אמש (רביעי) השחקנית גל מלכה שיתפה בחשבון האינסטגרם שלה סרטון מהפרשת חלה שארגנה ביום שלישי בביתה ל-30 נשים, אותו הקדישה למען חיילי צה"ל שנמצאים בלחימה - וכמובן גם לחייל הפרטי שלה – בעלה, שגויס בצו 8 למילואים בעזה בשבעה באוקטובר, ואיתו היא כבר לא דיברה למעלה משבועיים שלמים.

במהלך הסרטון מלכה מברכת על החלה יחד עם הרבנית - אלא שלפתע שיחת טלפון אחת קוטעת את הסיטואציה. על הקו: בן, בעלה של גל. את ההלם וההתרגשות של מלכה היא ממש לא הצליחה להסתיר, ובמיוחד כשבן מעדכן אותה ואת אמו שהוא יגיע למחרת הביתה. מלכה פרצה בבכי גדול של אושר - וכמה שזה מרגש. 

View this post on Instagram

A post shared by Gal Malka (@galmalka)

"תשמעו, נס גלוי", כתבה מלכה בפוסט שהעלתה ברשתות החברתיות. "הזמנתי בנות שאני אוהבת להפרשת חלה אחרי שכבר לא ידעתי מה לעשות בלי בן. השיחות העמוקות היחידות שהיו לי זה עם השם. ביקשתי ממנו דברים, בתוך ליבי חזק-חזק ופיתחתי מערכת יחסים עמוקה וטובה עם השם. עשינו הפרשת חלה, ערב של חמש שעות - ובדיוק ברגע שאני מרימה את החלה ומתחילה להתפלל, אני מקבלת את שיחת הטלפון הזאת.

"בן מתקשר, בתזמון מדויק שלא משאיר לנו מקום לדמיון. זה היה מעל הטבע, זה היה מעל הטבע. הוא התקשר אליי! זה לא נתון לוויכוח, יש כוח עליון ששומר עלינו, ששומע אותנו, פשוט תגידו מה אתם רוצים ותתכוונו. תודה לך השם, תודה!". עד מהרה הסרטון המדובר, שהצליח לרגש רבים, זכה עד כה לכמעט שני מיליוני צפיות.

View this post on Instagram

A post shared by Gal Malka (@galmalka)

רק לפני שבוע מלכה שיתפה בסטורי על הקשיים שהיא חווה בתקופה זו של המלחמה בישראל - הרחק מבעלה שנמצא בחזית. "היום עבר שבוע מאז שאני והחקלאי עשינו שיחה אחרונה עד לשיחה הבאה, שלא אדע מתי היא. ואתפלל שיתקשר כמה שיותר מהר, יותר מוקדם, אם אפשר עכשיו. במיוחד בשישי". 

 פפראצי גל מלכה. מרץ 2023 (צילום: עזרא לוי, יחצ)
צילום: עזרא לוי, יחצ

מלבד הגעגועים, ציינה גל שהקושי הכי גדול שלה בתקופה זו הוא חוסר התקשורת עם בן: "חשבתי על זה שאני יכולה להתמודד עם הקושי של המילואים, אבל לא לדבר בכלל-בכלל? הודעה, שיחה, משהו... אנחנו 10 שנים ביחד ולא היה יום אחד שלא דיברנו".