לפני שנתיים הדוגמנית המצליחה שלומית מלכה ארזה את עצמה ועשתה רילוקיישן לניו-יורק. מאז היא חוזרת לחופשות קצרות בישראל, עובדת יחד עם אמה על סטארט-אפ שגוזל את רוב זמנה ועוברת תהליך עמוק של התקרבות לדת. בריאיון ל"גלית ואילנית", היא משתפת על החיים האנונימיים בחו"ל, המעבר אל מאחורי הקלעים של עולם הדוגמנות והפרסום וגם חושפת: מי הבחור האנונימי איתו נצפתה בבית קפה?

כשמלכה עזבה את ישראל בתזמון מאוד קרוב לגירושים המתוקשרים מהשחקן יהודה לוי, הרבה אנשים חשבו שהיא עוזבת בלי השקט וכדי לפתח את קריירת הדוגמנות שלה. עכשיו, היא משתפת כי דווקא הסטארט-אפ אותו היא מתפתחת תפס את רוב זמנה: "יש פער בין מה שאנשים חושבים מבחוץ, למה שיש בפנים. אני עובדת על הסטארט-אפ הזה כבר 3 שנים וזו הייתה אחת הסיבות המרכזיות למעבר לארה"ב, אבל זה קרה בתזמון כזה שהחיים הביאו הכל יחד והשינוי התאים בול. אני עדיין עובדת עם הלקוחות שלי ומצטלמת, אבל מבחינת סדר עדיפויות נכנסתי לזה במאה אחוז".

עד כמה את מעודכנת במה שקורה כאן בתקופה האחרונה?
"אני לא רואה חדשות, אבל אני מעודכנת בלב. כי לחברים שלי, למשפחה שלי, לכל האנשים שאני מכירה פה - אני מרגישה את הקרע. יש מצד אחד איזה שהוא פחד ושיברון, ומהצד השני תנועה מאוד גדולה של שינוי שמרגשת אותי. אם יש משהו שהבנתי בשנתיים האלה בניו יורק זה כמה השבטיות שלנו חזקה".

את נמצאת בתהליך של התקרבות לדת, וחלק מהמחלוקות במדינה הם על עניין הדת והדרת נשים. איך את רואה את זה?
"החיבור שלי לדת וליהדות הגיע מאהבה לבורא ולבריאה. הייתי מאוד רוצה שהשיח יהפוך להיות כזה של אהבה וחופש ופחות כזה של תבניות, חוקים ומסגרות. בסופו של דבר, מה שאנחנו קוראים לו 'אלוהים', זה החיבור שלנו פנימה למשהו גדול יותר, אז הייתי רוצה שהדת והרוחניות תהיה מנותקת מפוליטיקה".

מלכה שנחשבה אחת הדוגמניות הישראליות המצליחות ביותר ועבדה עם מותגי ענק כמו ראלף לורן, בחרה לצמצם את עבודת הפרונט ולהיכנס יותר אל מאחורי הקלעים: "הדוגמנות פתחה אותי לעולם שלם, אני אוהבת לטייל בעולם ולעבוד עם אנשים יצירתיים. מה שהשתנה בשבילי זה אולי ההתרחבות של נקודת הראייה, אם בהתחלה הייתי טאלנט וראיתי את זה מתוך המקום הזה, עכשיו אני רואה את מאחורי הקלעים והתהליכים. זה יותר מעניין אותי מאשר לעמוד מול המצלמה".

איך מתמודדים עם זה שפתאום את נמצאת במקום שלא מכירים אותך, זה קשה?
"לא. הרגשתי שחרור מוחלט, אני ממש נהנית. בניו-יורק אני פשוט שלומית מהשכונה ומכיר אותי הבחור מהקפה והבחור מהמכולת. אני יותר מתעסקת במה שאני יוצרת ופחות דימוי שלי".

הגירושים מהשחקן יהודה לוי הגיעו במפתיע אחרי ארבע שנות נישואים קצרות, שכלפי חוץ ובתקשורת סוקרו כמושלמות למדי. "זה היה מושלם כשזה היה. אני חושבת שהזוגיות שלנו הייתה באמת מושלמת למה שהיינו צריכים לעבור אז ולמי שהיינו. כמובן שהיום בטח יש לנו פרספקטיבה שונה, אבל לא הייתי משנה שום דבר", משתפת שלומית. בימים אלו לוי יוצא כמובן עם דנה פרידר, וגם מלכה נצפתה לצידו של גבר אנונימי בזמן הביקור בארץ.

בימים שאת כאן תפס אותך צלם פפראצי, כשאת בבית קפה עם גבר נחמד. במה מדובר?
"זה גיא, חבר שלי 15 שנה והוא שותף שלי בסטארט-אפ, עבדנו יחד על הלפטופ. היינו יחד בצבא".

מתחילים איתך? לגברים יש אומץ לגשת אלייך?
"מתחילים איתי מידי פעם, יש אנשים אמיצים כנראה".