מאז שהדרמה "גוף שלישי" (פרק חדש הערב, אחרי החדשות, קשת 12) שודרה, נשים רבות משתפות במה שהן חוו כשחלמו להביא ילד לעולם. חלק מהן שיתפו בקשיים, חלק מהן במה שהחזיק אותן באותם ימים, וכעת דנה זרמון משתפת מה הצפייה בסדרה גרמה לה להרגיש - ולאיזה ימים היא החזירה אותה.

"אומנם פונדקאות זה נושא שלא חוויתי באופן אישי, אבל כל נושא 'צאו לי מהרחם', זה משהו שחוויתי", אמרה זרמון בשיחה עם ניב רסקין, "אני מרגישה שכל אישה בישראל עברה אותו באיזושהי צורה, מהאנשים הקרובים אליה, או הרחוקים, וכמובן אנשים עם פרופיל ציבורי יותר חשוף עברו את זה בצורה יותר מסיבית".

אלא שאז זרמון ניתבה את השיחה לפן אישי יותר, וסיפרה כי גם אותה דחקו לפינה. "חוסר האונים הכי גדול הוא לעמוד בפני השאלה 'מה עם היריון?'", סיפרה, "מהרגע שבעלי שבר את הכוס, זאת הייתה השאלה הראשונה ששאלו אותי בתוך הביתה ומחוצה לו".

וזה בדיוק מה שהציפייה ב"גוף שלישי" הציפה בה. "הסדרה היא זרקור לאותה שאלה קשה שאישה צריכה לחוות", אמרה, "פשוט תוציאו את האף. חד משמעית יש מקום לשתף, לחוות את ההיריון בצורה שהיא קצת יותר פומבית – אבל לא בצורה שדוחקים אותך לפינה ומנסים להוציא את זה ממך".

כשזרמון מדברת על דחיקה לפינה, היא מתייחסת בין היתר לחוויה האישית שלה. "ארבע שנים הגוף שלי התמודד עם מחלה אוטואימונית שלא אפשרה לי להיכנס להיריון, לא כי לא יכולתי פיזית, אלא כי באמת קיבלתי המלצה מאוד ברורה לא להיכנס להיריון".

וזכותך לא לשתף את זה.
"אני לא אמורה לעבור את הדבר הזה מול כל העולם".