כבוד השופטת: אילנית לוי הוכיחה שהיא מסוגלת לעשות הכל. דוגמנית, מגישה, מנחה, זמרת וכעת גם חברה בפאנל המומחים בשיגעון ששמו "רואים את הקול" (הערב אחרי החדשות, קשת 12). רגע לפני, לוי דיברה בריאיון ל"חדשות הבוקר" על המצב הפוליטי הסבוך במדינה, כשהעברת החוקים ממשיכה ולצידה מחאות של אלו שמתנגדים לתוכנית לוין. היא שיתפה בתחושות שלה לאור המצב, וכיצד מתמודדים איתו גם בבית שלה.

אלירז ימין מובהק ואת מגיבה על מה שקורה. כמה זה משפיע על הדינמיקה בבית?
"יש משבר שקורה היום במדינת ישראל, לא משנה באיזה צד אתה. יש אנשים שהם בשום צד, ופשוט מחפשים את השקט, השלווה והשפיות שאיבדנו. אני לא חושבת שיש בית ישראל שזה לא נוגע בו, גם בבית שלנו הילדים מדברים על זה המון, עצוב לראות את מה שקורה לנו כחברה. אני בכוונה לא מדברת על צדדים, יש לי ביקורת על שניהם. אני לא מסתירה את זה, אני בצד הימני של המפה אבל כשקורה משהו שמפריע לי בצד הימני אני כותבת את זה ברשתות, וגם כשמשהו מפריע לי מאנשים מהצד השמאלי של המפה אני כותבת. חשבנו שיש לנו אבא ואמא שהם הפוליטיקאים והם לא מתפקדים בעיניי האישית כהורים. אנחנו חייבים לעצור את הטירוף הזה".

מה צריך לעשות?
"אני אדם אופטימי, והגעתי למצב בשבוע שעבר אמרתי 'וואלה אני לא רואה פתרון'. אני רואה את זה רק הולך ומעמיק אבל אני חושבת שאסור לנו ליפול, אנחנו צריכים לדעת לנהל שיח אמיתי, כן ונבון ולא להאשים אחד את השני. התחלנו לדבר בסיסמאות, והסיסמאות האלה לוקחות מאיתנו את האנושיות, החברתיות. גם אם אני לא מסכימה אני יכולה לנהל ויכוחים, גם בבית עם בעלי, ועדיין זוכרת שזה מעולה שאנחנו מנהלים ויכוח ושיש לנו דעה שונה. אסור לחרוץ גורלות על אנשים בגלל דעות שונות. שמעתי על חברים שהפסיקו חברות רק בגלל שהם חושבים אחרת, זה באמת מטורף. אחרי שהפוליטיקאים יעברו למשבר הפוליטי הבא שלהם, אנחנו נישאר פה מדממים, פצועים וקרועים. מי יאחה את השברים האלה? אני מנסה להיות אופטימית כי זה מראות עצובים מאוד מה שאנחנו רואים". 

View this post on Instagram

A post shared by Ilanit Levi Sade (@ilanitlevi_sade)

אחרי שבפעם הקודמת ב"רואים את הקול" הם הצליחו לקלוע בול, הערב חברי הפאנל יעמדו בפני אתגר חדש. מי שתגיע לתת להם יד היא הזמרת האורחת מרגלית צנעני שתנסה לנחש מי זמר ומי עשה הכל על מנת להפיל אותה ואת חבריה בפח. לוי מספרת על הקושי הפסיכולוגי לזהות את הזייפנים, מדוע היא סומכת על האינסטינקטים של מרגול - וחשפה את דעתה על הקריירה החדשה של הילדים שלה, ליאם ואלין, בתור זמרים.

אחרי שכיכבת יחד עם אלירז ב"הזמר במסכה", נראה שבפורמט הנוכחי זה קשה יותר.
"יחסית להחלטות הסופיות אני בסדר, למרות שיש נפילות די קשות. זה קשה כי אין לך אינדיקציה לכלום. חשוב לזכור שמי שעומד על הבמה עובר הכנה טובה כדי לעשות דברים שיבלבלו אותנו. הם מתכוננים המון זמן, הם לוקחים את זה ממש כמו תפקיד משחק".

מי מקבל את ההחלטות בפאנל?
"אנחנו משגעים ומבלבלים אחד את השני. אתה לא תמיד רוצה את האחריות לקבוע שהוא או היא לא זמרים. לפעמים בא לך לומר 'קחו את האחריות ממני'. אנחנו בעיקר עובדים בלהטיל אחריות על השופטים האורחים. אם טעינו אנחנו מאשימים אותם, ואם צדקנו אנחנו מרימים לעצמנו". 

אחרי שהתבלבלתם בשבועות האחרונים, מרגול תציל אתכם?
"אני רוצה לראות את האדם שינסה לעבוד על מרגול. אנחנו סומכים על מוטיב ההפחדה שלה על המתמודדים. נראה לי שיש למרגול אינסטינקטים טובים".

גם בבית את מוקפת בזמרים, עכשיו יש לך שניים - ליאם ואלין.
"רציתי לשמור את הזמרים האלו בקן שלי, לפחות עד שהם יהיו גדולים יותר אבל חלומות של ילדים אסור לעצור, רק לתת להם לפרוח ולהיות מאחוריהם. הם נותנים ביטחון אחד לשנייה, נשאר רק הפחד העמוק שלי לצד התקווה שהם יגשימו כל דבר. הם זמרים מדהימים אבל כל אחד הולך בדרכו. גם הקטנה כבר מנגנת על כל מה שהיא מוצאת. בסוף אנחנו רוצים לראות את הילדים מאושרים ושיהיה להם טוב".