אתמול פרסמה הזמרת נינט טייב פוסט על סיטואציה חריגה בה אדם הסתובב ליד בניינים במרכז תל אביב וצילם במשך כמה דקות. "הייתי בשכונה מרכזית בתל אביב, יצאתי מבניין וראיתי מישהו חשוד, ממש חשוד. הוא הוציא טלפון והתחיל לצלם את כל הבניינים", כתבה בפוסט.

לאחר שהזמרת התקשרה למשטרה ודיווחה על המקרה, צוות חקירה מיוחד שטיפל בתלונה העלה כי לא מדובר באדם החשוד בפעילות חבלנית עויינת, אלא בחייל בודד מדרום אמריקה שחובב צילום. החוקרים הגיע לביתו של החייל, גבו ממנו עדות ולאחר מכן הלכו לדרכם.

"לא התכוונתי להטריד או להפחיד מישהו, אני חובב צילום ואוהב לצלם בניינים. לא חשבתי שזה רגיש כל כך בימים כאלה", הסביר החייל לחוקרים. "אני מצטער אם מישהו נבהל מזה, לא התכוונתי לגרום לבהלה. מצטער אם זה הבהיל את הזמרת נינט. מאוחר יותר ראיתי שפרסמה את הפוסט שלה, אבל שוב אומר שלא הייתה שום כוונה לגרום לפאניקה ולבהלה לאנשים. אפשר היה לבדוק בקלות שלא הייתה סיבה לדאגה".

לדבריו, הוא חובב צילום שנים רבות ונוהג לצלם בניינים ברחבי הארץ. "אני רגיל לצלם בניינים ולא חשבתי שבגלל המצב במדינה, זה יגרום לאנשים להיבהל או להיכנס לפאניקה", ציין החייל.

החשוד בו נתקלה נינט טייב מצלם בניינים (צילום: מתוך אינסטגרם)
החייל הבודד שצילם בניינים | צילום: מתוך אינסטגרם

לדברי מקורביו, החייל נלקח לחקירה פעמיים במשטרת מרחב ירקון. קרובת משפחתו זועמת על חקירתו. "לא מדובר במחבל, מישהו טיפס על עץ גבוה מאוד. מדובר בחייל שעתיד לצאת לקצונה ועזב את משפחתו בארגנטינה כדי לעלות לארץ. הוא חובב צילום שעלה לבד, והייתי מצפה מאדם מפורסם כמו נינט קודם להתלונן במשטרה ולברר את העניין לפני שהיא מעלה פוסט שגרם לו נזק כבד מאוד", אמרה. "הוא מעולם לא הסתבך בפלילים, כל חטאו היה שאוהב לצלם בניינים. מישהו במשטרה התבלבל, סתם עצרו אותו וגרמו לו עוגמת נפש גדולה מאוד. הוא נחקר פעמיים, על מה ולמה? הוא שבור מכל הדבר הזה".

בפוסט שפרסמה, התייחסה הזמרת לתחושות שליוו אותה בסיטואציה ובצורך לשמור על עירנות. "הלב שלי התחיל לפעום ממש מהר. הבטן מספרת לי שמשהו קורה. צילמנו אותו, דיווחנו למשטרה. לא יודעת מה קרה מאז, אבל דבר אחד בטוח, משהו קורה, משהו קורה מתחת לאף", כתבה. "תהיו ערניים. תהיו הכי ערניים שהייתם בחיים שלכם. גם אני ראיתי בחדשות שהמפכ"ל אמר שזה לא אירוע ביטחוני, משהו בבטן לא מאמין. סורי. תפתחו את העיניים".

לאור הפניות הרבות, והחרדה הטבעית בימים המתוחים שעוברים על המדינה, במשטרה הודיעו כי כלל התלונות שהתקבלו עד כה נבדקו ונשלל חשד לפח"ע. בנוסף, קראו לציבור להימנע מהפצה של תכנים מסוג זה כדי למנוע בהלה. ברקע הדיווחים, עולה החשד כי מדובר בלוחמה פסיכולוגית שמטרתה לזרוע פאניקה בציבור.

משטרת ישראל טרם הגיבה לפניית mako.