שלושה ימים לאחר שחזר לארץ משהות ארוכה במיאמי, הופצו אמש (שלישי) לתקשורת תמונות של יאיר נתניהו כמוקדן ב"איחוד הצלה". מרגע פרסום תמונות אלה, נתניהו חטף אש של ממש ברשתות החברתיות - וספג ביקורות מכל עבר.

מי שהיה בין המבקרים הוא לא אחר מאשר הזמר והיוצר עידן רייכל - שיצא בתקיפות נגד בנו של ראש הממשלה. בתגובה לפוסט של כתב mako גיל משעלי, רייכל זעם והגיב: "אנחנו ב-28 בנובמבר, כן? הטבח היה בשבעה באוקטובר, כן? מהשבעה באוקטובר משעות הבוקר, החיילים הגיבורים שלנו לוחמים בכל הגזרות". 

עידן רייכל נגד יאיר נתניהו (צילום: instagram)
תגובתו של עידן רייכל נגד יאיר נתניהו | צילום: instagram

עוד הוסיף רייכל: "מאות מהם לא שבו מהקרבות. מה זה בדיוק הפוסט הזה? זה אמור להרשים מישהו שבנו של ראש ממשלת ישראל, שלא היה פה כל השבועות, חזר ומחרף נפשו בעמדה טלפונית? יש אחריות כלפי העוקבים וכל הקוראים. בחייאת". 

גם מאיה בוסקילה לא נשארה אדישה - ותקפה את נתניהו גם כן בסטורי שלה: "זה הרבה יותר אפקטיבי ורלוונטי ב-07.10. לא הבנתי את גאוות הפרסום, שבטח לא בא סתם משום מקום. זה לא ששמו עליו שכפ"ץ וקסדה, והוא בדרך לחרף נפשו יחד עם חיילינו הגיבורים שעזבו את ביתם, חלקם הגדול גם עזבו את ילדיהם ומשפחותיהם וטרם חזרו לביתם, חלקם גם לא יחזרו. מסקנה: אם המעשה פרווה והטיימינג הזוי ורחוק מדי מה-07.10, עדיף שפשוט לא לתעד ולהצטלם". 

מאיה בוסקילה נגד יאיר נתניהו (צילום: instagram)
צילום: instagram

כאמור, טענות רבות ברשת הופנו על כך שמדובר בכלל בתרגיל יח"צ - ולא בהתנדבות של נתניהו.

על פי גורם ב"איחוד והצלה" שנכח במקום נמסר: "יאיר נתניהו ואלי ביר (נשיא ומייסד איחוד הצלה) חברים, היו יחד במיאמי בארה״ב וגייסו תרומות בחודשיים האחרונים, ביניהן שני אמבולנסים. כשחזר לארץ, נפגש עם אלי במוקד, זכה לסיור והסבר לאן התרומה הגיעה. יאיר ניצל את השעה שם כדי ללמוד על המוקד ולסייע במה שאפשר. יאיר התיישב, מישהו צילם והתמונות הופצו. התמונות לא יצאו באופן רשמי מדוברות איחוד הצלה".