לפני כחצי שנה כתבת החינוך ומגישת החדשות, יעל אודם, הובהלה לניתוח קיסרי חירום, שלא ידעה כיצד הוא יסתיים. בראשה היא הייתה בטוחה שהיא עומדת להיפרד מהתינוקת שבבטנה, אך לבסוף רובי הקטנה הגיחה לאוויר העולם ביוני 2022 - בריאה ושלמה.

בראיון ל"גלית ואילנית" (שישי, 15:00, קשת 12), אודם מספרת על רגעי המתח וחוסר הוודאות. "אמא שלה לקחה את העניינים קצת לקצה ועשתה מסלול אחד מיותר בחצבני", פתחה אודם את דבריה, "ויצא שהגענו בהיפרדות שליה מלאה לבית החולים בשבוע 32 - בתחילת חודש שמיני. ידעתי שהיא לא תשרוד את ההיפרדות הזאת, זאת היפרדות מלאה שבדרך כלל לא שורדים - נפרדתי ממנה לגמרי".

במהלך השיחה, אודם מתארת את הרגע המדויק בו הובהלה לבית החולים. "אני מקווה שלא אהיה יותר מדי גרפית, אבל בגדול קמתי וכשראיתי את הצבע של המיטה הבנתי שזהו שאין אותה", מספרת, "ישר אמרתי שצריך אמבולנס, ובדרך אמרתי 'אוקיי היינו חמישה מעולם לפני, נהיה גם אחרי'. למד"א אמרתי שיגידו למיון שזאת היפרדות שליה, זה לא סתם ושצריך ניתוח חירום בהול".

ואז הגיע הדוקטור שהחל לבדוק את הממדים. "שם מוניטור ואין דופק", שחזרה, "הוא צרח 'ברדיקרדיה' שזה בעצם שאין דופק וכמו בסרטים כולם רצו עם מסכות כשאת על המיטה. הייתי במצב לא כל כך טוב".

יעל אודם על לידת בתה הרביעית (צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של יעל אודם, קשת 12)
"ראיתי את הצבע של המיטה, הבנתי שאין אותה" | צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של יעל אודם, קשת 12

דבריה של אודם החזירו את אילנית לוי לרגעים בהם היא התמודדה עם סיטואציה דומה. "את מדברת ומחזירה לי קצת פלאשבקים על עצמי", סיפרה לוי, "אני זוכרת את עצמי בסיטואציה מאוד דומה, בה אני אומרת 'רגע, אני אצא מפה? מה עם הילדים שהשארתי בבית?' הייתה את המחשבה הזאת?".

אודם, מנגד, השיבה: "פחדתי בעיקר ללדת ילדה פגועה, ידעתי שזה יהיה משהו שיהיה לי קשה מאוד להכניס לחיים ולמשפחה. כל הזמן אמרתי היה טוב לפני ויהיה בסדר, נפרדתי. כשהעירו אותי בהתאוששות אחרי הניתוח והאחות אמרה שהכל בסדר סירבתי להאמין".