה יתפוצץ, זה זעזוע. לא התכתבות לגיטימית או נורמלית, ידעתי שזה יעורר גלים. לא היה לי ספק בכלל וגם זה טוב שאנחנו לא אדישים לדבר כזה", אומרת לנו דדון. אמת בדבריה.