מאז פרצה המלחמה עוסק יוסף חדאד ביתר שאת בהסברת המצב בישראל - החוצה לעולם. היום (שישי), ובשיתוף mako, הוא החליט לעשות סדר ללא אחרת מאשר אנג'לינה ג'ולי, שהתבטאה באופן חד משמעי בנוגע למצב האזרחים בעזה והאחריות של ישראל בנושא, שלדבריה "רוצחת משפחות שלמות, מענישה נשים וילדים ועושה דה-הומניזציה" למיליוני פלסטינים. "אנג'לינה ג'ולי היקרה" פנה חדד לכוכבת, "הדאגה שלך לאזרחים ברצועת עזה הגיעה לישראל והלבבות של כולנו התמלאו בחמלה. רק דבר אחד, נראה ששכחת פרטים חשובים שאולי תרצי לדעת".

חדאד ציין בפנייתו לכוכבת כי "ישראל אכן תקפה את מחנה הפליטים ג'באליא הממוקם בצפון רצועת עזה, אבל רק אחרי שבועיים שבמהלכם צה"ל עשה כל מה שבכוחו כדי לפנות משם אזרחים תמימים. ישראל יצרה מסדרון הומניטרי שמוביל לדרום רצועת עזה, היכן שיש חשמל, מזון, מים, תרופות וכל מה שדרוש. באכזריותם, חמאס הם אלה שמונעים מהאנשים בעזה לנוע דרומה. הם מאיימים עליהם ועל משפחותיהם עם נשקים, בשעה שהם מנסים להתקדם. הם משתמשים באזרחים כמגן אנושי כדי להצדיק את התקיפות הנוראיות שלהם על ישראל", הוסיף.

View this post on Instagram

A post shared by mako (@mako.il)

"יש ראיות שהם מתחבאים מתחת לבתי חולים ובכוונה משגרים טילים מאוכלוסייה אזרחית. רק בשבוע שעבר בכיר חמאס אבו מרזוק (מוסא מוחמד אבו מרזוק, סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס), הצהיר גלויות: המנהרות התת-קרקעיות נועדו להגן על חמאס. את יודעת, ארגון הטרור", ציין המסביר הלאומי החליפי והוסיף בלי להתבלבל: "אז אני שואל, מי אחראי לביטחונם של האנשים בעזה? 'האו"ם וישראל' הוא ענה (אבו מרזוק). את מבינה אנג'לינה? הם הצהירו שלא אכפת להם מרווחתם של האנשים שלהם ומפתיע ככל שזה יישמע בנקודה הזאת, ישראל היא זו שעשתה יותר כדי לשמור על האזרחים בעזה בטוחים.

"אה, דבר אחרון, את פעילת זכויות אדם מוכרת במשך שנים רבות,  פעלת רבות למען הדיכוי מסביב לעולם, אז איך זה שלא שמענו אותך אומרת מילה על זוועות 7 באוקטובר?" הוסיף חדאד. "נשים צעירות ומבוגרות נאנסו באכזריות מול הוריהן והבעלים שלהן. אנשים מבוגרים נחטפו. ילדים נשרפו יחד עם קרוביהם, עד כדי כך שלא היה ניתן להפריד בין הגופות בנתיחה שלאחר המוות. גופות חוללו. האיברים הכי אינטימיים שלהן הוסרו. אנג'לינה, אל תעוותי את העובדות, תדברי בקול רם ותשתפי את האמת האמיתית".

ג'ולי כאמור התייחסה לראשונה למלחמה שלושה שבועות אחרי שפרצה, בפוסט שהעלתה לחשבון האינסגרם שלה, שבו בין היתר כתבה כי "מה שקרה בישראל הוא מעשה טרור, אבל זה לא יכול להצדיק את החיים התמימים שאבדו בהפצצת אוכלוסייה אזרחית בעזה, שאין לה לאן ללכת, אין לה גישה למזון ומים, אין אפשרות לפינוי ואפילו לא את זכות האדם הבסיסית לחצות גבול כדי לחפש מקלט". שבוע לאחר מכן, השחקנית כבר הייתה פחות "אובייקטיבית", כשכתבה: "עזה היא בית סוהר פתוח כבר קרוב לשני עשורים והופכת במהרה לקבר אחים".

View this post on Instagram

A post shared by mako (@mako.il)