רותם פיינברג היא אולי הכלה הכי מדוברת כרגע ב"חתונה ממבט ראשון" (הערב, אחרי החדשות, קשת 12). נראה שמההתחלה, עם כמה שהייתה משיכה ורצון שהכל ביניהם ילך חלק - משהו בתקשורת ובדינמיקה ביניהם מציף אותם כל פעם מחדש. רותם לא פעם הביעה את הקושי שלה לשתף את הרגשות שלה אל מול המצלמות. 

כעת תפסנו את רותם במתחם הפיינטבול בנתניה ובדקנו איך עוברת עליה התקופה מאז שעלתה התוכנית לאוויר, אילו תגובות היא מקבלת ברחוב וברשתות - וגם: האם יש בה חרטה על ההתנהגות שלה עם רונן? התשובות מפתיעות.

צילום וריאיון: לי מור

איך את מתמודדת עם מה שמשודר בפרקים האחרונים?
"הפרקים האחרונים הם באמת קצת יותר מורכבים, ולא היה לי פשוט לצפות בפרק האחרון ספציפית, קצת יותר מכולם. אני חושבת שזה הפרק שהכי פחדתי ממנו, הפרק עם החברות שלי - וגם הוא באמת הכי קשה לצפייה בסוף. אבל אני ממש רואה את רותם שנמצאת שם ואני רואה את המצוקה שהיא נמצאת, ובאמת בא לי ללכת, לתת לה חיבוק ולהגיד לה שהכל יהיה בסדר, ובאמת שיש לי את החברות הכי תומכות בעולם. עשינו קלוז'ר והן גם היו איתי בשידור של הפרק הזה, וזה היה כיף". 

את מוצאת את עצמך צופה בפרק והאמוציות מאז חוזרות?
"אני חושבת שזה הפרק היחיד שנגע בי בצורה שבה דפק לי הלב. בסופו של דבר, הסיפור מסופר כמו שהוא, והיה לי קשה בסוף עם עצמי". 

הסתכלת והתכווצת בכיסא כי לא אהבת את ההתנהגות?
"כן, לא הייתי כל כך בסיטואציה. הרגשתי שאני ממש מחוצה לה, ואני לא מצליחה לראות את מה שבאמת קורה שם. זו הייתה סיטואציה לא פשוטה - ואני לוקחת אחריות".

רותם פיינברג ורונן מיימון (צילום: חתונה ממבט ראשון, קשת 12)
צילום: חתונה ממבט ראשון, קשת 12

בראייה לאחור, היית עושה דברים אחרת?
"אולי הייתי מנסה קצת יותר להירגע, אבל אני לא חושבת שזה משהו שאפשר לעשות. אני לא חושבת שאפשר להכין את עצמנו. אנחנו בסוף אנשים רגילים עם עבודות רגילות, ואנחנו לא רגילים למצלמות האלה. אותי זה קצת הבהיל אותי יותר. אם חשבתי שאני אהיה בסדר, אז הבנתי שאני לא. היה לי קשה".

הרבה שאלו את עצמם: "היא לא יודעת לאן היא באה? זו תוכנית ריאליטי מצולמת".
"אז האמת שידעתי לאן אני באה, אבל לא ידעתי מה אני ארגיש. נבהלתי, ולא יכולתי לצפות את זה בשום צורה. אני חושבת שבסוף זו האותנטיות שלי - הפחד, המצוקה שאני נמצאת בה. אני מדברת אותה, ואני מקווה שבסוף יראו אם אני נפתחת".

אמרת שרונן הוא בן אדם שהיית רוצה לידך. זה עדיין מרגיש ככה היום?
"תראו, אתם צריכים לצפות".

את כל הזמן פוחדת שתצאי הרעה בסיפור. מאיפה זה נובע?
"אני חושבת שבסוף זו הביקורתיות שלי כלפי עצמי, זה לא מה הצופים יגידו וזה לא מה אנשים אחרים יגידו - זה אני עם עצמי. אני רוצה להיות טובה לעולם, זה חשוב לי. הייתי במצוקה והרגשתי שאני לא מצליחה לצאת ממנה. אין מה לעשות, כמו שאתם רואים הצופים עושים את הלעומתיות הזו, רותם לעומת רונן, למרות שזה לא נכון - שנינו בסוף אנשים טובים, ופשוט נמצאים בסיטואציות מורכבות, זה הכל".

רותם פיינברג ורונן מיימון (צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון", קשת 12)
צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון", קשת 12

אילו תגובות את מקבלת ברשתות?
"אני אגיד שלא כל כך מזהים אותי ברחוב, זה קטע מוזר מאוד. אבל אני חייבת להגיד שגם בימים האלה אני מקבלת מלא אהבה. מלא אנשים עוצרים שנייה את החיים שלהם, ושולחים לי הודעות טובות, מחבקים ועוטפים - וזה לא מובן מאליו. חשוב לי לעצור ולענות לכולם, כי באמת האהבה הזו היא מדהימה. וכן, יש גם תגובות רעות ואני חושבת שאין מקום לתגובות רעות, יש מקום להגיד ביקורת, ואפשר להגיד אותה בצורה נעימה - אבל תגובות רעות - כואב לי לראות את זה. כי בסופו של דבר, מבקרים אותי על זה שאני ביקורתית או רעה, ואז רעים אליי, ואני לא חושבת שיש לזה מקום, וחבל, כי זה כואב וזה פוגע ממש".

ספרי לי על משהו אחד שהשתנית בו מאז שנכנסת לחוויה הזו.
"אז אני לא יודעת אם השתניתי. אני חושבת שאני עדיין נמצאת בתוך התהליך הזה של להבין בכלל מה קורה סביבי, ואני עדיין מעבדת אותו. אין לי מסקנות קונקרטיות אבל מבטיחה שאם יהיה לי אני אגיד אותן בהמשך, כי אני עדיין מעבדת את כל מה שקורה". 

מה העניינים איתכם היום? באיזה מצב זה נמצא?
"הכל מעולה, הכל מצוין. תצפו. אני לא יכולה לספר". 

רותם פיינברג ורונן מיימון (צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון", קשת 12)
צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון", קשת 12