בבוקר השבעה באוקטובר מחבלי חמאס חדרו לשטח ישראל וביצעו טבח נוראי ומזעזע בתושבי עוטף עזה ובמאות מבלים בפסטיבל "NOVA" שנערך בקיבוץ רעים. בפרויקט מיוחד ומרגש, הסלבס פגשו את שורדי הטבח מהמסיבה ושמעו מהם ממקור ראשון את העדויות המצמררות מאותה שבת שחורה.

שרי גבעתי נפגשה עם רון שגב, שהגיע עם אחיו למסיבה ברעים במטרה לחגוג ומצא את עצמו נמלט על חייו תחת אש. "מסיבה חלומית, הרבה זמן לא הייתה הפקה כזאת בארץ. ב-6:20 הייתה פתאום אזעקה, הבנו שיש סכנה. בשניות הראשונות צעקתי 'תפסו את התיקים ובואו נעוף החוצה'. ראיתי עשרות אם לא מאות של טילים באוויר. נכנסנו לאוטו, באנו לקחת ימינה ואיך שפנינו ראינו מלא רכבים שנסעו בטירוף חזרה וצעקו לנו 'יש שם מחבלים, יורים עלינו'".

ברגע שאמרו לכם שיש מחבלים ברעים, הבנת מה המשמעות או שחשבת שזה מחבל אחד-שניים?
"זה בדיוק מה שחשבתי. פתאום שמעתי את היריות ממש קרוב והבנתי שחייבים לנטוש את האוטו. בראש שלי ידעתי שזה או שאני רץ או שאני נשאר פה ומת, ידעתי שמי שיעצור באותם רגעים, שיישאר פה - יישאר פה לנצח. ראיתי מאות אנשים רצים והכדורים עפו לידינו, פגעו במכוניות. רגעי אימה שאין לתאר. היו לפחות 30-40 פעמים שחשבתי שאני הולך למות. שזה הרגע האחרון שלי".

עוד רגע כזה היה כשהמחבלים היו מרחק קטן ממנו ומאחיו, ורון כבר ראה את הסוף. "היה רגע שירו ממש עלינו וירדנו לנחל. הרמתי את הראש וראיתי שני מחבלים על אופנועים, ראיתי את הנשק של אחד מהם על הצד. עצמתי עיניים, אמרתי 'זהו, זה הרגע'. עברו 2-3 שניות, פתחתי את העיניים והם עדיין היו שם, עברו עוד שתי שניות והם נסעו. אח שלי אסתמטי והוא ביקש שנעצור רגע כדי שהוא יסדיר את הנשימה, אמרתי 'מה זה לעצור? יורים עלינו'. היריות היו כבר עלינו, אנחנו היינו המטרה".

שרי גבעתי נפגשת עם רון שגב (צילום: תם ביקלס)
צילום: תם ביקלס

ברגע הזה קרה הדבר שהפך את התמונה והציל את רון ואחיו. "לא ראיתי את עצמי יוצא מזה בחיים באותן שניות אבל גם לא הייתי מוכן שלא לנסות. ראיתי כמה כדורים שפגעו על הרצפה לידי בזמן שזחלתי, כל החול עף עליי. רצנו והתחבאנו בין קבוצת מכוניות שהייתה שם, אני לא יודע איך זה קרה, אבל הרכב הראשון שעמד שם היה ג'יפ ממונע, נטוש. לא הסתכלתי ימינה ושמאלה, לא הסתכלתי מאיפה יורים ופשוט נסעתי. אנשים התחילו לבוא לאוטו ואמרו: 'קח אותי, תציל אותי', התחלנו להעמיס אנשים. הגענו לכניסה לאופקים והיה רכב משטרה שחסם את הכניסה".

ברגע שהגעתם לאופקים וראיתם משטרה, זה הרגע שהבנתם שניצלתם?
"עוד לא לגמרי הבנו שניצלנו, כי כל הזמן הזה עדיין היו אזעקות ברקע ושמענו מרחוק יריות. הרגע שנפל לי האסימון שאני בטוח זה כשעברנו את המחסום המשטרתי הראשון, מחסום של המשטרה והצבא ביחד. צעקנו 'ישראלים ישראלים'".

אתה חושב שתחזור לרקוד?
"במאה אחוז אני אחזור ליהנות, לחייך, לצחוק, להשתולל ולהיות שובב. מהיום הזה ששרדתי את המסיבה הזאת, אני פה כדי לעשות, לתת ולאהוב".

יצירה בימוי והפקה: סהר נווה
סטילס וסושיאל: תם ביקלס
צילום וידאו: דניאל ישראל
יובל וונוזבסקי
עורך: קרני גלנצן
מפיק מוזיקלי: מיטאגמי ומתן קידו ז"ל