גל של אהבה: ביום שלישי האחרון, כתב חדשות 12, יאיר שרקי, יצא מהארון בפוסט נוקב אותו שיתף ברשתות החברתיות והתגובות החמות לא איחרו להגיע. פוליטקאים בכירים לא נותרו אדישים, אנשי מפתח בתחום התקשורת הביעו את תמיכתם וכמובן שגם מיטב הסלבס, החל מאסי עזר ועד קורין גדעון חיזקו את הכתב.

לשמחתנו הרשימה רק הולכת ומתארכת, והיום (שישי) רן דנקר התיישב לשיחה עם גלית ואילנית והסביר מדוע המעשה של שרקי אמיץ במיוחד דווקא בתקופה זו. "קודם כל אני מוריד בפניו את הכובע - אני שמח בשבילו שהוא נתן לעצמו את הדרור הזה", אומר דנקר, "אבל אם אני מסתכל על זה ברמה היותר גדולה, אני חושב שהוא פשוט עשה את הדבר הכי מדהים שיכול היה לקרות לנו בתקופה הכל כך מפולגת ומפחידה הזאת".

דנקר שמגדל יחד עם בן זוגו איתי וייזר שתי בנות, הדגיש כי יציאתו של שרקי מהארון, יכולה להוות גשר בין החלקים השונים. "הוא פשוט הראה בצורה הכי בסיסית איך אפשר לבנות גשר. אני בטוח שהמון אנשים, גם במגזר החרדי והדתי, מסתכלים אליו ואומרים מה יותר גברי מזה שבן אדם בשיא הפריים טיים עושה מהלך כזה? איזה גבר מדהים, איזה אומץ. הוא גם אמר שם את הדבר הכי יפה בעולם, צריך לקרוא את הפוסט הזה לעומק עשרות פעמים".

כזכור, בפוסט היציאה המרגש, שרקי התייחס לכמה נקודות, וכתב בין היתר: "אני אוהב בנים. אוהב בנים ואוהב את הקדוש ברוך הוא. וזה לא סותר וגם לא חדש. אני אותו אחד בדיוק כמו שהייתי, רק שעכשיו לא רק אני יודע אלא גם אתם. היה חשוב לי לומר זאת כאן במקום שהוא רשות הרבים למרות שזה דבר פרטי. פשוט כדי לחיות לא בצל ולא בהסתרה. ולהגיע למשפחה ובית ולחיות באמת .את ההתנגשות שבין ההעדפה המינית הזאת לבין האמונה אני חי כל הזמן. יש כאלה שפתרו לעצמם את הקונפליקט בכך שאין אלהים, אחרים מסבירים שאין הומואיות. מבשרי אני יודע ששניהם קיימים. ואת הסתירה הזאת אני מנסה ליישב בתוכי בכל מיני דרכים. אלו דברים שבין אדם למקום".