שירלי בוגנים הייתה אחת הדוגמניות המצליחות בישראל. היא התחילה את הקריירה בגיל צעיר, ועבדה עם כמה מהחברות והמותגים הכי חזקים בארץ והופיעה בכמה מהמגזינים הנחשבים ביותר. אבל בעשור האחרון, הדבר היחיד שהיא התמקדה בו הוא הבאת ילד לעולם, תהליך שהסתבר כקשה במיוחד, בעקבות קשיי פוריות שחוותה. במהלך התוכנית "מדברות על זה", חברות הפאנל שוחחו על סדרת הדרמה החדשה של קשת 12, "גוף שלישי", שעוסקת בנושא הפונדקאות, ובוגנים שיתפה בתהליך שלה באומץ ודמעות.

"המסע להביא ילדים, עצר לי את החיים ואת החלומות, פגע לי בזוגיות, בגוף ובעיקר בנפש. שלעולם לא תחזור לעצמה". את המילים המטלטלות האלה, שיתפה בוגנים במהלך דיון בכנסת על נושא בריאות האישה. כשהיא צופה שוב בסרטון במהלך הדיון באולפן, היא מתחילה לדמוע. כבר קרוב ל-12 שנים שהיא ובן זוגה נמצאים בתהליך וניסיונות להבאת ילד לעולם, תהליך שגבה ממנה לא מעט כפי שהיא מספרת.

כמה את שומעת את התגובה, היא עשתה קריירה במקום לדאוג להיות אמא?
"אני לא צריכה להיענש על זה. להיות דוגמנית זה פעם בחיים, וזה רק לתקופה. אם את מפספסת את זה, את מפספסת. כשאת בתוך זה את אומרת: 'אוקיי, אני עכשיו הולכת לפתח קריירה'. את לא חושבת על להקים משפחה, כי את יודעת שיש לך זמן מוקצב. אם הייתי יודעת אז בגיל 30 שאני יכולה להקפיא ביציות, החיים שלי אולי היו נראים אחרת היום. אבל אז לא הייתה את המודעות הזאת, ואני לא חושבת שאישה צריכה להיענש על זה בגלל שהיא רוצה לפתח קריירה בגיל צעיר".

מה זה עושה לך לראות את הנאום שלך מהכנסת?
"קשה. חשפתי את זה הרבה שנים אחורה בעל כורחי. כי תמיד שאלו אותי, וישראלים אוהבים להיכנס קצת לתוך הרחם. לא הייתה לי ברירה אלא לדבר על זה. אבל אני שמחה שעשיתי את זה, עזרתי להמון נשים שגם מתמודדות עם הקשיים האלה, ושולחות לי הודעות ומשתפות אותי. זה היה למטרה טובה".

זה כאב שיהיה לך לנצח?
"כן. זה כאב שלעולם יהיה איתי, כי זו מלחמה שאני נלחמת כבר כמעט 12 שנה. היום אני כבר לא מנסה, הלכתי לדרכים אחרות, שגם שם מנסים וזה לא מצליח. אבל בסוף זה יקרה. זאת מלחמת התשה נפשית, אני לא מדברת על הפיזי אפילו. ההתמודדות הזאת של כל פעם מחדש, לקום להסתכל קדימה ועוד פעם לראות את האור, אבל הוא לא בקצה המנהרה".

את מסתכלת על נשים אחרות שהן בהיריון?
"לא ממש לא. בזמן שאת בתהליך, את לומדת להבין. את גם הולכת לעזרה. בין אם זה לפסיכולוגים או אנשים שיעזרו לך להתמודד, כי את לא יכולה להתמודד עם זה לבד. ואז את מבינה שזה שלך, ומה ששל אנשים אחרים, זה שלהם. נהפוך הוא, אני שמחה ומאחלת לך לידה קלה וגם לחברות שלי שילדו. מה ששלי אני אתמודד איתו".