רק לפני שנה וחצי הכדורגלן תומר חמד חזר לישראל יחד עם בת זוגו שונית חמד וארבע בנותיהם - זאת לאחר 11 שנים בחו"ל, במהלכן שיחק בליגה האוסטרלית, הבריטית והספרדית. מאז שחזרו ארצה ביולי 2022, בעקבות חתימתו של תומר בהפועל באר שבע, משפחת חמד מתגוררת בדרום - והימים מאז תחילת המלחמה בישראל, הקשו על שונית להמשיך לחיות בארץ.

הבוקר (רביעי) שונית שיתפה בחשבון האינסטגרם שלה סרטון בן 8 דקות שבו היא מספרת בדמעות על הקושי שלה לחיות בדרום הארץ לצד האזעקות והטילים - וחשפה כי היא החליטה לעזוב את הארץ יחד עם ארבע בנותיה, שגדלו כל חייהן בחו"ל, לא מכירות אזעקות ומצב מלחמתי. 

View this post on Instagram

A post shared by Shunit Hemed Faragi (@shunithemed)

"מאז שהכל התחיל, כמו שרובכם יודעים, אנחנו גרים בדרום, באזור באר שבע. ב-30-40 שעות הראשונות לא יצאנו מהממ"ד, ואלה היו הרגעים הכי מפחידים שהיו לי בחיים", סיפרה שונית כשהחלה לפרוץ בבכי. "נסענו לאחד המקומות שגרנו בו בחו"ל. בגלל שהמצב גם בעולם כרגע לא בטוח, אני לא אגיד לאן - אבל זה מקום שאני יכולה לתת לילדות שלנו רגע של חיים רגילים. תומר בא איתנו, ראה שאנחנו במקום טוב - ונסע חזרה לישראל לאימונים. עכשיו אני פה כבר כמה ימים כאילו במקום יותר בטוח - אבל בעצם לא", הוסיפה שונית.

View this post on Instagram

A post shared by Shunit Hemed Faragi (@shunithemed)

"אחרי שחוויתי את הרגעים הכי מפחידים בחיי, עם מזוודה שהשכנה ארזה לי, לקחתי את הבנות מהבית שלנו בדרום המדינה וטסנו אל הלא נודע. הבנות גדלו כל חייהן בחו"ל ולא מכירות טילים, יירוטים ואזעקות. כל מה שרציתי זה להציל אותן מהזוועות. אני עדיין לא מאמינה שהחלטתי לעזוב את המדינה שלנו שכל כך חיכינו לחזור אליה אחרי 12 שנים בגולה. 

View this post on Instagram

A post shared by Shunit Hemed Faragi (@shunithemed)

"עוקבים יקרים שלי, אני משתפת אתכם כי אני בטוחה שאותה מחשבה עברה בראש של יותר מחצי מדינה. אני רוצה שתדעו שאני עדיין לא ישנה. נהג המונית, שליח הוולט ואפילו השכנה ממול נראית חשודה. עם חופשי נהיה אך ורק בארצנו, ארץ ציון וירושלים. אני כבר אמצא את הדרך חזרה. הלב שלי מדמם עם משפחות הנרצחים ואני מתפללת לשובם של החטופים".